Skocz do zawartości

Jaki superzoom 500- 700 zł


Recommended Posts

Hey.

Aparat w telefonie to jednak za mało a znaleźny kompakt samsunga padł (migawka) zatem postanowiłem zakupić aparacik.

Zainteresowały mnie aparaty typu superzoom. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie podczas różnorakich imprez, często w trakcie wycieczek (z naciskiem na góry).

 

Na czym mi zależy:

-dobra jakość zdjęć- ostre, wyraźne, bez szumów itp ;)

-spory zoom optyczny (jako laik nie wiem jaki będzie odpowiedni)

-zasilanie paluszkami AA- posiadam 4x GP 2500, 2xPhilips 2600 (no chyba, że jakiś aparat na dedyki oferowałby lepsze zdjęcia)

-matryca cmos

-zdjęcia panoramiczne

 

Co nie jest istotne:

-wielkość

-wifi

-gps

.

.. ale może się przydać:

-tryb manualny

-filmy

-makro

-odchylany ekran

 

Budżet hmm 500-700 zł.

Przeszukując internety znalazłem takie coś:

-BENQ GH650

-SONY DSC-H300

-NIKON COOLPIX L620

-Panasonic DMC-LZ30

 

W grę wchodzą tylko nowe aparaty. Ponadto budżetu nie zwiększę, ponieważ początkowo rozważałem aparaty za 400-500 zł :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Ty też się nie wysiliłeś i najwidoczniej nie czytałeś na naszej stronie wcześniejszych tematów.

Wymagania jakie przedstawiłeś są rzędu drugie tyle ceny na aparaty z wyższej półki,każdy chciałby jak najlepszy w najniższej cenie.

 

Więc,aparaty które przedstawiłeś rewelacyjne nie są,zdjęcia jak zdjęcia każdym zrobisz w ładną pogodę.W gorszych warunkach oświetleniowych zapomnij o

 

-dobra jakość zdjęć- ostre, wyraźne, bez szumów
będzie wręcz odwrotnie.Do tego 

 

-spory zoom optyczny
który blokuje dostęp światła.Chyba że będziesz w takich warunkach focił na długich czasach obiekty nie ruchome ze statywu,samowyzwalacz co mało prawdopodobne.

 

Dwa ostatnie jeśli chodzi o tryb filmowy oddają obraz bogaty w detal dzięki stosunkowo niskiej kompresji danych ale szału też nie ma.

Bo takie filmowanie gdzie gęby osób są zamazane to nie filmowanie.

 

Jak zależy ci na zoomie i jakości niestety musisz zwiększyć budzet i jedyny sensowny wybór to FZ200

 

 

 

dobra jakość zdjęć- ostre, wyraźne, bez szumów

Takie rzeczy tylko w erze ;) Zależy od klasy aparatu.Rozglądaj się za aparatem o światłosile od przynajmniej f/1.8,mała liczba pikseli,matryce-nie będę pisał bo i tak nie powodują opad szczeny w kompaktach,jak będzie większa matryca to zaś szkło ciemne a jasnym szybciej nadrobisz w gorszym oświetleniu niż tylko wiekszym rozmiarem matrycy.Odnośnie szumów na zdjęciu są pewne granice w których i tak pojawią się,tylko nie w takiej ilości co w aparatach przez ciebie wymienione.Przy tego typu aparatach zapomnij również o zoomie nie większym przeważnie od 4-5x

 

Wybieraj,zwiększasz budzet i chcesz lepszą jakość kosztem mniejszego zooma czy ciemna optyka + duży zoom reasumując mucha w kupie ?

 

Mogę jeszcze polecić w tej cenie benq G1 jakby cię interesowało.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Czytałem ale konkretów odnośnie wymienionych przeze mnie modeli brak, stąd temat.

Ten FZ200 zdecydowanie za drogi i tak nagiąłem budżet o blisko 300 zł, kolejnych 700 nie mogę. Zdecydowałem się na superzooma ponieważ chciałby fotografować także dalsze obiekty- najbliższa przyszłość to zakopiańskie góry. Wyjazd ten podyktował kupno aparatu. A czy ten benq nie będzie aby ustępował np podanemu przeze mnie Nikonowi? Wszak to nie 50 zł różnicy a ponad 200. Sądziłem, że taki rozrzut cenowy znajduje odzwierciedlenie w jakości zdjęć.

