Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie państwa, zacznę od szablonu:

 

  • mój budżet : do 1000 zł (+/-)
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Obojętnie
  • nówka czy używka : Nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : Tak żeby w rączkę się mieścił swobodnie
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia : Gry, internet
  • moje najważniejsze wymagania : Z racji że mieszkam na przedmieściach, kazdy dzień pełen jest dojazdów autobusami oraz pociągami, zależy mi na tym żeby telefon posiadał baterię na tyle solidną żeby wytrzymywał od rana do wieczora na dość mocnym użytkowaniu. Co do gier, chcialbym aby był na tyle wydajny żeby udźwignąć te najnowsze gry i te które w najbliższej przyszłości będą się ujawniać. Co do aparatu to nie mam zbyt dużych wymagań. Obecnie jestem w posiadaniu Xperii J więc wszystko będzie niebem w porównaniu z tym, lecz zależy mi na telefonie który wystarczy mi na 2-3 lata. Fajnie jakby był dość wytrzymały - oczywiście noszony w gumowym etui.

 

Zastanawiałem się nad Xperią SP - tutaj zniechęciła mnie powszechnie podkreslana wada jaką jest ścinanie się telefonu i brak płynności w działaniu. Po mojej xperii mam dość takich ekscesów.

 

Dalej myślałem nad Nexusem 4 - widziałem same superlatywy, mało osób opowiadało się za nią źle.

 

Xperia M2 - znalazłem nową za 900zł, nie wiem co o niej sądzić, mało o niej.

 

Jestem otwarty na wasze propozycje, proszę was o pomoc, żebym znowu nie nadział się na paskudztwo :)

 

 

Do obszaru zainteresowań doszedł LG G (Optimus)

Edytowane przez OsowiakAGG
Link to post
Share on other sites

Lg Optimus 2 jest okej. M2 sobie odpusc. Jesli dobrze poszukasz to moze nowke Xperii Z wyrwiesz ( ale to tylko tablica, allegro to ceny od 1150 zl chyba). Nexus 4 najlepszy jesli ci nie przeszkadza brak wejscia na karte SD. Ew pomysl nad Galaxy S3.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o LG G2 ? tu cena zaczyna się od 1250 i trochę przekracza możliwości

 

 

Xperia Z, z tego co wyczytałem na forum to niezbyt udany wydatek, ponoć jak już to Z1, a na to mnie nie stać.

 

w Telefonie obecnie mam kartę 512mb i to mi starcza, 0 muzyki , pojedyńcze zdjęcia, więc nie sądzę że przy 16gb miałbym problem z miejscem jeżeli chodzi o Nexusa, ale jak tu z baterią?

 

 

 

a tą Z to w chwile na allegro znalazłem za 1tyś.

http://allegro.pl/nowy-sony-hit-c6603-xperia-z-black-i4381571097.html

Edytowane przez OsowiakAGG
Link to post
Share on other sites

Ale dołożenie tych 250zł - jest na prawdę baaardzo korzystne.W porównaniu do Xperii SP czy M2 to klasa lub 2 wyżej pod względem wydajności ,aparatu itd.To samo z Z1 - to już baaardzo dobry telefon i wykonanie i bebechy.

 

"Z" ma tragiczny ekran, odpuść.

Pomyśl nad zaczekaniem troszke i dołożeniem do G2(ew.Z1).

G2 ma 16GB a jak widzę Tobie w zupełności wystarczy więc nie ma się nad czym zastanawiać.Sam miałem kilka dni jest rewelacyjny.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

A co powiesz na temat Nexusa ?

Bo w sumie ten telefon brałem na celownik w największym stopniu.

 

W najgorszym wypadku, poczekam te 2-3tyg na tego G2 .. ;)

 

I kwestia wyświetlacza w tym G2, 5,2"" to dużo, a potrzebuje telefon mieszczący sie w kieszeni spodni i w dłoni swobodnie

Edytowane przez OsowiakAGG
Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad LG G2 (jezeli dołozysz troche złotówek) lub galaxy s3. Galaxy ma mniejszy wyświetlacz ale tak prawde mówiąc oba telefony trzyma sie równie wygodnie.  do ważnych informacji dodam to że G2 jest telefonem nie rozbieralnym czyli nie wymienisz sobie baterii no i nie ma slotu na karty pamięci. a jezeli mowa o graniu i słuchaniu muzyki to przyda Ci siętroche wiecej pamieci niz te 16gb wbudowanych ( nie wiem ile tak naprawde jest dostepne dla uzytkownika).

