Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu często zaglądam na forum, ponieważ przymierzam się do kupienia komputera w niedługim czasie. Przechodząc od razu do sedna: 

  • Zastosowanie komputera :Granie, oglądanie filmów.
  • Maksymalna kwota : około 4000zł
  • Których części potrzebuję :Cała buda, peryferia wlącznie z monitorem kupowane osobno.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :W przyszłości tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Na pewno będzie full hd
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Brak, stary komputer będzie w użytku
  • Własna propozycja zestawu :http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=62069
  • Inne :

​1. Radek r9 290 od sapphiry ostatnio potaniał, różni się od MSI 60 zl, warto dorzucić do tri-x'a ? Różnica temperatur będzie odczuwalna ?

2. Nie jestem pewien co do płyty głównej i zasilacza, proszę o podpowiedź, na co można zmienić.

3. Obudowy z oknem wyglądają ładnie, ale nie jest to konieczność, 200R od corsair to dobry wybór, czy w tej cenie będzie coś lepszego bez? Czy może Zalman jest podobnej jakość?  Myślalem o FD Arc R2, ale trochę sporo jak za obudowę.

 

Z góry dzięki za wszelką udzieloną pomoc!

Pozdrawiam,

Armatorix

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz obudowę z oknem to polecam zalman z3 plus. 4 wentylatory w zestawie,oraz okno, tylko może byc problem ze zmieszczeniem tego chłodzenia. Jak możesz dorzucić to popatrz na zalmana z9 plus http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

Ze zmieszczeiem to może byc problem r9'tki od sapphiry w z3... Mówie, najważniejsze, żeby buda była przewiewna, a okno jak będzie to by było cudnie, ale wymagane nie jest. Z tego co widzę to masz karte asusa, więc polecać możesz co najwyżej do krótszych kart takich jak MSI, tylko czy dłuższa by też weszła, oto jest pytanie!

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chcesz obudowę z oknem to polecam zalman z3 plus. 4 wentylatory w zestawie,oraz okno, tylko może byc problem ze zmieszczeniem tego chłodzenia. Jak możesz dorzucić to popatrz na zalmana z9 plus http://www.morele.ne...z9-plus-418073/

Z3 jest dobra, ale nie w zestawach za 4000 zł...

 

 

​1. Radek r9 290 od sapphiry ostatnio potaniał, różni się od MSI 60 zl, warto dorzucić do tri-x'a ? Różnica temperatur będzie odczuwalna ?

Różnice będą widoczne, więc jeśli różnica w cenie jest niska, to warto dopłacić.

 

 

2. Nie jestem pewien co do płyty głównej i zasilacza, proszę o podpowiedź, na co można zmienić.

Płyta OK, zasilacz OK.

 

 

3. Obudowy z oknem wyglądają ładnie, ale nie jest to konieczność, 200R od corsair to dobry wybór, czy w tej cenie będzie coś lepszego bez? Czy może Zalman jest podobnej jakość?  Myślalem o FD Arc R2, ale trochę sporo jak za obudowę.

200R to straszne sitko. Zastanów się nad Core 3000/Gelidem Darkforce. 

 


 

 

Więc pytanie czy Gelid jest lepszy od tego FD 3000?

Są to bardzo porównywalne obudowy, sam posiadam Core 3000. Jak masz jakieś pytania, to wal śmiało. 

Link to post
Share on other sites

Są to bardzo porównywalne obudowy, sam posiadam Core 3000. Jak masz jakieś pytania, to wal śmiało. 

 

Jest dużo miejsca i ładnie kable można poupinać?

Wszystko jest dobrze spasowane?

A tak poza komputerem, wiecie może jak szybko są wyniki konkursów na benchmarku? Bo jest jakaś szansa na chłodzenie od bequiet z konkursu, to wtedy bym nie kupował macho  :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest dużo miejsca i ładnie kable można poupinać?

Z tyłu jest trochę ciasno, ale wystarczy trochę roboty i nie ma problemu. Tak wygląda tył u mnie:

http://i.imgur.com/sn6U3lJ.png

 

 

Wszystko jest dobrze spasowane?

Bardzo dobrze. Ogółem bardzo solidna obudowa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Sam ostatnio złożyłem podobny komputer. Polecalbym dysk ssd Crucial MX100 zamiast M500. W niektórych sklepach jest za 399. A zasilacz niewiem czy 650 nie za dużo Ale to ktoś się musi wypowiedzieć kto się zna lepiej. Ja kupielem Cooler Master V550s i jestem zadowolony. Taniej o 60 zł od tego co ty podałeś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...