Skocz do zawartości

Jakie 2 ciche wentylatory (jeden z LED) ?


Recommended Posts

Witam.

Posiadam Zalmana Z3 Plus. Standardowe wentylatory, górne podpięte pod fabryczny kontroler, przedni LEDowy pod mobo, tylny pod molex.

Mieszkam na poddaszu więc w południe jest niezły gorąc, co nie wpływa dobrze na komputer, GPU podczas gry w CS:S (niezbyt obciąża grafike) miało 60 stopni, CPU 40-50 stopni.

 

Szukam wentylatorów:
 

1) na przód, niebieski LEDowy, cisza na poziomie fabrycznego LEDowego wentylatora Zalmana w budzie Z3+, wydajność ta sama lub większa
2) na tył, cisza na poziomie fabrycznego tylnego wentylatora Zalmana w budzie Z3+, wydajność ta sama lub większa (zmieniam by móc go kontrolować przez kontroler; fabryczny ma złącze molex i ustawiony jest na 7V)

 

Jak widać, nie mam chyba wygórowanych wymagań. :)

 

Górnych wentylatorów nie ruszam, ale.. jeśli ktoś ma jakieś propozycje, które lepiej wpłyną na chłodzenie komputera to wszystkie rady mile widziane. Być może muszę kupić inne wentylatory, zmienić obieg powietrza czy cokolwiek.. :)

 

Cena - 20-40 zł/szt.

 

Wstępnie myślałem nad SPC Zephyr na tył (ma 30 cm kabel, ale do kontrolera obrotów Scythe Kaze Q dostanę chyba przedłużkę), na przód kompletnie nie wiem co założyć.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Ja polecam enermax uctb12 w tej cenie wieją konkretnie słychać tylko szum powietrza:)

Sam muszę zakupić dodatkowe 2 na chłodzenie:)

A z podświetlanych sam miałem w poprzedniej obudowie 2 takie na froncie;)

http://www.ceneo.pl/13491658#tab=reviews_scroll

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Dobra, teraz pytanie - lepiej mieć więcej wentylatorów wtłaczających czy wyciągających powietrze? Wydaje mi się, ze nadmiar wtłaczających i utworzone nadciśnienie będzie ograniczać kurz w obudowie, ale jak to wpłynie na temperatury?

 

Co do wentyli - na przód chciałem drugiego Zalmana, takiego samego jak mam ale nigdzie niedostepny, pewnie padnie na Prolimatecha, na tył najprawdopodobniej Enermax.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...