Skocz do zawartości

Arcania: A Gothic Tale...

Recommended Posts

No DD wyszło w 2002 roku to nie za bardzo powalało grafiką. Wiele osób skarżyło się, że nie była w 3D. No ale koniec końców i tak ekstra gra wyszła. Szkoda, że teraz takich gier nie robią. Sam przeportowany konsolowy shit chociaż zdarzają się perełki jak Mass Effect.

W jaki sposób Mass Effect jest perełką, jego nie można nawet nazwać grą RPG, jest to najwyżej gra przygodowa z elementami "akcji".

Pierwsza część gry to:

-Wątek główny, który nie jest wstanie zaskoczyć,

-Kulejąca mechanika gry (lepienie się do ścian jest mało zabawne),

-Wątki Poboczne

_-_Powtarzające się do bólu bezsensowne jazdy MAKO po planetach,

_-_Równie bezsensowne jatki w tym samym pomieszczeniu (przynajmniej nie widać różnicy),

Rzekoma zaleta, że gracz może zachować dowolność własnych wyborów w dialogu to też fikcja.

W grze występują momenty przełomowe gdzie bez dostatecznie wysokiego Paragon/Renegade nie jesteśmy wstanie rozwiązać problemu korzystnie, więc albo jest się świętojebliwym albo socjopatycznym przywódcą zbieraniny.

Poziom interakcji z innymi postaciami też jest mocno, ale to naprawdę mocno ograniczony.

Słabą stroną jest także zarządzanie inwentarzem, gdy już posiada się najwyższy poziom, to dosyć irytujące staje się nagromadzanie śmiecia co utrudnia zarządzanie wyposażeniem.

Na plus inna konwencja niż miecz i smoki, a także w miarę spójny świat.

• 2 tygodnie później...

Dla tych, co gra im się wywala przy starcie z komunikatem "Program Arcania przestał działać".

Oto prawdopodobne rozwiązanie:

Idż do Panel Sterowania -> Dźwięk -> [teraz wybierz aktywne urządzenie odtwarzania] -> kliknij "Właściwości" -> zakładka "Zaawansowane" -> zmieniamy format domyślny na co najwyżej (czyli nie więcej niż) 24-bit 48000Hz

Posiadacze Sound Blasterów z pewnością sobie poradzą. Posiadacze Realtek'ów niech podążają za moimi instrukcjami.

Przeinstalowałem sterowniki chyba ze trzy razy, Visual C++ zainstalowałem chyba wszystkie możliwe a rozwiązanie było "takie proste".

Trzeba wiedzieć co kupić. Wystarczyło parę lat temu kupić 4 jajowy procek zamiast 2 jajowego jak wszyscy pseudo eksperci radzili + jakiś 8800 GTX i takie wymagania mogą mi skoczyć.

Kompa aż tak złego nie mam tylko chodzi o to, że mam Ramy DDR I i 2 Jajowca ;)

AMD ATHLON 64 X 2 DUal Core Processor 4200+

2 GB RAM

GF 8800 GTS 640 (Fabrycznie Podkręcona już)

Co do ram to miałem 4 GB, gdy testowałem Gothica 4, ale ostatnio te 2 GB ram szlak strzelił :)

Temat poszedl troche na bok, jak ocdeniacie (ci ktorzy kupili albo nie :)) nowego Gothica? Gram od 2 dni i jedno co moge powiedziec... Gra zrobiona tylko dla Hamburgerów, jeszcze nigdy nie spotkalem sie z tak uproszczoną grą. PRzecez to nienormalne aby być postacią multiklasową!!! 0 jakiejkowiek przyjemnosci z craftów, mozna tworzyc zbroje czy miecz "na kamieniu", jesli tylko ma sie przepis i wszystkie lementy mozna stworzyc przedmiot byle gdzie, tylko klikajac 1 przycisk :]. Do tego ta grafika... po prostu zal, Risen mial juz ladniejsza oprawe, a tu nie dosc ze sie tnie (zauwazyliscie jak poruszaja sie postacie oddalone np o 50m? SKACZA!! jak by im brakowalo z 70% klatek). Moja ocena 3/10:

1 z punkt ze to gothic

1 ze znowu "bezimienny"

1 i jeden jeszcze za cos ale nie wiem za co:P

Mam nadzieje ze wkroctce wyjdzie jakis patch (tak z 2-2.5GB) i poprawi wiekszosc błedów... oby

(zauwazyliscie jak poruszaja sie postacie oddalone np o 50m? SKACZA!! jak by im brakowalo z 70% klatek

Detale muszą być tak zmniejszone bo by konsola nie wyrobiła :) Ale i tak zaraz jakiś fanboy przywali jak łysy o beton że na konsolach jest ładniejsza grafa...

Risen był sto razy lepszy od tej żałosnego, konsolowego shitu. Dzięki arcanii chyba kolejny raz przejdę sobie risena :]

WITAM mam do was zapytanie gothic 4 pójdzie mi na takim sprzęcie ?

Laptop Asus

Procesor: AMD Turion II M520 2,3 GHz

Pamięć: 3GB SODIMM DDR2

Dysk Twardy: 320 GB

Ekran: 15,6 cali TFT HD 1366 x 768

Karta Graficzna: ATI Radeon HD5145 512MB

System: Windows 7 Home Premium PL

dodam że MoH 2010 śmigał mi bez żadnego minimalnego zacięcia na max średnich wymaganiach na fula max nie ustawiałem bo chyba nie mogłem miałem tylko lov i średnie :)

Z żalem też muszę stwierdzić, że to katastrofa, w ogóle pozostańmy przy samej nazwie arcania, bo dla mnie Gothic to Gothic, rzecz święta a tu proszę, tylko od dodatku do 3 części lepsza. No i jeszcze coś w stylu tam nie pójdziesz, tam nie wskoczysz, bo po co, przecież tam nie ma zadania.

Może jeszcze kiedyś przyjdzie zagrać w prawdziwego nowego GOTHIC'A

ZNo i jeszcze coś w stylu tam nie pójdziesz, tam nie wskoczysz, bo po co, przecież tam nie ma zadania.

przeciez na konsoli nie da sie pojsc tam i siam - czesciej proponujmy konsole - niech zyja konsole - trzeba wspierac upadek gier - po co komu gry, wogole je zlikwidowac :)

na telefonie ponoc fajnie sie gra, niech bedzie zeby nic wiecej nie bylo albo wogole zeby niczego nie bylo- nie bedzie problemu , niech zyje kononowicz

gothic? :]

Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...