Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do gier - 2600 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry

  • Maksymalna kwota : 2600 

Których części potrzebuję : procesor , RAM , karta graficzna , zasilacz , obudowa , dysk twardy (?)

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model1920 x 1080 - modelu konkretnego niestety ale nie znam.

Specjalne wymagania : Cisza i stabilność - moje poprzednie zestawy nie grzeszyły ani jednym ani drugim

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Płyta główna : MSI B75MA-E33 Dysk twardy : Segate Baracudda 250 GB Pamięć RAM : GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/JoXPb7/ lub http://www.morele.net/inventory/info/2yPQQN/

Inne : Pierwszy zestaw bardziej kompletny , ale chyba mniej wydajny bo zawiera GTX 770. Drugi zestaw z kolei zawiera R290 więc jest chyba bardziej wydajny , al;e musiałbym i napęd i tylko 250 GB dysk zachować z mojego aktualnego komputera zachować. 

 

Kilka pytań

 

1. Czy podane przeze mnie komponenty będą wspólgrały z posiadaną przeze mnie płytą ? Czy będzie to ze sobą ładnie , stabilnie (!) śmigać ?

 

2. Odwieczny dylemat : Radeon czy GeForce ? R290 czy GTX 770 ? Radeon wydajniejszy , ale podobno GTX 770 lepiej współgrają z Intelowskimi procesorami.

 

3. Porady , opinie , sugestie :D

 

Edytowane przez pajelo
Link to post
Share on other sites

Weź drugą opcję to jest tak powiem najlepsza opcja jeżeli zależy Ci na najwyższej wydajności w tej cenie,dysk zawsze można dokupić w przyszłym miesiącu ,a napęd teraz wszyscy instalują windowsa z pendrive ,nie bardzo byś z niego korzystał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Zasilacz wytrzyma ?

Wytrzyma, ale to budżetowa jednostka. Zalecałbym dopłatę do lepszego elektycznie XFX Core 550W.

 

 

W końcu czy obudowa nie jest zbyt mała ? Bo czytałem że ten r290 jest dość duży

Z3 ma 360 mm na karty graficzne, więc ciężko, żeby coś tam nie weszło.

 

 

A czy wszystkie części będą pasowały do mojej płyty głównej ?

Tak.

 

Możesz trochę zaoszczędzić biorąc minimalnie słabszy CPU bez zintegrowanej grafiki- 3350p 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...