Skocz do zawartości

Buda: Gaming, Photoshop/3d Coat


Recommended Posts

Witam polecono mi rowniez w  tym dziale zamiescic moj zestaw:

 

Postanowilem zlozyc zestaw, ktory bedzie mi sluzyl glownie do czynnosci pracy z Photoshopem  i okazjonalnie 3D Coat'em oraz do gier. ( szykuje sie glownie na Wiedmzina 3 ). Poki co siedze na macbooku pro 15 z 2012.  Zalezy mi na przewiewnym i w miare cichym zestawie.  

 

Budzet  obudowa + PSU: 400-450zl

Budzet PC bez grafiki: 2500-2600 zl

 

Karta graficzna:  Bedzie to najprawdopodobniej GTX 870, tak czekam na maxwell'a

Procesor: to kwestia nie do konca wiadoma, albo zostanie 4690k i podkrece go do jakiegos sensownego 4,2-4,3 ghz, albo szarpne sie na i7 4790k, ktorego podkrecac juz nie bede, jednak to juz znacznie zwieksza wydatek, wiec poki co blizej mi do i5.

 

P.S Plyta glowna musi pozostac od Gigabyte, planuje wgrac tam rowniez system OSX do roboty, a z plytami tego producenta jest najmniej problemow przy instalowaniu sterownikow.

 

Moje pytania:

 

Czy do tej obudowy zmiesci sie proponowany cooler?

Czy proponowany zasilacz to optymalne rozwiazanie?

 

http://oi62.tinypic.com/2093xvk.jpg

 

Jesli, macie jakies inne propozycje, z checia je zobacze.

 

Z coolerow bralem rowniez pod uwage Macho BW, Ereboss'a, Mugen 4, ackzolwiek z grand kamą nie bedzie zadnych problemow i gimnastyki z instalacja/wymiana kosci RAM.

 

Obudowa jest budzetowa, zastanawialem sie nad Define r4, ale w ostatecznosci stac to bedzie  dosc gleboko pod blatem, a zalman jest niedrogi, dosc ladnie wyglada, i zbiera calkiem pozytywne opinie. A zamiast kupowac Define R4 wole dolozyc kolejne 8GB Ram, ktore ostatecznie i tak bede musial kupic.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

1.Zostań przy i5

2. nie wiele drożej masz lepszy cooler TR Macho BW.]

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

 

4.Jeśli możesz to dopłać do Z9 U3, wyjdzie lepiej a nie wiele drożej.

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam po krotkiej przerwie, troche przemyslalem sobie cala sprawe i postanowilem nieco pozmieniac zestaw.

 

Plyta glowna musi niestety pozostac bez zmian ( z racji wgrywania OSX. )

 

CPU: i5-4690k

Cooler: HR-02 Macho BW

MoBo: GA-Z97-U3DH  

RAM: Team Vulcan 2x4GB  2400MHZ CL11 Gold

HDD: WD Blue 1TB 7200 rpm

PSU: Cooler Master G550M 80+ Bronze

Case: Fractal Define R4 ( dokupie jeszcze 2 wiatraki 120 mm  jeden na dol i jeden na gore )

 

Mialem brac tansza bude i dolozyc do 16GB ram, ale ramy zawsze mozna dokupic a kupowanie obudowy by ja w niedlugim czasie wymieniac to zwykla glupota.

 

GPU: Jak wyzej,  MSI Twin Frozr/ Palit Jet Stream GTX 870 na jesieni.

 

Dziekuje za wszystkie wczesniejsze podpowiedzi, co sadzicie o aktualnym zestawieniu

 

P.S Caly zestaw na ESC.pl oczywiscie bez GPU wyszedl mi 2570zl-wliczony montaz, cena mysle dobra.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, ale postanowilem odswiezyc watek, wpadnie mi troche dodatkowego grosza i rozwazam teraz nieco inna specyfikacje. Dodatkowo w na lipcowej liscie polecanych zakupow pod hackintosha pojawilo sie kilka plyt ASUS'a

 

Poki, co kupilem Asus VN-279q na AMVA+ i moge szczerze polecic, nadaje sie do grafiki i do gier!

