Skocz do zawartości

Komputer za 3000zł do gier + podkręcanie procesora + SSD


Recommended Posts

Ogólnie nie sądzę, żeby potrzebował komputera za 3000zł, ale jak już się "zadeklarował" to chciałbym stworzyć coś dobrego dla niego do grania, żeby mi za pół roku nie przyleciał i powiedział, ale mi złożyłeś komputer do niczego. Jeśli komputer bez OC będzie dawał radę na full detalach w wymagające gry to wolę zrezygnować z podkręcania na rzecz płynniejszego działania systemu poprzez wsparcie go dyskiem SSD. Tak więc zależy mi najbardziej na wydajnym procesorze + dobrej grafice. Komputer ma starczyć mu na około 5 lat, da radę?


Powiedz mu żeby zapomniał o zestawie na choćby i5 4590 za 1200 zł.Za taką kwotę ciężko o dobry komputer,serio.


 

 

 

Źle zrobiłeś.

Wiem, ale niestety słów nie cofnę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jego myślenie: Jak najtaniej i jak najlepiej, najwydajniej i wszystko NAJ NAJ.

 

No to może niech nie zakłada tutaj tematu :D Określ się czego potrzebujesz, bo ani Twój kuzyn ani chyba Ty jeszcze tego nie wiecie, a co tu dopiero mówić o nas.  

Link to post
Share on other sites

BTW. On OC nie zrobi, więc ja bym odrzucił konfigurację z podkręcaniem.


Ile ma lat kuzyn? :D

Haha, 13 rocznikowo, więc może odpuśćmy sobie mieszanie go w tą dyskusję. :P


No to może niech nie zakłada tutaj tematu :D Określ się czego potrzebujesz, bo ani Twój kuzyn ani chyba Ty jeszcze tego nie wiecie, a co tu dopiero mówić o nas.  

 

Stanęło na tym, że ma być solidna konfiguracja do gier bez OC, ale z SSD :)

Link to post
Share on other sites

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS124 SATA (black)

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) / Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB DDR5 384bit (1072/5000)

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

 

3079 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Masz tutaj zestaw bez możliwości OC z niemalże najmocniejszym procesorem serii i5. Płyta główna z chłodzoną sekcją zasilania, wew USB 3.0 oraz z kompletem wyjść audio na I/O. Obudowa z 4 wentylatorami 120 mm w zestawie oraz z regulatorem obrotów. Zasilacz modularny z zapasem mocy, oparty o przetwornicę DC-DC (kompatybilność z stanami C6 / C7). Dodatkowo, R9 280 od GIgabyta z bardzo mocno podkręconymi zegarami. MX 100 jest obecnie bezkonkurencyjnym dyskiem SSD w swoim przedziale cenowym i do takiego zestawu będzie on złotym środkiem. W zestawie 8 GB DDR3 z napięciem 1.5V po to aby kuzyn nie musiał dokładać w przyszłości 

 

Dodatkowo, jeżeli chcecie cooler na CPU dla poprawy kultury pracy to można ciachnąć zasilacz na Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular i dołożyć kilka złotych do SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

 

 

Tylko przy dysku SSD jak ja mu wytłumaczę, że nie ma nic instalować na C

 

Pójdziesz i mu wytłumaczysz. Jak zapcha dysk wtedy sam zacznie myśleć i sam dojdzie że coś źle robi 8-) 

 

Poproś może jeszcze kuzyna żeby przesłał Ci obecną konfigurację kompa którego to posiada, może coś się przyda.  

Link to post
Share on other sites

 

Poproś może jeszcze kuzyna żeby przesłał Ci obecną konfigurację kompa którego to posiada, może coś się przyda.  

 

System operacyjny: ORYGINALNY WINDOWS 7 HOME PREMIUM OEM

Procesor: Intel Core 2 Duo E7500 - 2,93GHz (2x2,93GHz)

Pamięć RAM: 3GB DDR3 (1 x 2048MB, 1 x 1024MB)

Karta graficzna: nVidia GeForce G210 512MB

Dysk twardy: Western Digital 500GB SATA

Płyta główna: Foxconn 2A8C

Zasilacz: HP-D3006A0 300W

Napęd DVD, czytnik kart pamięci wbudowany.

 

Specyfikacja wystawionego przeze mnie komputera na tablicy (olx). Nie wiem ile za niego mógłbym chcieć, jest wystawiony za 500zł, (powinno być chyba z 200zł za ten stary komputer) wiem, że za dużo ale liczę na to że ktoś się znajdzie i się skusi, w końcu trochę ciężko sprzedaje się za bezcen komputer na który wydało się 2600zł.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja bez ssd

 

Mocny procek,solidna płyta,chłodzenie na procek,mocna grafika,solidny twardziel,solidny zasilacz.

 

 

http://dymki.com/upload/guests/21/211b76c21f144354523631022b2c89e0/149995acc4a204f81413c3446b90a5d5.jpg


http://www.morele.net/inventory/info/x6ruZa/

 

Zestaw za 2962,02 zł


Sprzedaj również ten stary dysk.Szkoda, komputer nowy,a dysk stary.

Link to post
Share on other sites

Osobiście sprzedałbym ten komputer na części ,a dysk jeżeli jest w dobrym stanie technicznym przerzucił do nowego komputera.

Myślę, że więcej dostanę za całość niż za części. Coś warte ze starej konfiguracji może być jedynie HDD, ram i to wszystko, bo karta graficzna to jakaś porażka (może warta z 40zł).

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo, cieszę się, że tam został tak rozgrzebany i w jeden dzień udało się ustalić konfigurację komputera, jak tylko stary komputer się sprzeda to zamawiam.

 

Jeszcze raz dzięki, napiszę w temacie jak ta konfiguracja się sprawuje na boxowym chłodzeniu.

 

A i jeszcze jedno, jest sens pakować tam Windowsa 8.1? Czy 7 wpakować?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...