Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej


Recommended Posts

Witam! 

Od czasów cyfryzacji mam problemy z odbiorem sygnału, jedne programy odbierają lepiej, drugi gorzej. W najgorzszym wypadku nie odbiera nic, posiadam 2 telewizory sharpa, software był aktualizowany, raczej nie jest to wina telewizorów, ponieważ były kupowane w sklepie i nie były z nimi żadnych problemów. Antena również była wymieniana, oraz ustawiana w stronę najbliższego nadajnika, czy ma ktoś może pomysł dlaczego się tak dzieje, oraz jak to jakoś załatwić ? Oprócz anteny na  dachu zamontowany jest również przekaźnik internetu, może to przez niego ? Chociaż nie powinien on być problemem, bo wyłączenie go nie wpływało na odbiór sygnału.

Z góry dziękuję za pomoc,

Armatorix

Link to post
Share on other sites

Generalnie w tv cyfrowej nie ma możliwości żeby jeden kanał odbierał lepiej od drugiego.transmisja cyfrowa to jest synaj albo go nie ma. Ewentualnie jakas pixeloza. Tak jak kolega wyżej podlącz bezpośrednio jeden tv i sprawdź. Możesz też spróbować jakimś dekoderem.aby wyeliminować uszkodzony modul w tv

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie w tv cyfrowej nie ma możliwości żeby jeden kanał odbierał lepiej od drugiego.transmisja cyfrowa to jest synaj albo go nie ma. Ewentualnie jakas pixeloza. Tak jak kolega wyżej podlącz bezpośrednio jeden tv i sprawdź. Możesz też spróbować jakimś dekoderem.aby wyeliminować uszkodzony modul w tv

No moduł raczej nie jest uszkodzony, przed cyfryzacją też były pewne problemy, jeszcze ze starą anteną, więc zapewne rzeczywiście może to być problem rozgałęźnika. Dzięki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

A jak masz połączone te telewizory - może na jakimś rozgałęźniku który źle rozdziela sygnał - miałem taki problem i wymiana rozgałęźnika pomogła

Znalazłem rozgałęźnik w domu i zastanawiam się włąśnei nad wymianą, jaki teraz posiadasz ? Bo ten pod który teraz mam podpięte telewizory działa na częstotliwościach 5-900 MHz, a z tego co widzę dostępne są na częstotliwościach 5-2500 MHz, wymieniać ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...