Skocz do zawartości

dziwna sprawa z wyłączaniem komputera


Recommended Posts

Witam.

 

Przepraszam z góry jesli zły dział. 

Otóż gdy wyłączam komputer to jak już słychać, że wiatraki przestały się kręcić, to zaczynają znowu się kręcić jakby startował i po chwili komputer się wyłącza. Czy coś jest nie halo czy wszystko w porządku?

Link to post
Share on other sites

Noo ciezko odlaczyc ssd bo mam na nim system, i wydaje mi sie ze to nie bylo po tym jak go podlaczylem, a raczej po tym jak zaczalem bawic sie w silent mode w biosie, ale dalem normalnie juz i dalej to samo.

 

Zasilacz thermaltake 530w modular bronze

i5 4670k

asrock fatality 

8 gb ramu

grafika na razie integra z procka

Link to post
Share on other sites

Czy wywalało Ci BSOD'y? Proponuje sprawdzić to. 

 

Panel sterowania>Narzedzia administracyjne>Podgląd zdarzen>(w
menu po lewej stronie otwórz)Dzienniki systemu
windows>System>Wybór daty BSOD'a 

Edytowane przez Rybaak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mam blad krytyczny ale tylko z playonline(modem internetowy) i ze kabel ethernet jest odlaczony ale to ostrzezenie tylko.


zapommialem dodac, ze chlodzenie macho black white.
Tylko teraz nie wiem ktory tak wentylator rusza, czy wszystkie. 
da sie to jakos sprawdzic?
Link to post
Share on other sites

no nie wiem jaki musialbym miec dyktafon by to sie dalo nagrac.

jak komputer dopiero co sie wlaczy i dam wylacz to wtedy przerwa miedzy tym jest dluzsza.

 

moze dysk ssd za szybko chodzi i twardy nie zdazy sie wylaczyc?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Pomiędzy czy? 

Nagraj cały cykl od włączenia do całkowitego wyłączenia. 

 

 

 

moze dysk ssd za szybko chodzi i twardy nie zdazy sie wylaczyc? 

 

I z tego powodu niby wętylatory mają działać tak jak napisałeś? Nie sądze, ale można to sprawdzić. Napisałeś wcześniej, że system maszna SSD, więc teraz odłącz HDD i sprawdź jak to dziala. 

Edytowane przez Rybaak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coz, bardzo dziwna sprawa, bo znikla ta przerwa i teraz sie wylacza komputer normalnie, jak kiedys.

Bardzo dziwne,a  nic nie zmieniałem.

 

Pare razy zrobie jeszcze restart i jak to bedzie odlacze hdd


Nic nie ruszałem a "problem" nagle znikł.

Link to post
Share on other sites

Trochę dziwne, ale to dobrze(albo i nie). Teraz upewnij się czy wszystko w Windowsie dobrze dziala. Jak problem pojawi się jeszcze to pisz. Szkoda, że już się "naprawiło", bo przez to może wyniknąć coś gorszego(ale nie musi) i nie znamy odpowiedzi co było nie tak.

Edytowane przez Rybaak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no wszystko dziala idealnie, tak jak przed tem.

No nie mam bladego pojecia z czego to bylo.

 

w sumie caly czas sie to dzialo do dzis, dopoki nie odkrecilem obudowy i nie dalem default w biosie a potem dalem wszystkie wentylatory w tryb silllent

 

Jakby cos odswieze temat.

 

Dzieki :)

 

@edit

Dziwna sprawa.

widzisz, przelozylem modem play do innego portu i znowu jest problem, a wsadzilem do tego co bylo poprzednio i problem ustapil. ale zeby to byla wina tego?
Teraz sie uklada bo neta z play mobilnego w tym pc mam dopiero od momentu gdy komputer znioslem na parter i podlaczylem modem.

 

 

 

Teraz byla długa przerwa, tzn chyba jestem prawie pewny ze pierw wylaczyl sie wiatrak z procesora, a te 2 na obudowie dalej sie krecily, po 4 sekundach odpalil sie wiatrak z procesora na 1-2 sekundy i komputer zgasł. 

 

@edit 2

 

dodam ze jak zaczyna sie krecic glowny wiatrak to dysk pracuje bo miga kontrolka, ale chodzi chyba o hdd bo mruczy troszke.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...