Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę zakupić słuchawki których używałbym do słuchania muzyki w domu (w przypadku doków również na zewnątrz). Zależy mi na jakości muzyki i nie wiem gdzie uzyskam lepsze efekty.

 

Doki + odtwarzacz (np. shure se215 + sansa clip+)

czy

Nauszne + karta dźwiękowa (np. superlux 631 + asus xonar dg)

 

Budżet to około 350zł, w grę wchodzą używane rzeczy, byle by miały jeszcze gwarancję

 

Muzyka jakiej słucham to punk rock, rock, rapcore, pop, czasami hip-hop

Nie słucham techno, dupstepów i innych takich rzeczy

 

Czekam na jakieś propozycje doświadczonych osób w tym temacie ;)

 

Link to post
Share on other sites

Ja to tak widzę:

do domu (do podpięcia pod kompa) lepiej kupić kartę i nauszne (jeśli lubisz neutralne brzmienie warto rozejrzeć się w ofercie Sennheisera)

do słuchania poza domem, choćby ze względu na gabaryty lepiej dokanałowe, np. Phonak Audeo pfe 012 z piankami comply i filtrami, które delikatnie korygują brzmienie w zależności od rodzaju muzyki i upodobań (mam i polecam, mają świetną izolację od otoczenia, dzięki czemu dźwięk jest głęboki nawet na niskim ustawieniu głośności; mają ciepłe brzmienie ale dźwięk jest jednocześnie szczegółowy, tzn. mocny bas nie sprawia, że cierpi na tym pasmo środkowe czy wysokie).

Link to post
Share on other sites

CALe również cieszą się dobrą opinią, ale nie miałem z nimi kontaktu. W domu gram/oglądam/słucham na Sennheiserach HD 555 i jestem z nich zadowolony (mają bardzo neutralne brzmienie, więc osoby lubiące ciepłe brzmienie z mocnym basem mogą być początkowo rozczarowane, ale po jakimś czasie nie można nie docenić tego, jak wiernie grają), co nie znaczy, że nauszniki AKG czy Denona nie są warte uwagi. Najlepiej pójdź do sklepu i posłuchaj danego modelu zanim kupisz. Można czytać recenzje i opinie, ale najbardziej miarodajny jest odsłuch (najlepiej tego samego i znanego ci utworu, ale nie zawsze jest to możliwe). Jeśli wypatrzysz interesujący cię model w sklepie, pójdź z płytą CD i posłuchaj. Mając choćby przez chwilę słuchawki na uszach przekonasz się, czy dobrze leżą (choć te kilka minut to mało, żeby się przekonać o komforcie noszenia).

Link to post
Share on other sites

 

 

CAL

 

Bardzo dobry wybór, zwłasza po Recablingu będą działały cudownie, a co dopiero z dobrą kartą dzwiękową. Ja wybrałbym nauszne + kartę dźwiękową.

 

CAL + budżetowa Xonar DG.

Link to post
Share on other sites

Właśnie już zdecydowałem się że będę tutaj brał słuchawki nauszne i stoję pomiędzy 3 modelami

 

Superlux 681 & 668b oraz CAL z tym że CAL podobnież są wymagające i taka karta xonar dg może nie wystarczyć

 

Dodatkowo jest to konstrukcja zamknięta więc boję się o wygodę użytkowania ;)

 

Myślę poważnie nad 668b + asus xonar dg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...