Skocz do zawartości

montaż zasilacza w obudowie


Recommended Posts

Witam posadam pc i5 4430 8gb i gtx660 z dwoma wiatrakami,wszystko siedzi w obudowie advance hunter x wraz z zasilaczem crosair cx500 ktory jest na dole obudowy skierowany wentylatorem do góry, i tak sie zastanawiam czy w prawidlowej pozycji umiescilem zasilacz, zdania na forach sa podzielone, w obudowie mam chlodno a jak dam zasilacz wentylatorem do dolu to bedzie narażony na sierść wiec wolal bym zostawić tak jak jest ale czy niewplynie to na zasilacz czy sie nieprzegrzeje?

Link to post
Share on other sites

Spoko, sprawdzalem temperatury i procek w stresie to 50-55stopni a gpu w stresie to 61stopni wiem ze sa to niskie temperatury dla sprzętu ale czy nie za wysokie by zasilacz takie cieple powietrze wcagal? Chyba ze w budzie jest chlodniej bo to temperatura komponentow, ile może byc stopni w budzie przy takich temperaturach komponentów?

Link to post
Share on other sites

Wentyl ma wciągać zimne powietrze a nie ciepłe zeby nic nie wpadło przez wentylator do zasilacza to lepiej zamontować wentylatorem do dołu. Zimne powietrze z dołu chłodzi zasilacz i wypada nieco cieplejsze tyłem obudowy. Odwracanie wentylatorem do góry to wymuszanie poboru cieplejszego powietrza z obudowy i robienie niepotrzebnego zamętu w obiegu powietrza w obudowie.

 

A wiec zamontuj zasilacz tak jak ci powiedzialem i mozesz spac spokojnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To o czym pisze 06radcho jest oczywiste i patrzac po wpisach, autor tematu zdaje sobie z tego sprawe. Jesli power boisz sie zasysania duzych ilosci siersci, to wg mnie, najlepszym rozwiazaniem bedzie to najprostsze, czyli filtr przeciwkurzowy. Zamontowalbym zasilacz "normalnie" i dobral odpowiednie zabezpieczenie przed typy brudem. W internecie mozna przeciez znalezc tysiace roznych wariantow zarowno samej siateczki jak i sposobu mocowania filtra.
Jak wspominal radcho, po co zaklocac obieg powietrza, do tego wyciagajac powietrze z dolnych czesci obudowy(a wiec mozna przyjac, ze te chlodniejsze), skoro mozna wrzucic tani filtr(albo na poczatek ten ktory byc moze byl z obudowa) i obserwowac jak sie sprawuje. ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie ale ludzie tez pisza ze mozna wentylatorem do gór, czy cos zagraża mojemu zasilaczowi jesli go tak zostawie wentylatorem do góry ( kiedyś zasilacz montowalo sie u góry obudowy z wentylatorem do dołu wtedy zacagal powietrze znad cpu)ponieważ mam duzo sierść i obawiam sie ze zasilacz będzie ja wcagal jak dam do dolu wentylatorem?

Link to post
Share on other sites

Jak dasz dobry filtr, to siersci nie wciagnie. Jak juz koledzy pisali wyzej, mozesz montowac jak chcesz. Obecnie trend jest taki, ze montuje sie zasilacze na dole i zasysaja one powietrze spod obudowy i tyle. Jak ktos ma taki kaprys to niech instaluje inaczej i napewno nic sie nie stanie. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...