Skocz do zawartości

Arcania: A Gothic Tale...


Recommended Posts

Ja właśnie gram w Gothica 3 (to moje 3cie podejście do tej gry i coś czuje, że ostatnie)

Oczywiście zainstalowałem patcha 1,74 (community patch) I w moim przypadku nie poprawia on problemów z wydajnością. Sama gra chodzi oczywiście mega płynnie (na patchu 1.6 było tak samo), ale w momencie doczytywania obszarów (co paręset metrów lub wejście/wyjścia z jaskini, zapalenia pochodni itp) następuje drastyczna 1-3 sekundowa zwiecha. Bardzo lubię gothici, ale ta niedogodność skutecznie obniża mi przyjemność z gry. Do tego dochodzi kretyńskie AI (większość wrogów nawet mocnych da się pokonać klikając bezmyślnie LPM) W sumie tylko większe grupy wrogów stanowią jakieś wyzwanie.

Szczytem absurdu był przypadek, gdy wybiłem 3 trole na samym początku gry. Stałem w wodzie na mieliźnie a one na brzegu bezmyślnie się na mnie gapiąc. Wystrzelałem chyba z 140 strzał ale ubiłem bestie. Potem ten manewr powtarzałem z sukcesem z innymi przybrzeżnymi kreaturami.

 

Moim zdaniem bardzo udanym "gothiciem" był paradoksalnie Risen.

Link to post
Share on other sites

Niestety mizernie to wygląda. Raz, że padaka z optymalizacją. Niby widać to na różnego rodzaju trailerach, gameplayerach czy nawet ostatnio na prezentacji dubbingu przez CDP. Niby oficjalna wersja, że to bug i występuje na kilku prockach ale jak widać tnie każdemu testerowi.

 

Gra jest typową rąbanką, wycięto z niej wiele bardzo istotnych rzeczy które cieszyły w poprzednich częściach Gothica. Zmieniono system rozwoju postaci - nie ma już trenerów umiejętności. Teraz z każdym levelem dodajemy sobie + przy danej umiejętności. "Zabito" wytwarzanie przedmiotów (oręże, mikstury itp.) teraz nie musimy szukać kowadła czy stołu alchemicznego, teraz można to zrobić w każdym miejscu za pomocą jednego ekranu wystarczy znać "receptę". Interakcja z otoczeniem to porażka, nie można praktycznie wiele robić. Zepsuli to co było w Gothicach - nie można nawet przyśpieszyć upływ czasu (dzień/noc) i regeneracji HP przy pomocy pójścia spać. Jedyne w co można wejść w interakcje to skrzynie które otwieramy bez kupowania wytrychów - dostajemy jeden na całą grę a otwarcie skrzyni/drzwi to minigierka podobna do tej z Mafii II. Usunięto "przestępstwa" z gry nie możemy zabić cywila, gdyż po prostu się nie da, jest otoczony zieloną otoczką i finito. Tak samo z kradzieżami, możemy buszować po stołach, meblach, skrzyniach zwijając co się da i nikt na to nie zareaguje - po prostu żenujące. Możemy wytłuc komuś zwierzęta i też nikt na to nie zwróci uwagi. Aracania prócz ładnych widoków nie oferuje żadnych atrakcji, maszerujemy jedynie przez świat robiąc questy otwierając skrzynie i łupiąc NPC. Walka - co prawda jest nieco lepsza niż w G3 ale, działa wg. jednego schematu jak go obczaimy i nauczymy to nawet na najtrudniejszym poziomie trudności zabijemy każdego stwora, nie tracąc przy tym zbyt wiele HP. LPM - atak typu kombo, zadajemy obrażenia, czekamy na kontrę, którą parujemy tarczą (którą mamy prawie od samego początku), czasami jednak przeciwnik zadaje silni cios, jednak jest on sygnalizowany kolorową poświatą i trwa na tyle długo, że w łatwy sposób się ciosu uniknie poprzez krok w tył lub unik. Poziomy trudności również skopane, żaden nie zwiększa inteligencie NPC tylko sprawia, że zadają większe obrażenia odnoszą mniejsze rany - twórcy pojechali po najniższej linii oporu. Questy? Masakra, większość to kursowanie od punktu A do B, lub zabij X. Zła praca kamery, fatalnie wykonane modele postaci, jedyne co jest dobre to grafika otoczenia.

