Skocz do zawartości

750W EVGA SuperNOVA G2 do GTX 780 Ti SLI


Recommended Posts

WItajcie

 

 

Od jakiegos czasu szukam odpowiedzi czy moj zasilacz bedzie wystarczajaco dobry dla GTX 780 ti SLI.

 

Ale po kolei :

 

Zasilacz: 750W EVGA SuperNOVA G2, Full Modular, 80 PLUS Gold

 

MoBo: Asrock Z77 Extreme6 Socket 1155 

Proceror:  Intel Core i7 3770K 3.5GHz Socket 1155 8MB Podkrecony do 4,5 ghz

Chlodzenie : Corsair Hydro Series H80i High Performance Liquid CPU Cooler

HDD: Corsair 120GB Force GT SSD x4

RAM: Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9 

 

Obecane Karty grafiki : Inno3D GTX 670 Accelero Hybrid Edition 4GB GDDR5 SLI

 

Zestaw pracuje calkiem ladnie ale nowe gry niestety wyciagaja 100% z tych skadinad swietnych grafik I pomalu sklaniam sie do zmiany ich na gtx 780 ti sli. Po dlugich rozwazaniach zdecydowalem sie na :

 

3GB Gigabyte GTX 780Ti Windforce 3X, PCIe 3.0 (x16), 7000MHz GDDR5, GPU 1020MHz, Boost 1085MHz, Cores 2880, DP/DVI/HDMI

 

Nie mam zamiaru ich krecic narazie bo nie sadze aby taki zestaw tego wymagal  natomiast poniewaz trzeba wydac sporo na obie grafiki chcialbym byc pewny ze moj zasilacz podola temu.

 

Na roznych forach znajdowalem rozne informacje od takich co mowia bez 1000W nie podchodz  do takich co pisali ze na 650W udalo im sie ... ( w to akurat nie wierze bo sami producenic pisza ze grafa pobiera 250W co po prostym dodaniu daje minimum 500W na grafy) . Teraz pytanie czy to naprawde jest 500W czy potrafia ciagnac wiecej ? Czy ktos ma podobny zestaw na podobnym zasilaczu ? Generalnie prosilbym o jakies info

 

Dzieki.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Do takiego konfigu to 850W wymagane, co najmniej. Ile chciał byś wydać na zasilacz, jeżeli wymiana wchodzi w grę? Cena dobrych zasilaczy, które dadzą radę, zaczyna się od 500zł.

http://www.guru3d.com/articles_pages/gtx_780_ti_sli_geforce_review,4.html tutaj masz testy SLI.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

No w sumie, po możliwym OC platformy, 850W może być na styk. Wychodzi, na to, że najtańszym sensownym zasilaczem jest Cooler Master Vanguard 1000W: http://www.komputronik.pl/product/202099/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Cooler_Master_Vanguard_1000W.html tutaj najtaniej. Chyba, że coś lepszego jest, w takiej cenie?

Link to post
Share on other sites

Super dzieki za podpowiedzi !

 

genisuken

DOtarlem wczesniej do tego testu sli :

 

Power Consumption GeForce GTX 780 Ti 2-way SLI

  1. System in IDLE = 129W
  2. System Wattage with GPU in FULL Stress = 617W
  3. Difference (GPU load) = 488W
  4. Add average IDLE wattage ~20W
  5. Subjective obtained GPU power consumption = ~ 508 Watts

Teraz pytanie 617 czy 508 jest ta realistyczna wartoscia ?

 

 

Przy wydatkach na 780 ti sli nie mam zamiaru oszczedzac na zasilaczu jesli faktycznie trzeba go wymienic. 

 

 
EVGA Supernova 1000W Fully Modular 80+ Platinum Power Supply
 
mysle bedzie dobrym rozwiazaniem nawet jesli bym chcial w przyszlosci pobawic sie w OC grafik ?
Edytowane przez Volto
Link to post
Share on other sites

Mowa o EVGA 1000 P2? Jeśli tak, to będzie bardzo dobry wybór. W środku siedzi SuperFlower Leadex Platinium - jeden z najlepszych zasilaczy na rynku.

