Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakieś poł roku temu złożyłem sobie pcta

 

GeForce with CUDA GTX 460 Gigabyte 1024MB

Pamięć HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (KHX1600C9D3/4G) 

Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470) 

Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088 

 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

 

Wszystko było ładnie pięknie aż do przedwczoraj.Zostawiłem kompa do samo wyłączenia na noc, jak zawsze(ustawiłem czas auto wyłączania). Rano kiedy chciałem włączyć komputer niestety nie udało sie, wyskoczył komunikat naprawy systemu Windows. Niestety nie miałem o tej godzinie czasu tego robic wiec po-prostu go wyłączyłem i zostawiłem. Kiedy wieczorem wróciłem do domu i chciałem zrobic formata, bo to zazwyczaj najszybsza opcja naprawy. Po włączeniu i włożeniu płyty na moim ekranie nic sie nie pojawiło, przez chwile myślałem ze grafika jest spalona, zero jakis komunikatów z biosów, ze płyta jest w cdromie czy cokolwiek. Restart, znowu to samo, restart.  Dopiero po jakis 3/4 minutach pojawił sie bios, ze jest płyta itd. Udało mi sie zrobic formata  Juz mysałełm ze wszystko bedzie ok, Niestety system cały czas sie tak mozolnie uruchamia. Wieczorem bede robił  aktualizacje biosa bo jest tam jakas łatka 6 mb ktora usunie min. nie wspomniany wcześniej problem z myszka (przy co drugim uruchamianiu pcta nie działa myszka na usb (tak podpinałem inne))

 

 

Macie pomysły? Znacie jakies programy ktore moga dokładnie zbadać która czesc pcta nawala? Zeby  stwierdzić ktora należy odesłac na GW.

 

 

Z gory dzieki za pomoc.

SM

Link to post
Share on other sites

Podłączałem inny dysk bo przerzucałem wszystkie pliki Z C zanim zrobiłem formata na swoim dysku i tez tak wolno myslał.SMART ? o co ci chodzi ?


Jakieś pomysły na sprawdzenie czy to na pewno MOBO ? A moze inny element np zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Przecież dysk może zupełnie odłączyć. Zasada jest prosta - jeśli są problemy - to podłącza się minimalne zestawienie: procek, płyta, ram, można dorzucić grafę. Jeżeli ujawi się ekran POST w standardowym czasie - podłącz dysk i zobacz czy sytuacja uległa zmianie. 

Od tego było trzeba zacząć. 

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

testerrr jutro zrobie tak jak mowisz i zobaczymy co bedzie. Ciekawe co sie stało. Bo poza brakiem mozliwosci zmiany opcji w karcie dźwiękowej(jak zmienie ze stereo na 5.1 do jest sam bas) i długiego czasu startowania pc działa normalnie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...