Skocz do zawartości

MSI GE60 GT860M czy Lenovo Y510P SLI GT755M ?


Recommended Posts

Witam!

Pytanie takie jak w temacie.

http://allegro.pl/laptop-msi-ge60-apache-pro-i5-4200-8gb-gtx860-gra-i4432528256.html

czy http://allegro.pl/lenovo-y510p-i7-8gb-1tb-gt755m-sli-fhd-win8-600zl-i4411079905.html

? Laptop ma służyć głównie do grania jak i czasem do przeniesienia na uczelnie.

Zatem pytanie jest następujące, Czy opłaca się dołożyć 300 zł do 4 rdzeniowego procesora i multi GPU, czy lepiej zainwestować w dwujajowca z jedną mocniejszą kartą z nowszej generacji, a różnice przeznaczyć na peryferia ? 

Proszę o sugestie w rozstrzygnięciu nurtującego mnie zagadnienia.

Pozdrawiam,

Armatorix

 

PS Do laptoka zakupiona będzie oczywiście podkładka chłodząca zalmana, więc temperatury nie powinny być aż tak uciążliwym czynnikiem, zarówno od SLI nVidii, jak i od grzejników MSI. (

Zalman ZM-NC3000U)

Link to post
Share on other sites

Ja jestem przeciwny SLI od kiedy przekonałem się o tym jak działa to na desktopach. 

Są gry, które traktują to jako pełnoprawną kartę i nie uświadczysz w nich nieprzyjemnego efektu microstrutteringu. Są też takie, gdzie występują poważne problemy z płynnością obrazu. Osobiście wolałbym iść w jednoukładowe rozwiązanie. 

 

Odrębną sprawą są 4-rdzenie i7 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jestem przeciwny SLI od kiedy przekonałem się o tym jak działa to na desktopach. 

Są gry, które traktują to jako pełnoprawną kartę i nie uświadczysz w nich nieprzyjemnego efektu microstrutteringu. Są też takie, gdzie występują poważne problemy z płynnością obrazu. Osobiście wolałbym iść w jednoukładowe rozwiązanie. 

 

Odrębną sprawą są 4-rdzenie i7 :)

A można coś więcej oprócz " odrębną sprawą są"  ? xd Bo dużo mi to nie powiedziało xd

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem Y510p i7 gt755sli + podkładka. Póki co nie trafiłem na złe skalowanie, ogólnie po dołożeniu SSD śmiga jak burza. Temperatura karty graficznej narazie najwyżej dobiło do 81C.

 

Edit. A co do podkładki to pomyśl o http://www.x-kom.pl/p/165359-podstawka-do-notebooka-cooler-master-chlodzaca-notepal-u3-plus-13-do-19-czarna.html#oceny wtedy ustawisz prosto wiatraczki prosto na kratki i będzi lepsze chłodzenie.

Edytowane przez marcin.skier
Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem Y510p i7 gt755sli + podkładka. Póki co nie trafiłem na złe skalowanie, ogólnie po dołożeniu SSD śmiga jak burza. Temperatura karty graficznej narazie najwyżej dobiło do 81C.

 

Edit. A co do podkładki to pomyśl o http://www.x-kom.pl/p/165359-podstawka-do-notebooka-cooler-master-chlodzaca-notepal-u3-plus-13-do-19-czarna.html#oceny wtedy ustawisz prosto wiatraczki prosto na kratki i będzi lepsze chłodzenie.

drugą karte miałeś włorząną w kieszeń ultrabay czy bezpośrednio w laptopie ? I ew. jak wyglądał wtedy montaż ssd ?

Link to post
Share on other sites

Ale bez ssd też dawał chyba rade, po zmianie dysku się tylko szybciej uruchamiał / włączał appki, czy jeszcze jakieś inne zmiany ?


I zastanawiałem się już nad tą podkładką wcześniej, spełnia swoje zadanie w zupełności i nie ma z nią żadnych problemów ? Z niektórych komentarzy wyczytałem że ponoć się laptopy z niej zsuwają.


I ostatnie pytanie, czy te temperatury są tak bardzo odczuwalne ? Nie chodzi mi o konkretne liczby, tylko czy czuć dyskomfort związany z ciepłem.

Link to post
Share on other sites

Dysk przyspieszyl mi urachamianie systemu i prace w photoshopie. Ogolnie podstawowy dysk tez dawal rade ale skoro mialem wolne ssd to czemu nie skorzystac. Temperaturę da się oczcuć przy dluższym użytkowaniu, ale można to porównać do delikatnego ciepła pod palcami. A co do ssuwania to jeszcze czegoś takiego nie zauważyłem. Kupiłem ją pod względem możliwości korygowania ustawienia wiatraczków.

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem Y510p i7 gt755sli + podkładka. Póki co nie trafiłem na złe skalowanie, ogólnie po dołożeniu SSD śmiga jak burza. Temperatura karty graficznej narazie najwyżej dobiło do 81C.

 

Edit. A co do podkładki to pomyśl o http://www.x-kom.pl/p/165359-podstawka-do-notebooka-cooler-master-chlodzaca-notepal-u3-plus-13-do-19-czarna.html#oceny wtedy ustawisz prosto wiatraczki prosto na kratki i będzi lepsze chłodzenie.

 

kolega z podkladka dobil do 81*C, a Clevoszczaki w stresie z kartami high-end gtx780m/gtx880m osiagaja 75*C bez podkladki. to pomysl sobie. w idle maja ok 30*C. o czym my tutaj mowimy, ale jesli ktos jest zwolennikiem masowek - jednorazowek. zaden problem.

Link to post
Share on other sites

kolega z podkladka dobil do 81*C, a Clevoszczaki w stresie z kartami high-end gtx780m/gtx880m osiagaja 75*C bez podkladki. to pomysl sobie. w idle maja ok 30*C. o czym my tutaj mowimy, ale jesli ktos jest zwolennikiem masowek - jednorazowek. zaden problem.

z single gpu większość komputerów ma niższe temperatury bez podkładki, clevo nie jest jakimś wyjątkiem... A że w tej cenie clevo lepsze nie będzie od lenovo to prosze Cię, zachowaj swój komentarz dla siebie, bo robi się to już coraz bardziej żałosne, aniżeli śmieszne....

Jak bym miał wydać 6k na lapka to bym był conajmniej głupi... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po takim teście co mu zrobiłem to się nawet moja stacjonarka grzeje ( wtedy co miałem to 81*C po 7h grania wskoczyło).

Dodatkowo lenovo bez problemu wchodzi do zwykłego plecaka, oczywiście wsadzam go w etui, żeby go jako tako zabezpieczyć przed zarysowaniami. Ludzie niby piszą, że się strasznie obudowa palcuje, ale chyba ręce raz na dzień myją i potem wszystko tłuszczą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...