 

Tak mowa o : EVGA has gone Platinum with the new SuperNOVA 1000 P2 Power Supply

Link to post
Share on other sites

Czyli reasumujac nie ma co probowac na starym zasilaczu tylko poprostu zainwestowac w zasilacz... .

 

Dzieki jeszcze raz za odpowiedzi .

 

Btw wiem ze to nie ten dzial ale zastanawiam sie jeszcze nad grafikami najchetniej bym znowu kupil grafy z chlodzeniem hybrydowym bo moje na chwile obecna maxymalna wartosc temperatury maja w granicach 45 stopni co zdecydowanie poprawia osiagi jednakze 780 ti inno 3d niestety sa grubo drozsze niz nawet od 3GB EVGA GTX 780 Ti Classified Hydro Copper Dual BIOS, PCIe, 7000MHz, GPU 1020MHz, Boost 1085MHz, Cores 2880,DP/DVI/HDMI . Czy jest gdzies porownanie modeli 780 Ti jesli chodzi o teperatury w stresie ?  sorki za off top jak co przeniose pytanie do innego dzialu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witajcie ponownie

 

 

Dodam tylko ostani wpis gdyz wkoncu udalo mi sie skonfigurowac do konca komputer : 

 

Zasilacz: 750W EVGA SuperNOVA G2, Full Modular, 80 PLUS Gold

 

MoBo: Asrock Z77 Extreme6 Socket 1155 

Proceror:  Intel Core i7 3770K 3.5GHz Socket 1155 8MB Podkrecony do 4,5 ghz

Chlodzenie : Pelny zestaw Alphacool do procesora oraz do obu grafik z pompa d5:

Alphacool NexXxoS Cool Answer 240 D5/UT - Set + Alphacool  NexXxoS XT45 Radiator 240

HDD: Corsair 120GB Force GT SSD x4

RAM: Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9 

Obudowa: Corsair 730T Graphite full Tower

Grafiki x2 SLI : 3GB EVGA GTX 780 Classified Hydro Copper, PCIe 3.0, 6008MHz GDDR5, GPU 993MHz, Boost 1046MHz, Cores 2304 

 

Reasumujac zasilacz 750 W tej klasy ktora mam w zupelnosci wystarcza (nawet cieply nie jest) na system ktory posiadam . Przypuszczam ze GTX780 Ti juz nie pociagnie ale tez celowo zrezygnowalem z Ti w swoim sprzecie bo GTX 780 calkowicie mi wystarczy a roznice w wydajnosci sa w granicach 15% a cenowo jednak sporo wiecej.

 

 

Pozdrawiam i moze pomoze ten wpis osoba probujacym znalezc odpowiedz na pytanie ktore zadalem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma to teraz znaczenia bo juz komp zlozony ale generalnie jedynym dostepnym zrodlem na wyspach kart inno 3d byl amazon : 

http://www.amazon.co.uk/Inno3D-iChill-GeForce-Accelero-DisplayPort/dp/B00HR75PXG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1407506919&sr=8-2&keywords=inno+3d+gtx+780+ti

 

Jak widac cena troche spora ale niewazne gdyz juz po ptokach wszystko zlozone dziala swietnie . EVGA zrobilo kawal dobrej roboty z tymi grafikami ... 

Link to post
Share on other sites

w UK faktycznie nie ma, ale za 2700zł + 30euro do UK było można kupić w Niemczech... lub 780 za 2035zł +13euro do UK.. zawsze możesz oddać jeszcze bez podania przyczyny, zaoszczędzić i kupic w Niemczech, chociaż ten HydroCopper jest na tyle ładny, że mi by było szkoda :x

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Taa jesli chodzi o zwroty to Uk jest porabane wszystko i zawsze mozna oddac :) ... ale nie nie mam zamiaru teraz mam wszystko sliczne ciche bo tylko pompe slychac ... i chlodne :D moze jak znajde chwilke czasu to wrzuce jakis config i fotki na dzial wodnego chlodzenia bo mam pare pytan tam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...