Skocz do zawartości

Telefon z QWERTY do max 600 zł


Recommended Posts

Witam, mojego Samsunga 551 właśnie wyciągnąłem z pralki - mama zrobiła pranie, nie sprawdziła spodni - i na razie tel. nie daje znaku życia (raz tylko pojawiło się logo a po nim paski pionowe na ekranie). Jeżeli w ciągu najbliższych 2 - 3 dni nie da znaku życia to będę go musiał spisać na straty.

 

Tutaj moje pytanie: jaki telefon z QWERTY do kwoty 600 zł polecacie.

 

Za 100 zł mogę mieć mojego starego dobrego 551 z papierami.

 

Do 600 zł znajdzie się Samsung i927 Captivate Glide.

 

Czy coś pomiędzy jest interesującego i optymalnego pod względem cena/jakość?

 

Moje wymagania spełniają obydwa te smarty, z tym, że drugi jest wyraźnie mocniejszy i na wiele więcej pozwoli.

 

To czym się kieruję to:

- wygodna klawiatura QWERTY i możliwość niezależnej obsługi bez dotyku a co za tym idzie, ergonomia i wygoda pracy, zabawy, rozrywki

- sprawnie i dobrze działający GPS - używanie telefonu podczas biegania (Runtastic) a także jako GPS Logger do roweru z opisem trasy

- długość działania na baterii - na 551 udało mi się uzyskać 11 godzin pracy w Runtastic przy włączonym GPS i wygaszonym ekranie, ogólnie wytrzymywał ok. 3 dni, kiedy nie był intensywnie użytkowany

- możliwości rozbudowy i stabilność pracy (nie ukrywam, na 551 za dużo nie korzystałem z aplikacji, bo to poręczny telefon i już nie tak mocny jak kiedyś

- dobrej (ostre, czytelne zdjęcia) jakości aparat - w 551 korzystałem z niego sporadycznie, bo jakość zdjęć gorsza niż w SE K510i czy D750i a nie ukrywam, się przydaje

 

Jeżeli chodzi o smarta, to preferuję te wysuwane (dla mnie wbudowana klawiatura jak w np., Samsung Galaxy Chat B5330 jest za mała i nieergonomiczna - podobnie inne jak Xperii).

 

I w sumie tyle, telefon głównie służy mi do dzwonienia, słuchania muzyki/radia oraz jako rejestrator GPS (bieganie/rower), kilka razy wykorzystałem go jako router, także do wprowadzania krótkich notatek.

 

Wołem roboczym jest lapek, więc na zajęciach z niego korzystam ale przy większym wyświetlaczu może przeszedłbym na smarta (chociaż pomysł może głupi, bo dla wygody... trzeba by było zainwestować w klawiaturę zewnętrzną, ale to już moja dywagacja).

 

Alternatyw jakoś zbytnio nie szukam, chociaż taki klocuch jak Nokia Communicator mnie nie przeraża.

 

Z tych dobrych, nie dostępnych w PL jest jeszcze Samsung Galaxy Stratospehere II ale wiadome, marketing robi swoje - nie dość, że nie ma na naszym rynku to Polaczkom i tak QWERTY nie potrzebne.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Glider
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...