Skocz do zawartości

Upgrade staruszka do 500-1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez daryzda,

Recommended Posts

Witam, na starcie poinformuję, iż dopiero zbieram na upgrade, więc zakup będzie w graniach 2-3 miesięcy. Bardzo zależy mi na przede wszystkim szybkości działania wraz z jakością. Obecną sprzęt chodzi niesamowicie głośno przez co daje się mocno we znaki. Proszę Was o pomoc, ponieważ wiem, że jesteście obeznani w cenach jak i w tym co jest obecnie odpowiednio optymalne.

 

Mój zestaw na chwilę obecną:

CPU: Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz
karta graficzna: AMD Radeon HD4000 4670
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.9 80 GB
płyta główna: chipset Intel G41
pamięć RAM: DDR-3 1333 4 GB

zasilacz: MODECOM MC 530 Carbon

 

Zastosowanie komputera : Przede wszystkim gry (FIFA 14 oraz najbliższa 15 - ponoć mocno pójdą w górę wymagania ze względu na nowy silnik, Battlefield 4, LoL)
Maksymalna kwota : 1000zł
Których części potrzebuję : Zdaję się na fachowców co wymienić, żeby zmieścić się w kosztach, lecz na pewno dysk twardy no i pewnie grafika
Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie posiadam umiejętności
Rozdzielczość mojego monitora i model: W tej chwili SyncMaster 2243NW, ale będzie zmiana w przyszłości na okolicę 28cali
Specjalne wymagania : W miarę cichy, żeby był. Nie zależy mi na wielu rdzeniach a na mocnych rdzeniach.
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Wymienione powyżej 
Własna propozycja zestawu : Brak
Inne : Myślę, nad częściami używanymi, ale na pewno z minimum 1-1,5 roczną gwarancją

Edytowane przez mkuzmicz
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Moja propozycja to HDD 1TB   i GTX 750 TI http://www.morele.net/inventory/info/1oWvQ6/  . Facet ją ma z takim samym CPU i zachwala " Idealna do rozdzielczości 1680x1050. W FullHD tez daje rade. Mam C2Q q9505 2,83 GHz, płyta Asus P5N-D, 8 GB Ramu i w takiej konfiguracji karta ciągnie wszystkie gry jakie tylko zdołam zapuścić w co najmniej b.wysokich detalach, (40 kl/s) ale i ultra nie jest rzadkością. Bardzo udana karta. "  Czy masz 2x 2gb ddr3 ram i 2 sloty, a jaka dokładnie to MOBO ?

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MOBO: ASROCK G41M-S3
RAM: 1 x 4GB GOODRAM

 

Myśli Pan, że te dwie zmiany wystarczą? I czy ten dysk, który Pan zaproponował da różnicę szybkości działania? Poza tym czytałem na forach, i niezbyt przychylne opinie o nim są... Większość osób stawia tutaj winowajcę zasilacz. Czy mój również jest do wymiany?


Który z zasilaczy do tego co zaproponował Pan daryzda w połączeniu z resztą, byłby lepszy?

 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (SPS-630MPCBEU)

Edytowane przez mkuzmicz
Link to post
Share on other sites
Może zrobiłbyś fan-swapa? Kwestia odkręcenia kilku śrub i kupna wentylatora 120 mm 

 Popieram, np taki http://www.morele.net/gelid-silent-12-fn-sx12-10-626897/ . I jak jeden slot ram wolny to można dokupić jeszcze jedną kość ram 4gb. Razem z nowym dyskiem, GPU i 8GB ram to będzie jeszcze całkiem fajny komp.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

O kurcze, fan-swap, nie wygląda może na zbyt skomplikowany temat, ale nie wiem czy powinienem się za to zabierać nie mając kompletnie sprzętu i doświadczenia.

 

Rozumiem, że po tej wymianie GPU, dołożenie RAMu i ew. zmianą zasilacza komputer dostanie kopa. Ale czy wg. Was jest to opłacalne w tej kwocie czy w podobnej lub trochę większej kwocie można złożyć od nowa lepszy sprzęt?

 

Finalnie taki zestaw będzie okej? - ZESTAW


I powiedzcie mi proszę, gdybym mógł jeszcze dorwać jakiś fundusz i wymienić procesor do tego co tutaj Państwo zaproponowali zamiast tego co jest. To co wówczas proponujecie?

Edytowane przez mkuzmicz
Link to post
Share on other sites

Ponieważ masz już pamięci ddr3, to  jak doskładasz kasy kupuj i5 z budżetowa płytą która w zupełności wystarczy jak nie kręcisz CPU. http://www.morele.net/inventory/info/qcMUZE/ . Ale naprawdę różnica w grach będzie bardzo duża po zamianie Radeona 4670 na GTX 750 ti. Można też kupić i5 z MOBO i GPU[ narazie 4 gb ram wystarczą ], a po sprzedaży starych części dokupisz 4gb ram i zasilacz [wg. mnie niepotrzebne wydawanie kasy stary zasilacz jest ok.] http://www.morele.net/inventory/info/ImcLOM/ .

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

daryzda, już informuję Ciebie co prawdopodobnie (czekam na kuriera z papierami ratalnymi) przyjdzie mi do domu:

1 Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 145,00

2 Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)  195,00 
3 Karta graficzna Palit GTX 750Ti StormX OC 2GB DDR5 (128bit) (NE5X75TS1341F)  521,35 
4 Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (SPS-630MPCBEU)  245,00

Suma: 1106,35zł

Czy w tej sytuacji płyta główna i procesor, który zaproponowałeś jest nadal aktualna? Domyślam się, że tak, jednak wolę dopytać. Czy według Ciebie lub innych użytkowników warto było by (mimo tego zakupu, którego dokonałem) zmienić RAM na inne i dobrać wówczas inny wybór płyty głównej i procesora?

Edytowane przez mkuzmicz
Link to post
Share on other sites

Niestety leci już do mnie umowa ratalna, a nie chcę bawić się w rezygnowanie i branie od nowa itp. W tej chwili najbardziej interesuje mnie sens wymiany płyty głównej i procka, czy warto wymienić też RAM i wziąć wtedy inną kartę niż proponował daryzda ? Czy też wziąć propozycję daryzda ponieważ dużego skoku nie będzie w stosunku do ceny?

Link to post
Share on other sites

Zostaw na razie tak jak jest, nowe CPU i MOBO zakupisz jak będziesz czuł że naprawdę brak już mocy procesora. Jak chcesz poczytaj sobie test CPU, jest też twój. http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,7# .

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...