Skocz do zawartości

Czy mój komputer pociągnie Sapphire Radeon R9 280X VAPOR-X ?


Recommended Posts

Witam.

Mam już wysłużony komputer.

Planuję wymienić kartę graficzną właśnie na tą podaną w temacie.

Czy mój zasilacz obsłuży cały zestaw ?

Czy mój komputer będzie w stanie obsługiwać tą kartę bez straty wydajności ?

 

Oto mój blaszak :

Procesor - i3 530

Płyta główna - acer h57m01

Ramy - 3gb ram 1333mhz (nie znam producenta - z karty można wyczytać tylko tyle, że została wyprodukowana w tajwanie  :)  )

Grafika - gt 320

Dysk - 500 GB WD blue

Zasilacz - FSP Group INC 500W Bronze +

 

Oczywiście planuję wymienic później resztę podzespołów lecz czy to co mam teraz wymieniając gt 320 na r9 280x będzie działać? A jeśli nie to co trzeba wymienić dla optymalnego działania komputera ?

 

Link to post
Share on other sites

Trzy rzeczy dokupisz i będzie naprawdę nieźle : 4 gb ram http://allegro.pl/samsung-4gb-pc10600-ddr3-1333mhz-via-sis-amd-i4413458065.html . Core i5-750 http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-750-8m-cache-2-66-ghz-i4413203835.html . Oraz RADEON-a HD7950  http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd7950-3gb-gddr5-dual-x-gwar-i4404219673.html. Koszt zmieści się w 900 zł a wydajność bardzo wzrośnie w grach i aplikacjach, a twój zasilacz  Fortron 500W wystarczy do wymienionych podzespołów.

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gt 320 to karta idealna do ... pierwszego wiedźmina. :P

Chodzi mi o to, że wymieniam cały komputer lecz nie mam kasy więc robię to w częściach.

Wybrałem r9 280x Vapor-x bo znalazłem za 630zł z lutego (znając życie z koparki :) ).

Planuję potem dokupić  i7-4790K, Gigabyte GA-H97-D3H i zasilacz, a za następny misiąc 2x4 gb kingstone.

Chodzi mi tu i teraz czy przez ten miesiąc r9 280x nie "wybuchnie"od zasilacza i małej ilości ramu ?

I jaki tani zasilacz proponujecie ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Chodzi mi tu i teraz czy przez ten miesiąc r9 280x nie "wybuchnie"od zasilacza i małej ilości ramu ? I jaki tani zasilacz proponujecie ?

spokojnie zasilacz sobie poradzi nic nie wybuchnie możesz śmiało brać vapora  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wybrałem r9 280x Vapor-x bo znalazłem za 630zł z lutego (znając życie z koparki ).

W tej cenie tylko brać.

 

 

Chodzi mi tu i teraz czy przez ten miesiąc r9 280x nie "wybuchnie"od zasilacza i małej ilości ramu ?

Kiedy zacznie brakować papu, wtedy komputer powinien się wyłączyć. Możesz potrzymać R9 280X na tym zasilaczu, ale i tak będziesz musiał go wymienić.

 

 

I jaki tani zasilacz proponujecie ?

Najtańszy, sensowny zasilacz pod R9 280X to Thermaltake Smart SE 530W. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...