Link to post
Share on other sites

A co sądzisz o tym:

http://canon.strefamarek.allegro.pl/canon-powershot-sx270-hs-szary.html

Jest manual, cmos, spory zoom ale nie przesadzony, chyba szybki procesor obrazu. Ewentualnie model ?niższy? 260hs. Byłyby optymalnym wyborema przy tym wyróżniającym się in-plus wobec ww aparatów?

Link to post
Share on other sites
Zdecydowałem się na superzooma ponieważ chciałby fotografować także dalsze obiekty- najbliższa przyszłość to zakopiańskie góry. Wyjazd ten podyktował kupno aparatu. A czy ten benq nie będzie aby ustępował np podanemu przeze mnie Nikonowi? Wszak to nie 50 zł różnicy a ponad 200. Sądziłem, że taki rozrzut cenowy znajduje odzwierciedlenie w jakości zdjęć.

Gdyby zamiast benq był napis Sony albo Canon to by kosztował więcej.Kolejna sprawa focenie na dużym zoomie zaopatrz się w mini statyw a i tak zdjęcia nie wyjdą ładne.Krajobrazy jak zakopiańskie góry itp nadaje się szerokokątny obiektyw który pozwoli uchwycić wiekszy obszar sceny.

Wyobraz sobie zrobić zdjecie i czy bedzie się podobać https://www.youtube.com/watch?v=JUOF8kEVokc.

 

G1

Ogniskowa obiektywu     4.3 - 19.8 mm

(odpowiednik dla formatu 35 mm: 24 - 110 mm)

Światłosiła     f/1.8 - 4.9

Zoom optyczny     4.6x

odchylany i obrotowy, kolorowy, 3-calowy, LCD LED, 920.000 punktów

 

Cena 360zł

 

L620

obiektyw z 14-krotnym zoomem optycznym o odpowiedniku ogniskowych 25–350 mm i światłosile f/3.3–5.9

3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tysięcy punktów

 

cena 570zł

 

Teraz porównaj filmy jednego i drugiego i sam sobie odpowiedz czy jest sens płacić więcej.Konkretne kompakty jak pisałem musiałbyś wydać 1200-1500.

 

Możesz jeszcze porównać Olympus XZ-10

Ogniskowa obiektywu     4.7 – 23.5 mm

(ekwiwalent: 26 – 130 mm dla filmu 35 mm)

Światłosiła     f/1.8 – 2.7

Zoom optyczny     5x

 

i z nowej serii Nikon Coolpix S9500 

Tu zdecydowanie wybrałbym nikona zamiast sx270 jak chcesz już ten zoom ale wybór należy do ciebie.

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Krajobrazy jak zakopiańskie góry itp nadaje się szerokokątny obiektyw który pozwoli uchwycić wiekszy obszar sceny.
 

Ten 270HS wg specyfikacji posiada takowy.

 

Pogrzebałem i znalazłem stronkę zawierającą przykładowe fotki:

benq

nikon

canon

Odnoszę wrażenie, że w przypadku 270 zdjęcia nie są tak złe. Mogę się mylić ale w mojej opinii uszeregowałbym powyższa trojkę tak- canon, benq, nikon

 

Moje fotki jako "punkt odniesienia" (Olympus VG-170):

zdjęcie1 zdjęcie2

 

 

 

Tu zdecydowanie wybrałbym nikona zamiast sx270

Także za drogi ;)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio sam się rozglądałem za aparatem i w MediaExpert można kupić Nikon l830 za mniej niż 700zł z tym, że płacisz 779zł, wysyłasz do Nikona zgłoszenie: http://www.nikon.pl/promocje/nikon_cashback_regulamin.pdf

i oddają Ci 100zł więc za aparat płacisz jakieś 679zł.

http://www.mediaexpert.pl/aparaty-kompaktowe/aparat-nikon-l830-czarny,id-218074

W opisie jest błąd - zoom optyczny 34x

Myślałem też o uboższej wersji Nikon l330, który też ciekawie wygląda z opisu i recenzji. Ostatecznie na wakacje porzyczę aparat, a potem kupię Nikona D3200 + nikor 18-105 lub Sigma 18-200 i tobie również radzę dozbierać na lepszy aparat.

Może kompakt z wymienną optyką?

