Skocz do zawartości

Płyta główna pod Intel core i7 4790K do 500 zł


Recommended Posts

do gier najlepsza będzie taka

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-nowosc-640718/

bez problemu na niej podkręcisz jeszcze ten procesor a karta sieciowa Killer E2205 pomoże zmniejszyć ping podczas gier ONLINE

 

Wierutna bzdura. sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Asrock z97 Extreme 4 bedzie lepszym wyborem, ma 12 fazowa sekcje zasilania i rowniez wspiera multi-gpu. LAN Killer to oczywista sprawa - marketingowy syf stworzony z mysla o naiwnych, w koncu Killer i smok na plycie to "do gjer plyta"

Link to post
Share on other sites

Ja jakiś czas temu przed zakupem płyty miałem dylemat między tymi dwoma extr4 i gaming 5. W końcu padło na gaming 5 i nie żałuje. Płyty dużo się nie różnią jeżeli chodzi o cene. Msi nie ma sata express ale można dostać przejściówkę żeby to mieć a i tak uważam, że M.2 w zupełności wystarczy. Dodatkowo tak jak wyżej zaznaczono mają one różne karty sieciowe. Moim zdaniem przy tych dwóch płytach wybór sprowadza się w dużej mierze do kwestii estetycznych i związanych z kartą sieciową bo obie płyty są prawie identyczne w testach. 

 

Tutaj masz bardzo fajne porównanie tych dwóch płyt http://www.tomshardware.com/reviews/mainstream-gaming-z97-motherboard,3824.html

 

A z tą 12 fazową sekcją w asrocku to się naczytałem, że jest tam jakiś haczyk. Tyle że nie pamiętam gdzie to czytałem więc linka nie prześlę  :P .

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie doda Tobie więcej FPS :]

 

Ale może dać wyższe i stabilniejsze OC procka, a to już ma wpływ na FPS. :D

 

 

 

A z tą 12 fazową sekcją w asrocku to się naczytałem, że jest tam jakiś haczyk. Tyle że nie pamiętam gdzie to czytałem więc linka nie prześlę :P .

 

Pewnie chodziło ci o to: http://www.overclock.net/t/1333812/asrock-z77-extreme4-z77-extreme6-review

Link to post
Share on other sites

W tej recenzji jest właśnie mowa o dublowaniu faz.

 

Czy może ktoś napisać, wyjaśnić, o co chodzi w tym dublowaniu faz?  Link widziałem ale nie chce mi się wszystkiego czytać.

 

   Podoba mi się mobo asrock z97 extreme 6 bo ma m.2 Ultra co może się okazać przyszłościowe.  Tak więc extreme 6 też te dublowanie występuję?

Link to post
Share on other sites

Co za bzdura z tymi kartami sieciowymi. Masz kupić sobie płytę przede wszystkim stabilną, po drugie taką żeby miała złącza takie jakie potrzebujesz (i w odpowiedniej ilości) i dopiero później się zastanawiasz nad jakimiś dodatkami (często zbędnymi zresztą). Osobną sprawą jest zresztą jeśli chcesz kręcić, wtedy wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie, ale generalnei gradacja zostaje ta sama. Ja polecam wymienionego wyżej GB gaming 5, ze względu na osobiste doświadczenie z poprzedniczkami. Jeśli będę się przesiadał to na pewno na gaming 5 (ewentualnie 7).

Edytowane przez babciajaga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...