Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mam komputer o następujących parametrach:

Typ procesora:    DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)

Dysk twardy: SAMSUNG HD642JJ ATA Device (640 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Pamięć fizyczna:   4096 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Płyta główna: MSI P45 Neo (MS-7519)

Karta wideo:  Sapphire Radeon HD 4870 512MB GDDR5

 

Chciałbym dokupić sobie dysk SSD do komputera. Niestety moja płyta główna nie obsługuje SATA-III, jedynie SATA-II. Czy jest sens dokupienia tego dysku na starszym złączu? Wiem, że SATA-II ma niższe transfery, ale czy będzie to miało wpływ na szybkość wczytywania Windowsa?Czy różnica pomiędzy SATA-II i SATA-III jest ogromna? Czy lepiej wstrzymać się i kupić SSD do nowego komputera z SATA-III? Dysk HDD, który mam w tej chwili jest strasznie wolny, a wiem, że SSD to zastrzyk prędkości.

 

Mój wybór padł na Crucial MX100 256 GB. Co o tym sądzicie? Czy warto go kupić do tak starego komputera i czy będzie z nim kompatybilny?

Link to post
Share on other sites

Tez mam plyte z sata 2 na pokladzie i przymierzam sie do kupna wlasnie tego modelu dysku :)

Na pewno jest sens - transfery beda nizsze przy sata 2 ale komputer dostanie pewnie duzego kopa :)

Sprawdz jeszcze w biosie plyty glownej czy masz opcje trybu AHCI.

Co do kompatybilnosci to wejdz na strone cruciala i sprawdz czy Twoja plyta glowna jest kompatybilna z tym dyskiem.

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Sens jest i to spory - różnica w działaniu systemu będzie z pewnością zauważalna. MX 100 w wersji 256 GB to świetny dysk i na pewno będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzam w Biosie i wchodzę w następujące opcje:

Integrated Peripherals

On-Chip ATA Devices

Dalej mam:

PCI IDE BusMaster Disabled

On-Chip SATA Controller Enabled

RAID Mode i tutaj mam zaznaczone IDE. Mogę zmienić RAID Mode na AHCI. Czy o to chodziło? Bo RAID to jest chyba do dwóch dysków?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...