Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

mam takie pytanie. Chcę kupić dysk 4TB(ten) i przeczytałem gdzieś, że Windows widzi dyski tylko do 2,2 TB. 

Czy to prawda? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na to aby Win7 widział to 4TB i żebym mógł normalnie korzystać z tej przestrzeni dyskowej? 

 

Czy na 8.1 występowałby taki problem?

 

Moja płyta to Z97X-Gaming 7 od Gigabate, czyli ma UEFI, procesor to najnowszy 4690K, a reszta chyba nie potrzebna. System zainstalowany mam na SSD od Samsunga(EVO).

Edytowane przez Ca_hir
Link to post
Share on other sites

Mówisz o tym temacie?

 

Ja osobiście mam inne pobudki niż autor tamtego postu. Chciałbym mieć po prostu jeden dysk(+SSD) żeby nie szukać wszystkiego na każdym z osobna, a jakoś nie szczególnie mi zależy na 5TB, bo i 4TB to dla mnie(jak na teraz) ponad moje wymagania. 


Właśnie przeczytałem o czymś takim jak RAID 0. Jeśli dobrze rozumiem jest to połączenie dwóch dysków w jeden, co o tym sądzicie? Czy to dobra opcja, skoro lepsze będą dwa dyski? 

Link to post
Share on other sites

Sądzę że bardziej oczytani w tym temacie wypowiedzą się jeszcze. Rozumiem że wygodnie mieć jeden dysk, ja mam 3 w porywach do 4 [ssd-60gb + 1Tb +1Tb + 500Gb plus dyski znajomych jeśli chcą coś zgrać] więc często mam bajzel.

Poczekaj z decyzją zakupu, myślę że koledzy z forum podadzą szczegółowe za i przeciw, oraz podpowiedzą co kupić żeby się opłacało.

Napisz do czego będziesz używał dysku, magazyn danych czy inne przeznaczenie plus budżet jakim dysponujesz to pomoże w decyzji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie przeczytałem o czymś takim jak RAID 0. Jeśli dobrze rozumiem jest to połączenie dwóch dysków w jeden, co o tym sądzicie? Czy to dobra opcja, skoro lepsze będą dwa dyski? 

 

nie będzie lepsza, jak ci zależy na tym, żebyś widział całość jako jeden dysk logiczny i nie chcesz się przejmować stroną fizyczną walnij sobie JBOD z dowolnej liczby HDD o dowolnej pojemności i zapomnij o sprawie

Link to post
Share on other sites

Dobra, a teraz pytania odnośnie JBOD i RAID(nie wnikając, które bym wybrał). Oba dyski łącze w jeden, tak, że Windows z 2+2 widzi 4. Ale co gdy np. dzielę na 5 partycji. 

1.900GB

2.900GB

3.400GB

4.900GB

5.900GB

 

Czy jest w ogóle taka możliwość? Że jedna partycja dzielić będzie miejsce z dysku 1. oraz z dysku 2.(po 200GB)? Jeśli się da to już zostawiam was w spokoju;p 

 

No chyba, że jeszcze doradzicie jakie dyski wybrać. Budżet to tak max. 900 zł. 

Link to post
Share on other sites

cała idea JBOD polega na połączeniu kilku urządzeń fizycznych w jedną partycję logiczną, jak chcesz tworzyć partycje to po kiego grzyba cokolwiek najpierw łączyć, żeby potem rozdzielać to tak, jakbyś chciał wrzątek, ale najpierw mroził wodę w garnku zanim postawisz na "ogniu"

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...