Skocz do zawartości

Wysokie temperatury karty graficznej Radeon R9 280X


Recommended Posts

 

 

Przy samym pulpicie karta także ma 1550 na pamięci?

Tak, karta cały czas pracuje z 1550MHz


 

 

Ja proponuję wgranie najnowszych sterowników nie beta i aktualizację biosu na karcie.

O co chodzi z aktualizowaniem biosu? Wiem że bios jest na płycie głównej ale na grafice? Sory za głupie pytanie ale po prostu nie wiem

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, karta cały czas pracuje z 1550MHz

 

Tutaj jest problem.

Temperatura przez to jest o 12-15st wyższa. Stąd takie wysokie temperatury.

U mnie jest to spowodowane podłączonym 2 monitorem. Na jednym mam około 32st. w idle.

Nie pamiętam czy pytałem, ile masz urzadzeń podłączonych do tej karty?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie pamiętam czy pytałem, ile masz urzadzeń podłączonych do tej karty?

Mam standardowo 1 monitor

Co może być tego przyczyną? Czy mam czekać na jakieś aktualizacje sterowników czy coś? Czy może mam jakimś programem na razie te taktowania poobniżać? 

 

a może zwyczajnie masz koparkę..

choć nie wiem,, ja kiedyś miałem ale to karta od startu windowsa chodziła na 100%, 73 stopnie..

Wczoraj skanowałem cały komputer przez AVG i pousuwał pare zagrożeń ale temperatura bez zmian. Obciążenie GPU było i jest 0%

Link to post
Share on other sites

i wykluczone,, tam wszystko dobrze. nie wiem. chyba pozostaje obudowa, której materiał tani robi piekarnik :)

poza tym tragedii nie ma z tą temperaturą,,  oczywiście obudowa to podstawa ale gdyby po lecie na jesień  takie w spoczynku trzymały to trza koniecznie coś zaradzić

Edytowane przez Paaacz
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Ale przecież już znalazłem źródło problemu czyli wysokie taktowanie pamięci. Ciągle jest 1550MHz czy to w grach czy to na pulpicie. Nie wiem tylko jak to taktowanie sprowadzić do normalnego poziomu.

Zainstaluj inne stery i tyle


 

 

am problem z wysokimi temperaturami na mojej karcie graficznej. Karta jest praktycznie nowa ma około tydzień

 

- Katra graficzna: AMD Radeon R9 280X

1 właściciel? Firma?

Link to post
Share on other sites

Masz możliwość sprawdzić kartę na innym komputerze? Będziemy wiedzieć czy to wina karty czy oprogramowania.

Mam taką możliwość, ale chyba po prostu zrobie formata i tyle

Zainstaluj inne stery i tyle

 

1 właściciel? Firma?

1 wlasciciel nowka nie śmigana jeszcze pachnie nowością

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...