Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Miałem nic nie kupować ale jak zwykle nie wytrzymałem :P Wpadła spoko buda choć w średnim stanie ale przynajmniej mi się podoba więc jakiś zestaw wreszcie poskładam w wolnej chwili.

No i standardowe polowanie na Winbondy było czyli mobo, cep i ram. Jak nie trafię to też standardowo na złom poleci xD

 

Btw znajcie jakieś dobre przejściówki ATA=>SATA?

Link to post
Share on other sites

W sumie to chciałem podłączać dyski ATA do nowszych płyt z SATA ale w drugą stronę też dobra opcja więc jednak szukam dwóch przejściówek xD

Fota będzie jak dojdzie cało, bo jak na razie to na 6 wysłanych kompów czy obudów tylko 2 doszły bez szwanku więc nie chcę zapeszać.

Link to post
Share on other sites

Hej,

ostatnio kanał TVGry opublikował taki film:

Wydaje mi się, że sporo w nim nieścisłości - przede wszystkim zdanie pod koniec filmu: "Można w te gry grać też na nowym komputerze i działają lepiej". To na pewno bzdura, bo wiele gier z lat 1995-2005 nie uruchomi się na nowym sprzęcie, tylko wymaga nieraz mocnego kombinowania, patchy, wirtualnych maszyn, a czasami zdarzają się takie tytuły, które uruchomią się TYLKO na prawdziwym retro sprzęcie.

Reszta filmu - narzekanie na powolne działanie, na ciągłe zawieszanie i na wentylatory pracujące z głośnością odrzutowca - to też wydaje mi się mocno przesadzone. Mam dosowy komputer, który śmiga bardzo szybko i sprawnie, a przede wszystkim bardzo cicho, ale ze starymi Windowsami dawno nie miałem do czynienia. Wiem, że wielu z was ma takie sprzęty, stąd moje pytanie. Czy faktycznie w Windowsie XP foldery otwierają się aż wolno, czy komputer zawiesza się w losowych momentach i czy pracuje aż tak głośno? Raczej wydaje mi się, że komputer na filmie jest mocno zaniedbany i gadanie, że takie działanie było "normalne" to zakłamywanie prawdy. Oczywiście pamiętam powolne instalacje, powolne wczytywanie gier, żonglowanie płytami, ale wiele zarzutów wydaje mi się bzdurą.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Jak na mnie to stary sprzęt i trochę nie ogarniam. Właśnie w tym momencie mam na dysku quake 1 i quake 3 demo, zainstalowany win98 i najnowsze sterowniki. Karta 2d to ATI rage. Ale jak którąś z tych gier włączyć w glide to jeszcze nie skumałem XD

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, dulu1 napisał:

 Ale jak którąś z tych gier włączyć w glide to jeszcze nie skumałem XD

Zainstaluj GLQuake. Jeśli chodzi o Q3 to już inna epoka, ale jest obejście na gazomierzu - do katalogu Quake musisz skopiować 3dfxogl.dll i zmienić nazwę na opengl32.dll. Niestety nie dysponuję żadnym podączonym kompem z Voodoo więc niestety nie potwierdzę Ci, że to napewno działa, potwierdź na necie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.07.2021 o 23:05, dulu1 napisał:

Jak na mnie to stary sprzęt i trochę nie ogarniam. Właśnie w tym momencie mam na dysku quake 1 i quake 3 demo, zainstalowany win98 i najnowsze sterowniki. Karta 2d to ATI rage. Ale jak którąś z tych gier włączyć w glide to jeszcze nie skumałem XD

 

Odpaliłeś?

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, dulu1 napisał:

Może ktoś z was zna czeski na tyle, żeby sprawdzić czy można z tej strony zamówić do pl?

 

 

Vybereme nejvhodnější způsob dopravy a budeme vás kontaktovat.
Více informací o dopravě

 

https://www.tntrade.cz/moznosti-dopravy

 

13EUR do PL

 

Firma z Hradec Kralove. Zawsze chciałem tam pojechać to jak w końcu pojadę to mogę Ci odebrać:D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

No to teraz muszę się zastanowić czy zagryźć zęby i płacić za to dwie stówki. Ale kurde zdjęcia to z tym blokiem na karcie nie widziałem ani jednego, myślałem że w ogóle taki nie istnieje. No i pod to to już żal zakładać pro i trzeba szukać xt.

 

1 godzinę temu, cooger napisał:

Zawsze chciałem tam pojechać

Większa część znajomych trzykrotnie była tam na "hip-hop kempie", niestety jakoś mnie to nie grzało %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...