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites
Ten 270HS wg specyfikacji posiada takowy.

Posiada ale biorę pod uwagę również inne rzeczy które przekłada się na jakość zdjęć i filmu.Dla mnie jest nie porozumieniem duży zoom w kompakcie i racze cię uświadomić z tym faktem.Mały zoom + jasne szkło za drogie dla ciebie to wróć do G1 + pokrowiec,SD,akumulatorek (zamiennik) i wyjdzie.Masz za mały budzet.

 

Sprawdz sobie różne aparaty http://www.flickr.com/search?sort=relevance&text=Canon%20PowerShot%20SX270%20HS

 

 

 

 

Myślałem też o uboższej wersji Nikon l330, który też ciekawie wygląda z opisu i recenzji. Ostatecznie na wakacje porzyczę aparat, a potem kupię Nikona D3200 + nikor 18-105 lub Sigma 18-200 i tobie również radzę dozbierać na lepszy aparat. Może kompakt z wymienną optyką?

O uboższych wersjach nie ma nad czym myśleć a uzbierać można też na kompakt z wyższej półki nie koniecznie na aparaty z wymienną optyką.

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Spider zamiast na dziewczyny wydać dozbieraj na lepszy aparat to na serio się opłaca ja ciągle kupuje jakieś gówna za 400 zł i ciągle jestem niezadowolony....kup raz a porządnie i na lata taka moja rada :)

Ucz się na błędach innych hehe

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że nie mogę bo mam sporo innych wydatków, także dość dużych  Pomijam fakt, że jako laik nie wykorzystam możliwości np lustrzanek czy innych "zawodowych" sprzętów a kompakt z manualem w takim a nie innym budżecie na początek mi wystarczy  ;)

 

E:

Wziąłem się ostro za lekturę internetów i ograniczyłem wybór do następujących modeli:

-canon sx270 hs

-benq g1

-sony wx-60

 

Canon kusi zoomem, czy zatem zdjęcia wykonane aparatem o mniejszym zoomie jak sony czy benq będą wyglądały gorzej nawet jakbym w canonie użył np 10x zamiast max?

Czy te 300 zł różnicy między canonem a benq przekłada się na jakość zdjęć? Jak oglądałem fotki z flickr bądź photogallery.com każdego z tych aparatów to wydawało mi się (a może sobie wmawiam tylko), że najładniejsze robi canon.

:pomocy:

Link to post
Share on other sites

Ale ty jesteś uparty jak osioł do tego nie kumaty.Jak podaje tobie w liczbach ogniskową i światlosiłe to który bedzie lepszy w gorszych warunkach oświetleniowych ? podobno wziołeś się ostro za lekturę internetową. Wystarczy pochmurny dzień i jesteś w .... SX270hs Ogniskowa obiektywu 4.5 – 90.0 mm (ekwiwalent: 25 – 500 mm dla filmu 35 mm) Światłosiła f/3.5 – f/6.8 Chyba nie myslałeś focić na zoomie 20x że chcesz go teraz skracać. Jak tak dalej pójdzie to zaraz polecę tobie http://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/215975/vtech-kidizoom-plus-4.jpg
 

Link to post
Share on other sites

Nie uparty po prostu chcę dobrze wydać pieniądze, dziwi Cię to? Jak wspomniałem wyżej 300 zł to nie mała różnica w cenie a nie jest chyba podyktowana jedynie logiem canona. Co się tyczy mojej inteligencji to daruj sobie prostackie komentarze, ja Cię nie obrażam.

A co do canona- ma szybki procesor obrazu, matrycę cmos z mniejszą ilością MP co wobec jej niewielkiego rozmiaru przedkłada się chyba na jakość zdjęć. Jeżeli chodzi o zoom to co w sytuacji kiedy chciałbym zrobić zdjęcie z większym przybliżeniem niż ten w benq to czy byłyby aż tak tragiczne? W sieci najgorzej to nie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Długi zoom wygląda fajnie na papierze. W praktyce jest mało używalny - potrzeba statywu a i ten nie pomoże gdy obiektyw jest ciemny - czasu nie wydłużysz bo obiekty fotografowane się poruszają a o znacznym podniesieniu ISO w tanim kompakcie też możesz zapomnieć bo "kasza" czyni zdjęcie nieczytelnym. Do tego dochodzi problem z GO.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...