Skocz do zawartości

Podkręcanie // i problem.


Recommended Posts

BIOS zbyt nowy. Producent przyblokował opcje OC w tych nowych wersjach (nie tylko MSI) właśnie na 38.

Z resztą B85 nie jest chipsetem dedykowanym do podkręcania, ale jeśli chcesz kręcić do czeka cię downgrade co najmniej jedną wersje wstecz.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje ślicznie najpierw z 3.8 zmieniłem na 3.7 ale miałem ten sam problem to wgrałem 3.1 i wszystko działa teraz ustawiłem napięcie na 1.170 i 4.0 ghz testure primem95 i sprawdzam temperature. Do jakiego napięcia moge podbijać i jakie maxymalne temperaturymoge mieć podczas katowania primem?

Edytowane przez Zaimio
Link to post
Share on other sites

4.0 to jeszcze mało żeby mówić o jakimś większym zysku z podkręcania, 3.8GHz osiąga ten procek w trybie turbo. 4.0 jest w stanie osiągnąć na napięciu niższym niż fabryczne.

Generalnie jeśli masz wydajne chłodzenie i dobre mobo to możesz przekroczyć minimalnie granicę 1.3v, max dla haswella to okolice 1.35v. Ale myśle aż tak dużego napięcia nie będziesz potrzebował. Do oc na poziomie 4.4GHz 1.25v powinno wystarczyć. 4.5GHz i wyżej nie każdy haswell osiąga.

Co do temp. - przy 4.4GHz rozsądne temp. przy pełnym stressie to ~80st. Istotnie tych temp. bym nie polecał przekraczać.

Link to post
Share on other sites

teraz mam 4.2 napięcie 1.210 wygląda że w końcu jest stabilny temp trzymają sie na 70 ale czasami podbijają do 75 podczas katowania pirmem będe jechał dalej i zobacze co da sie zrobić


ustawie sobie granice bezpieczeństawa do 80-90stopni podczas katowania primem bo w grach i tak będzie osiągać tylko około 70


W końcu uzyskałem 4.2 na napięciu 1.220 przy temperaturach 60-80 stopni podczas katowania primem no i teraz zaczną się schody ale 4.5 musi być.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...