 

nastepujace zmiany:

 

Mobo:  Asus z97-C // Gigabyte z97-Gaming 3   ( mozna dostac w podobnej cenie obydwie )

 

Napisze ile wiem:

 

Asus ma lepsze UEFI, jest ladniejszy.

Gigabyte ma za to na pokladzie Realtek 1150 ( asus Realtek 892), a posiadajac sluchawki za 1k pln na pewno odczuje roznice w tych dwoch chipach. Nie bede tez ukrywal ze jest to dla mnie dosc wazny faktor, Asus na stronie chwali sie co prawda roznymi bajerami, ale jak to zwykle bywa pewnie tylko marketingowy belkot :)

Oczywiscie zawsze mozna dokupic  karte Audio, ale placac niespelna 500 zl za plyte, fajnie by bylo dostac juz cos lepszego na pokladzie, no coz.

 

CPU COOLER: 

 

Wszyscy polecali mi tu Macho BW, ale mimo wszystko ( jak zwykle ) postanowilem  jeszcze troche poczytac, poogladac.I doszedlem do wniosku, iz  postaram sie podkrecic tego i5-4690k do 4,5-4,6 GHz, zaleznie od tego, jaka sztuka sie trafi.

 

Z tad tez  decyzja aby przesasc sie na cos jeszcze bardziej wydajnego:

 

Zadziwiajaco dobrze spisuje sie nowy i TANI! Deepcool Lucifer, na dodatek  w tej cenie ma niklowane heatpipe'y!  +/- 150 zl

Kolejna opcja jest Rajintek Nemesis, chociaz jest on jak dla mnie wrecz obrzydliwy, i przy nim obudowa koniecznie bez okna... +/- 250zl

Be Quiet! Dark Rock Pro3 / Dark Rock 3  W sumie sa na tej liscie glownie ze wzgledow estetycznych, mozna taniej i lepiej. ok 300zl/ 240 zl

Co tu duzo pisac, PH-TC14PE jedno z najwydajniejszych powietrznych.  290-320 zl

Noctua NH-D14, jak wyzej.

Nowy pretendent do tytulu wai ciezkiej ( moj osobisty faworyt,  no jak to wyglada ! ) Cryorig R1 Ultimate 280-320 zl 

 

( Co do chlodzenia, zaloze osobny watek w odpowiednim dziale. )

 

Obudowa: Zostaje Define R4, aczkolwiek biorac asusa +  Be Quiet!/Cryorig/ Phanteks  juz na 100% bral bym wersje z oknem :)

W przeciwnym wypadku, nawet i slynna Noctue schowal bym "pod dywan"

 

P.S Ramy beda Gskill TridentX 2400 Mhz CL10, najwyzej sciagne grzebienie.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites
placac niespelna 500 zl za plyte, fajnie by bylo dostac juz cos lepszego na pokladzie, no coz.

 

A nie lepiej kupić coś za 400 zł + ASUS XONAR ? Słuchawki za 1k na integrze ? Daruj sobie dokładanie do mobasów, chłodzeń i zainwestuj lepiej w dobre audio. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie taki jest plan, ale mam swoje priorytety, audio dojdzie w nieco pozniejsyzm terminie.

( mysle o jakims asynchronicznym DAC'u na usb,, mialem kiedys Fiio E17 Alpen i byl spoko, ale sprzedalem go bo nie  bylo wiekszej roznicy miedzy dziura w macbooku a ta z Fiio, no ale Apple stosuje  przywoite Cirrusy.   Xonar  zas nie dziala pod OSX)

 

Oceniajac te dwie plyty stricte technicznie, ktora bedzie lepszym wyborem?

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...