Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze RAMu do platformy za 2000PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Peterr,

Recommended Posts

Nareszcie nadeszła ta chwila! Wymieniam platformę i mam mały problem z wyborem RAMu, to znaczy wiem ile GB i jaką specyfikację ma mieć, ale nie jestem pewny co do modelu.

 

  • Zastosowanie komputera: gry, internet
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~2000PLN
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: tak
  • Specjalne wymagania: wygląd
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1280x1024 (w najbliższej przyszłości wymiana na FHD)
  • Których części potrzebujesz?: platforma (CPU, mobo, RAM)
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? BeQuiet P7 550W, Radek 7870, Noctua NH-D14 i reszta mniej ważnych rzeczy
  • Własna propozycja zestawu:

         -i5 4690K http://www.salurion.pl/product/232873/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/Intel_Core_i5_4690K_3_50_GHz_BOX.html

         -ASUS Maximus VII Ranger http://www.salurion.pl/product/230207/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/Asus_MAXIMUS_VII_RANGER.html

         -Corsair Dominator Platinum 8GB 1866MHz CL9 http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmd8gx3m2a1866c9-498499/?ceneo_spo=true

 

 

Co do procka jestem 100% pewny, do płyty raczej też (szkoda, że Snipery pod Z97 od Gigabyte nie są zielone, wtedy pewnie wziąłbym gigusia), natomiast największe obawy mam co do RAMu. Wejdą mi Dominatory pod NH-D14 na tej płycie (wsadziłbym je w czerwone sloty, ewentualnie mogę też przełożyć wentylator z D14 na tył)? Jeśli nie to jaki czarny/szary RAM polecacie? Najlepiej o takiej specyfikacji: 8GB 2133MHz CL9.

Link to post
Share on other sites

 

 

Specjalne wymagania: wygląd

 

Może i przepłacone, ale zaje***cie wyglądają :D

 

Zapomniałem dodać, że niezbyt przepadam za czerwonym kolorem więc ten AsRock odpada (na tym Maximusie nie ma aż tak dużo czerwieni, a większość i tak zostanie zakryta przez kartę i D14).

I nie dowiedziałem się, wejdą te pamięci (Dominatory i te Patrioty, bo też są niczego sobie :)) pod D14?

Link to post
Share on other sites

 

 

I nie dowiedziałem się, wejdą te pamięci (Dominatory i te Patrioty, bo też są niczego sobie ) pod D14?

 

Jest coś takiego jak google które odpowie Ci na każde pytanie ....  

 

http://lmgtfy.com/?q=noctua+NH-D14+ram+compability

 

Widząc pamięci 8 GB za 500 zł oraz ASUSA Ranger, uciekam od tego tematu najdalej jak to tylko możliwe  :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Według stronki Noctuy Dominatory nie wchodzą :(, więc pewnie wezmę te Patrioty.

 

Skoro "zaoszczędziłem" ~170zł to może się pokuszę o wymianę wentylatorów (3x120mm). Zastanawiam się czy Shadow Wings 120mm od BeQuieta są dobre (wersja 1500rpm)? A może dozbieram i się szarpnę na NF-F12 :D


@ifter

Problem w tym, że takich nie ma. Najchętniej wziąłbym jakąś zieloną, ale przy Z97 wszyscy się uwzięli na czerwień. Zastanawiałem się nad Z97 SOC Force, ale nie odpowiada mi układ PCIe (pierwszy x16 jest zasłonięty przez D14, drugi jest tylko x4, a dopiero trzeci jest x8, więc jest strasznie nisko, co w mojej obudowie nie jest najkorzystniejszą sytuacją dla karty). UD5H-BK jest za droga. Chociaż teraz tak patrzę na UD3H-BK i nie jest taka zła, ale jest droższa od Rangera i nie ma kilku bajerów, które on posiada.

Link to post
Share on other sites

1. Ma niestandardową szerokość - jest węższy. Normalny ATX ma 244mm szerokości, a ten Gigabyte ma 214mm.

2. Szczerze mówiąc większość płyt głównych powyżej 600zł jest przepłacona. Co rozumiesz przez bezsensowny?

3. Sarkazm, bo sam już nie wiem? :) Poza tym to było pytanie, a nie stwierdzenie. :) Na H87 można było. Na H97 teoretycznie już nie, ale do niektórych płyt został wydany BIOS który na to pozwala. Ale czy do wszystkich i rzeczywiście to działa (gdzieś chyba słyszałem, że mnożnik jest ograniczony do x45) to już sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...