Skocz do zawartości

Radeon R9 270X czy Radeon R9 280X lub coś innego?


Recommended Posts

Cześć,

 

Otóż zamierzam kupić nową kartę graficzną - gdzieś tak w granicy 600-850zł. Na chwilę obecną mój sprzęt wygląda tak: 

 

http://i.imgur.com/6D9597D.png + Zasilacz: Logic 500W

 

Na chwilę obecną wyciągam w CS:GO - jakieś 150fps, w SC2: z początku gry 120fps, pozniej ok. 50/60fps. Zamierzam dokupić jedną z powyżej wymienionych kart, patrząc na listę kart graficznych tutaj - R9 270X kosztuje 650zł a R9 280X 1150zł - lecz nawet jak spojrzę na allegro - R9 280X chodzi tam po około 500-650zł, a R9 270X - po 800zł~~. 

 

Nie wiem czy ma sens kupywanie takiej grafiki do tego komputera (nie wiem, słaby zasilacz, mało ramu, słaba płyta głowna) - nie znam się za bardzo na kompach, lecz potrzebuję spokojnie wyciągać 200fps w CS:GO z streamem (720p60fps lub 45fps było by fajnie - ale przy 30fps tez będzie ok) - i to SC2 z streamem przynajmniej 180fps z poczatku gry i w pozniejszej fazie gry to 80-100fps. 

 

Jeżeli nie dwie powyższe karty - co jeszcze możecie polecić?

 

Dziękuję, pozdrawiam

 

NeBu

 

Link to post
Share on other sites

No nie powiem, myślałem pierw nad zasilaczem, ale pierw chciałbym grafikę kupić i nie zakładać jej do czasu kupna zasilacza - myslałem nad Corsairem, ale nie wiem jaki model w niskiej cenie. RAM troche pozniej, Kingston HyperX ofc.

 

Ale grafika uciągnie się normalnie na kompie po wymianie zasilacza - nie będzie problemów? I który model lepszy z daną ceną?

 

Dzieki.

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz, w niskim budżecie, to ile? Za 179zł jest XFX core 450W, ewentualnie kilka złoty drożej, semi-modularny Thermaltake Smart SE 530W: http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ oba dadzą sobie radę, z wyżej wymienionymi grafikami. Jeżeli już myślisz nad używkami, to może wybierz hd 7950, teraz ich ceny tych kart są śmiesznie niskie, a wydajność nadal wysoka. HD 7950 idzie znaleźć nawet za 500-550zł z gwarancją.

(Zbliżone) Porównanie wydajności kart:

R9 280 = HD 7950 = gtx 760

R9 280x ~= HD 7970 = gtx 770

Link to post
Share on other sites

Procesor też podkręcę, ale nie ja - dam komuś, bo nie znam się na tym, choć nie wiem czy to ma sens ze względu na chłodzenie, za które musiałbym znów dopłacić, najlepiej wodne - 250zł ~~ 

 

Zdecyduję się na R9 270X, zasilacz podmienię na Thermaltake Smart SE 530W - za jakiś czas podkręcę procek, dorzuce 4GB Ramu  dokupie chłodzenie wodne i będzie git.

 

danke

Link to post
Share on other sites

Za tyle to możesz w kiblu spłukać i bedzie wodne :)

Tak na poważnie to kup porządne chłodzenie powietrzne.

Nie mam jak na razie na to kasy - dlatego pierw chcę kupić zasilacz, dopiero grafikę - o OC procka i lepszym chłodzeniu pomyślę pozniej, to samo RAM. Jak na razie grafika to mój pierwszy cel. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze to komputer na chwile obecną jeszcze mi sie nigdy nie grzał niewiadomo jak - grafika obecnie z grą + streamem ok. 45-50C, procesor 35~~. Zasilacz zamówię jak będę miał kasę na PayPalu, grafikę jak będę miał normalnie kasę - bo nie mam konta w banku. RAM mi się nie spieszy, procek w przyszłosci. 

 

no i dzięki za pomoc wszystkim. 

Edytowane przez NeBuSC2
Link to post
Share on other sites

r270x nie oplaca się brać, duzo lepszym pomyslem jest kupno zwyklego r9 270 od np msi i podkrecenie go do poziomu 270x albo i nawet wyzej, zaosczedzone pinionżki mozesz przeznaczyc na zakup jakiegos chlodzenia na cpu 

Wolę kupić coś droższego i mocniejszego, co później po wymianie kolejnych części także mogę podkręcić, niż coś słabszego i tańszego, co po podkręceniu daje moc tego, do czego nie potrzebuje OC. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...