 

Co ważne oba telefony są wyposazone w gorilla glass (2 albo 3 generacja).

 

na koniec powiem tyle że poleciłbym bardziej S3 :)

 

"Nie wiem" , "Albo"... Jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Polecasz bardziej Galaxy S3 niż LG G2?

Bez komentarza - jak można polecić telefon gorszy pod każdym względem?

 

I czytaj to co pisze autor - 0 MUZYKI - a ty mu mówisz ze 16GB nie wystarczy mu na muzykę.

 

Do autora - G2 się mieści w ręce i można korzystać 1 dłonią bez najmniejszego problemu.

Ja mieszczę Note 3 w kieszeni na luzie...a ma 5,7".

Link to post
Share on other sites

Kwestia czy ten 1GB ramu w G2 mini starczy na przeglądarkę i gry które będą wychodzić do sklepu play.

 

Byłem obejrzeć tego G2 (nie mini) - wielkość fajna, idealnie do reki, duży wyświetlacz, miły i szybki. A jak z jego wytrzymałością? upadek w etui przeżyje? jak z rysami? bateria spokojnie starczy na cały dzień mocnego korzystania? 5,2"" trochę musi ciągnąć.

 

I co do ceny - jakie aukcje na allegro brać pod uwagę jeżeli chodzi o G2. W Saturnie widziałem go za 1500zł. Na tablicy (OLX) cena jest za 1350. udało by się dostać go taniej tak aby nie nadziać się na te z Chin/hongkongu/singapuru ?

 

Note II odpada, nie chcę z kaflem chodzić..

Link to post
Share on other sites

Osobiscie polecam Ci LG G2. Mimo tego, że ma ponad 5' to miesci sie w dłoni. Jedyne co moze Ci sie nie podobac w tym telefonie to fizyczne przyciski na jego tyle, ale od tego można sie przyzwyczaic.  Z racji tego, że niedawno temu wyszdł następca G2 to jego cena może spaść w najbliższym czasie.  

 

Innym rozwiązaniem jest G2 Mini, który jest trochę mniejszy, ale i słabszy. Bawilem sie nim i w przeciwienstwie do byłego flagowca firmy z Chin zdarza mu się przyciąć na sofcie od producenta. Telefon ten kupisz za mniej niz 1000zl. 

 

Możesz poczekac na polską premiere smartfonów od ZTE. Telefony zapowiadają się całkiem fajnie, a ich cena nie jest wygórowana. 

ZTE Numbia Z7 Max to bardzo fajny telefon za 240 euro co daje w przeliczeniu na PLN okolo 1000 zł. 

 

Link do smartfonów ZTE: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/926577,zte-ujawnia-nowe-smartfony-z-rodziny-nubia-z7.html

 

Możesz tez poparzec sie na Nexus 5 lub Nexus 4


A może Motorola Moto G, która jest tansza, ale i wyraznie słabsza od poprzedników...

 

Co do G2 - Prawdą jest, że najtansza wersja ma 16GB pojemności, ale do użytku jest około 10GB  :(

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Nexus 5 to bardzo fajny telefon, który kiedyś chciałem miec ale się rozmyśliłem. 

Skoro dla autora tematy bardzo liczy sie czas paracy na baterii, to niestety nie polecam tego telefonu pomimo tego, że jest barzdo fajny. Parametrami jest bardzo podobny do LG G2, ale pojemność baterii nie zachwyca. 

Nexus 5 ma tylko 2300 mAh co niestety nie zapewni możliwości korzystania z telefonu przez cały dzien przy jego dużym obciążeniu.

 

Nexus 5 ma bardzo dużo fajnych "bajerków", które ułatwią korzystanie z niego. Bardzo fajne jest indukcujne ładnownie dzięki któremu nie musisz łączyć telefonu z kabelkiem od ładowarki aby go naładowac. Niestety to nie zwiększy żywotności baterii i nie zapewni całodobowego dostępu do telefonu na jednym ładowniu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...