Skocz do zawartości

Smartfon do 700 zł do rozmów


Recommended Posts

Dobry wieczorek.

 

Poszukiwany przeze mnie smartfon będzie przeważnie służyć do surfowania w internecie, jednakże to nie będzie najważniejsze kryterium. Z uwagi na to, że dużo rozmawiam, zależy mi na jak najwyższej jakości rozmów, a także na dobrym łapaniu zasięgu - to jest najważniejsze kryterium.

Z innych wymogów:

- ekran od 4 cali do max 4,7 cala

- bateria nieistotna (i tak będzie ładowany codziennie)

- system operacyjny też większego znaczenia

- marka również nie odgrywa wielkiej roli, może być coś nawet ze Wschodu (byle nie tandetna chińszczyzna)

 

Budżet: wstępnie podałem 700 zł, ale w razie trudności ze znalezieniem modelu mieszczącego się w tej kwocie dopuszczam jej zwiększenie (przy czym bez szaleństw oczywiście).

 

Czekam na propozycje i dzięki za poświęcony czas!

Link to post
Share on other sites

A chcesz mieć nowy telefon czy używane też wchodzą w gre ?

 

Jezeli nowy telefon to polecam:

LG L9 II  - rozdzielczość HD, Matryca IPS. jakoś dzwięku dość słaba jak na telefon za te pieniądze ;)

 

Sony Xperia L - troche duży jak na ekran 4,3', matryca LCD, dobry aparat ale przy jasnych kolorach wychodzą małe szumy. Ogołnie mówiąc lepiej kupic LG L9 II niż ten ponieważ są w tej samej cenie ;)

 

i mój faworyt oraz propozycja ( telefon za 800zł- wiem że ponad budżet)

LG G2 mini jest najlepszą propozycją. tak samo jak L9 II posiada matryce IPS która idealnie odwzorowuje kolory, pamięc mozna rozbudowac do 64GB (wbudowanej ma 8gb a dostepnej bedzie około 4-5gb). Android w wersji 4.4 kitkat. i według mnie bardzo dobre audio ( na słuchawkach). A i przyciski systemowe mozesz ustawiac tak jak Ci pasuje ;) Gorilla glass 2 generacji bedzie chronił ekran przed rysowaniem sie a aparat foto pozwoli na robienie naprawde fajnych zdjęć ;)

 

Jeżeli masz jakieś sugestie to pisz. to pomyślimy o kolejnych propozycjach.

Link to post
Share on other sites

 

 

bateria nieistotna (i tak będzie ładowany codziennie

Błąd. Rozmowy pożerają straszne ilości baterii.

 

Akurat mój brat też rozmawia bardzo dużo, ja więcej lecz przez słuchawkę BT. Dotychczas super sprawdzał się Samsung Galaxy S3 i w sumie jego mógłbym Ci polecić - muli bo muli, aczkolwiek daje radę i jakość dźwięku podczas rozmowy jest naprawdę elegancka. No i przyzwoicie trzyma baterię.

 

Bardzo dobrze rozmawiało mi się też z LG G2, ale ciężko o niego w tym budżecie, a nie wiem jak z wersją mini.


Co do zasięgu - mieszkam mówiąc wprost na zadupiu, skrzyżowanie 3 BTSów, sieć Play, zasięg mam w domu naprawdę kiepski. Na ponad 15 przerobionych telefonów - tylko iP4S oraz obecny iP5 nie miały problemów. Nie gubią zasięgu, nie trzeba ich resetowac zeby złapały, nie ma problemów z niedochodzącymi SMSami (nie, to nie wina sieci).. Niestety w tej cenie tylko iP4, który nie spełnia kryterium wielkości ekranu.

Link to post
Share on other sites

Freso dlatego polecałem LG g2 mini.  Naprawde bardzo dobry telefon i wygodnie sie go trzyma. no i na allegro można kupić nowy ponizej 800zł :)

 

chociaz wygięta tylna obudowa i materiał z jakiego jest zrobiona xperia L jest równie dobry. jak cos mniejszego to xperia M ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Dotychczas super sprawdzał się Samsung Galaxy S3 i w sumie jego mógłbym Ci polecić - muli bo muli, aczkolwiek daje radę i jakość dźwięku podczas rozmowy jest naprawdę elegancka. No i przyzwoicie trzyma baterię.

Mam obecnie Samsunga Galaxy Ace 2. NIGDY więcej Samsungów. Muli - to mało powiedziane, przycięcia, wywalanie przeglądarki, resety. Jakość dźwięku w czasie rozmów? Szum, szarpanie, w dodatku beznadziejnie trzyma zasięg, wystarczy go dotknąć, a potrafi stracić wszystkie kreski. Bateria? No tu mogę się zgodzić, że daje radę. 

Teraz rozumiem, dlaczego mówi się SZAJSUNG

 

A chcesz mieć nowy telefon czy używane też wchodzą w gre ?

Co do zasady nówki, ale jeśli będzie mało używany z gwarancją i w dobrym stanie - mogę rozważyć.

 

 

akoś dzwięku dość słaba

 

Jednak wolę coś z dobrą jakością. Często przebywam w "grubych" budynkach, gdzie sygnał lata, albo słabnie - zależy mi na sprzęcie, dzięki któremu nie będę musiał szukać jak głupi okien, drzwi itd. 

 

 

dobry aparat ale przy jasnych kolorach wychodzą małe szumy.

Akurat aparat jest mi całkowicie obojętny. Do fotografii mam cyfrówkę, więc może nawet robić tragiczne fotki, zupełnie mi to nie przeszkadza, ba nawet mógłby być zupełnie pozbawiony aparatu :)

 

 

 

Jeżeli masz jakieś sugestie to pisz. to pomyślimy o kolejnych propozycjach.

A co sądzicie o Blackberry Z10? Model może mało znany, ale zbiera bardzo dobre opinie, poza tym marka (a nie jakiś chiński szajs), w dodatku można odpalić sporo aplikacji na OS'ie BB. 

Edytowane przez Blue Devil
Link to post
Share on other sites

O blackberry w wersjach dotykowych nie mam zdania. miałem blackberry z klawiaturą qwerty i byłem zadowolony ale jak dotykowy sie sprawdzi to nie wiem.

 

a co do jakości dzwięku to obecnie praktycznie kazdy nowy telefon ma funkcje HD voice- teraz tylko zalezy kto ma to bardziej dopracowane.

 

Polecam też telefony od HTC takie jak One X albo 8S. przyjemne i solidnie wykonane telefony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...