Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z podłączeniem sieci firmowej. Mamy router z TP, Siemens Speedstream 4101, który jest routerem DSL - ludzie z infolinii podali mi zewnętrzny IP, maskę, bramkę i dnsy - kiedy wpiszę te ustawienia w karcie sieciowej swojego laptopa i podłącze go przewodem ethernet bezpośrednio do tego Siemensa Speedstream to wszystko ładnie działa. Mamy w firmie kilka komputerów, które są podłączone do switcha. Pracownik z TP powiedział mi, że jeżeli chcemy żeby na kilku kompterach ten internet działał to te adresy będę musiał wtedy wprowadzić do innego routera i ten router dopiero podłączyć do switcha. Moje pytanie jest takie, jaki muszę mieć ten router, który by się komunikował z routerem DSL speedstream, a potem ze switchem, jakie musi mieć porty? WAN/LAN? W jaki sposób to najlepiej podłączyć. Proszę o informacje czy to będzie w taki sposób działało? Proszę o poradę, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moje pytanie jest takie, jaki muszę mieć ten router, który by się komunikował z routerem DSL speedstream, a potem ze switchem, jakie musi mieć porty? WAN/LAN? W jaki sposób to najlepiej podłączyć. Proszę o informacje czy to będzie w taki sposób działało? Proszę o poradę, pozdrawiam.

 

Tak. Musisz podłączyć do rutera DSL inny router (np ww. TP-Link), Inaczej nie pójdzie. Sam Switch Ci sprawy nie załatwi.

Tak jak kolega wyżej napisał, DSL -> TP-Link -> Switch -> komputery. 

Link to post
Share on other sites

TP-Link TL-WR743ND

Taki router , prosty, tani myślę że wystarczył by wam , ma wi-fi  4 porty LAN i 1 WAN . Tego Siemens Speedstream  łączysz kablem do wejścia WAN Routera i poprzez przeglądarkę WWW konfigurujesz interfejs routera i wszystko działa :)

 

Nie rozumiem dlaczego polecać coś takiego skoro niewiele drożej jest już 300-ka od 8levela (WRT-300).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...