Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam nadszedł taki okres w moim życiu że czas zamienić siedzenie przed kompem na coś innego:P

Chciałbym kupić rower najlepiej do 900zł max 1000

Nie znam się na tym kompletnie moje dotychczasowe wycieczki to jakaś zabawa na rowerach przeważnie z supermarketów tzw górali z małej hali:P

Chciałbym coś czym pośmigam na asfalcie a także po jakiś ubitych ścieżkach w lesie.

Gdzieś coś czytałem o kands 1100 i wizualnie mi się podoba :) nada się?

Problem jest jeden mam 194cm i 115kg ....więc musi być wytrzymały żebym po 2 miesiącach nie musiał remontować

Planowany czas używania to 2-3 razy w tygodniu 2-3h.

Proszę o poradę kogoś obeznanego z tematem.

 

 

Link to post
Share on other sites

stąd w nicku yeti :P do tego stopa 47 i masz ogólny obraz

Rower który posłałeś wygląda jak na słonia haha

Rama 21 nie powinna być?

Jutro może odwiedzę decathlon to przymierzę się z kilkoma rowerami żeby wiedzieć co i jak.

1000 to na serio max maxów :P

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Za te pieniądze nic lepszego nie kupisz jest to rower produkowany w Polsce:

allegro.pl/mocny-cross-lazaro-integral-v2-acera-suntour-alu-m-i4414083218.html

Fajny rowerek jak za ta kwotę, nie płacisz za naklejkę na ramie tylko za całkiem dobry osprzęt a to jest najważniejsze. Przy twoim wzroście myślę ze rama 21. 
Możesz jeszcze poszukać Kands Maestro. 

Link to post
Share on other sites

Przy 19" potrzebna by była sztyca 400mm, przy tej wadze lepiej nie robić takich dźwigni na słabych ramach.

 

W tej cenie to nie poszalejesz tak jak pisał Melman. Ja szukałbym używek ze sztywnym widelcem (amory olejowe to porażka na 115kg), może nawet stalowych ram.

a to jest najważniejsze

Od kiedy to? W tej cenie to trzeba patrzeć na rame, widelec i koła. Osprzęt i tak prędzej czy później trzeba będzie wymienić.
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem tylko sprężyna (twarda) do jego wagi bo dobry amor powietrzny to w cenie tej ktorej on chce przeznaczyc na caly rower :)

 

Dodatkowo większe koła 29 troszkę lepsza amortyzacja cięższej osoby oraz stabilność samej jazdy.

 

rama 21 to nie za dużo?

Link to post
Share on other sites

czyżby wersja v1? już pytam allegrowicza

na serio to po mnie nie widać tej wagi ludzie mi mówią że max by mi dali 90-95 kg także nie wyglądam jak pochłaniacz hot dogów hehe jakiś mały brzuszek czasami się zdarzy:)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

olej mogę co jakiś czas uzupełniać

Żeby to jeszcze chodziło o uzupełnianie oleju. Amory olejowe są dużo bardziej wiotkie niż powietrzne, do tego dochodzi konieczność zakupu twardszej sprężyny by nie usiadł przy Twojej wadze.
Link to post
Share on other sites

Dostałem taką odpowiedź ze sklepu na zapytanie o kands 1100 co sądzisz kubbak

"

Możemy zrobić cenę 900zł razem z kosztem transportu, zamknięciem rowerowy oraz licznikiem gratis za rower kands energy 1100. Zapraszam do kontaktu telefonicznego."

http://rowerykands.pl/rowery/16-kands-energy-1100-shimano.html

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

od siebie polecę romet rambler. ja posiadam rambler 4 z 2011r. moja waga cały czas oscyluje w okolicach 105 kg. w miarę dobry osprzęt jak za taka kasę. rower posiadam od roku. zrobione ok. 1k km i dalej jest "tight as a drum". mimo, że jest wolnobieg zamiast kasety to rowerek jak na razie wytrzymuje dużo. taki polski akcent (pewnie z chińską nutką)

Link to post
Share on other sites

Jestem za , zaraz obejrzę na allegro żeby koła były 28 a rama 21 no i cena do 1000

Niestety wszędzie te amortyzatory

Mam nadzieje że z wagą zejdę do tych 100 kg na razie remont u szwagra i rezygnacja z cukru dała efekt - 6kg więc ważę 110.

Link to post
Share on other sites

ogolnie przejzyj sobie oferte rometa. rowerki niedrogie, moim zdaniem solidne w tej kategorii cenowej i warte tej ceny. kupa autoryzowanych serisow gwarancyjnych. o ile sie nie myle to maja rowniez w ofercie 29er'y. ogolnie chyba dobry comeback firmy (jezeli chodzi o rowery). ale ostrzegam - marke arkus omijaj szerokim lukiem :)

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

romet JAK DLA MNIE ok. arkus jakis taki marketowy, osprzet do du*y itp. z rometa jestem zadowolony. do moich potrzeb starcza. nie jezdze wyczynowo, ot tak weekendowo, po lesie, troche asfalt. za ta cene ( dalem ok. 1200) spelnia moje oczekiwania. plus kasa w kraju zostaje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...