Skocz do zawartości

Głośna praca Radeona HD 7970


Recommended Posts

Witam posiadam karte Radeon HD 7970 od vapor-x w spoczynku jest wszystko ok jest cichaale jak włączę gręto karta zaczyna tak głośno chodzić,jeszcze na dodatek piszczą mi cewki,że słyszę tą kartę nawet przez słuchawki co bardzo mi przeszkadza ponieważ lubię pograć w horrorya hałas psuje mi klimat.Jest na to jakieś rozwiązanie ?

Edytowane przez Arokh
Link to post
Share on other sites

Jaką temperaturę ma karta pod obciążeniem? Zainstaluj msi afterburner i sprawdź.

Do piszczenia cewek musisz się przyzwyczaić na serwisie nie uwzględniają piszczenia cewek jako wady/usterki.

Karta na gwarancji? Pasta zmieniana kiedykolwiek?

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

piszczenie cewek jest uzależnone od napięcia i przepływającego prądu dlatego warto kombinować ze zwiększeniem/obniżeniem napięć i taktowań

ale być głośna karta nie powinna więc serwis. ewentualnie w msi afterburner ustaw sobie fps lock na 60 lub mniej fps, można wtedy obniżyć taktowanie i wogóle warto ustawić lock na stały framerate bo radeony gigantycznie obciążają cpu i wyświetlają kolejne klatki w nierównych odstępach

Edytowane przez head_charge
Link to post
Share on other sites

 

 

Vapor-X i cewki , nic nadzwyczajnego bo dużo osób sie na to skarży...

Gdzie się skarży? Na tym forum? Bo przypominam sobie że tylko ja o tym wspominałem kilka tematów wstecz odnośnie vapor-x. Chyba każdy model sobie popiskuje. Jeden bardziej a drugi mniej.

 

 

 

Jest na to jakieś rozwiązanie ?

Możesz włączyć v-sync. Piszczenie powinno ustąpić prawie do zera. Wentyle także powinny się lekko uspokoić. Chociaż chyba każda karta robi szum pod większym obciążeniem, który będzie słyszalny zwłaszcza w nocy(nawet na słuchawkach).

Link to post
Share on other sites

Jak już Funkie wspomniał, zablokowanie fps poprzez włączenie synchronizacji pionowej powinno je uciszyć i ewentualnie lekko ochłodzić kartę (czyli również bezpośrednio przyczynić się do zmniejszenia obrotów wentylatorów) w przypadku gdy fps zostanie przez to obniżony.

Co do głośności cewek, jeśli są jakoś wybitnie głośne (a jeśli słychać je nawet przy słuchawkach to chyba są) to myślę że serwis mógłby się przychylić do takiej reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Wpisałem w google "7970 cf 280x", kliknąłem szukaj i na pierwszej stronie była odpowiedź, dla pewności sprawdziłem też na drugiej. Na pozostałych stronach pewnie będzie ta sama odpowiedź.

TAK, można zrobić cf z 7970 i r9-280x.

 

Napisanie tego posta zajęło mi więcej niż sprawdzenie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...