 

Wygląda na to, że szykuje się uproszczony bubel pod słynną marką.

Link to post
Share on other sites

Hmm dotarłem do recenzji bety do której się odnosisz, i faktycznie pozostaje usiąść i zapłakać. Z drugiej strony mamy Risena, który prócz nazwy jest w sumie Gothic'em.

 

My starzy wyjadacze musimy się pogodzić z tym, że "hamburgeryzacja" świata dotyka także gier i jest nieuchronna.

XXI wiek jest wiekiem kulturalnej miernoty i intelektualnej pustyni. My nie mamy władzy by to zmienić, więc najlepiej się z tym pogodzić.

 

Nie jesteśmy samotni, popatrzcie co stało się z muzyką, książkami i filmem przez ostatnie 10 lat. Jedynie teatr jako tako się broni ale to tylko kwestia czasu.

Link to post
Share on other sites

Ja też czytałem. Szkoda bardzo szkoda. Uprościli ta grę do granic możliwości. W Gothic było fajnie szukać jedynego kowala w grze który nauczy nas wyrobu na 3 poziomie bo wtedy mamy fajny miecz i fanie się innych zabija. A tutaj w menu, wykuwamy bronie w menu

 

Jest nadzieja, czekamy na RISEN 2 ! :D

Link to post
Share on other sites

Tak, mówię zero zastanawiania się tylko kilka razy dalej i gra zainstalowana pomyślnie. Czy to XP czy vista czy 7 to dalej windows i takie rzeczy się zdarzają. Ja kiedyś musiałem formata robić bo z niewyjaśnionych przyczyn most wanted mi się nie chciał zainstalować i nawet support EA nic nie poradził, tu widać jest podobnie.

Link to post
Share on other sites

To ja nie wiem czemu mi sie niechce włączyć :D:sciana: :sciana: :sciana:

A jakiś error wyskakuje? Jeśli tak to o jakiej treści.

Właczam aplikacje, pokazuje się na pół ekranu czarne okno gry i po 5 sekundach program Arcania przestał działać. Zgodnośc nie dziala.

 

Edit:

 

Mógłby ktoś wrzuciś pliki co znajdują się w dokumentach? Chodzi mi o te z Arcanii.

Musi tam być plik Videosettings na nim mi najbardziej zależy

Link to post
Share on other sites

Grałem w demo no to tak:

 

Gram na 1280:1024 Wszystko na full oprócz cieni na ultra. Sprzęt to GTS 250, Intel Core 2 duo 2.30MHZ. 3GB RAM. Grałem tylko jakieś 40 minut.

 

Plusy:

- Niezła optymalizacja

- Ładna Grafika

- Jakaś tam muza nieźle

 

Minusy:

- Walka w grze to jest chyba jakiś żart czuje się jak bym pykał w zręcznościówkę na giercowni Tu się liczy taktyka o nazwie przeturlaj się i uderz, i tak w kołko.

Co do strzelania z łuku to miałem ale nie było żadnego potwora nigdzie a ja nie miałem czasu grać więcej.

- Animacje rozmów mogło by być lepiej znacznie.

- Skoki bohatera, zawodowi zawodnicy muszą uznać wyższość bohatera Gothica.

Jest jakaś rzeka nie można do niej wejść do środka co najwyżej zamoczyć nogi

- Rośliny? Tam nic nie rośnie do zbierania ? Parę kwiatów i to wszystko.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...