Skocz do zawartości

Recommended Posts

Będzie. Ta płyta ma socket AM3 a procesor AM3+, jednak do tego procesora brałbym MOBO które ma socket AM3+

Bzdura! Nie kieruj się socketem! Zawsze warto sprawdzić listę obsługiwanych CPU, tego FX-a nie obsłuży.

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3010

 

E: Jeśli kupiłeś (autorze) procesor, a nie masz płyty głównej to tej nie kupuj.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Bzdura! Nie kieruj się socketem! Zawsze warto sprawdzić listę obsługiwanych CPU, tego FX-a nie obsłuży.

 

 

Wg. AsRocka moja płyta AsRock 970 Extreme4 nie obsługuje FX8320. O dziwo procesor działa z tą płytą i jest dodatkowo kręcony na 4.0Ghz. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

W przypadku tej płyty jest socket AM3. Nawet jeżeli FX8320 by chodził to mógłby działać niestabilnie.

 

Podsumowanie:

Nie wkładaj tego procesora do tej płyty. Wrzuć sobie jakiegoś Phenoma, najlepiej PII 965BE.

 

//E:

 

O dziwo procesor działa z tą płytą i jest dodatkowo kręcony na 4.0Ghz.

 

Czekam na dowód potwierdzający powyższe słowa :>

Edytowane przez DANNY__79
Link to post
Share on other sites

Chcę to zobaczyć (tj. scr, fotka, ect.).

 

Pracuje dziś do 22. Odezwij się na GG: 6516090 jutro, a podeślę fotkę z CPU-Z i innych programów. Ogólnie wg. AsRock'a płya nie obsługuję tego procka, rozmawiałem nawet z TechSupp'em od nich i twierdzą to samo, aczkolwiek można przeczytać opinie w necie (głównie na Tom's Hardware) że płyta normalnie współpracuje z tym CPU.

 

PS. Mam upgradowany BIOS to najnowszej wersji, bodajże 2.60.

 

Tutaj topiki z TH: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1951758/overclocking-8320-asrock-970-extreme4.html oraz http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2106993/amd-fx8320-asrock-970-extreme4-work.html

 

Oczywiście, nie ma w nich żadnego dowodu, więc jutro wrzucę fotki z kompa.

Edytowane przez 3eslawek
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

Odezwij się na GG: 6516090 jutro, a podeślę fotkę z CPU-Z i innych programów.

 

To ma być tu - na forum. Nie mi to potrzebne, tylko userom odwiedzającym tematy CPU.

Link to post
Share on other sites

Asrock 970 obsluguje prcoesory FX, problem byl taki, ze duza czesc tych plyt (nie wiem z jakiego powodu) miala problemy z 4 modulowymi procesorami, wiec informacja o kompatybilnosci plyty z procesorem zniknela.

poza tym Asrock jest na chipsecie 970 i ma podstawke am3+

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

wiec informacja o kompatybilnosci plyty z procesorem zniknela

 

Dlatego informacje ze strony producenta należy traktować jako wiążące. Skoro procesor może działać, ale nie ma takiej pewności na 100%, to radzenie pewnym "zadziała" jest niczym innym, jak wprowadzaniem w błąd.

Link to post
Share on other sites

Dlatego informacje ze strony producenta należy traktować jako wiążące. Skoro procesor może działać, ale nie ma takiej pewności na 100%, to radzenie pewnym "zadziała" jest niczym innym, jak wprowadzaniem w błąd.

 

Teoretycznie tak. W przypadku braku zgodności danego CPU z MOBO na stronie producenta należy mieć na uwadzę, że procesor nie będzie działał, lecz praktyka jest taka że w wielu przypadkach CPU działa aż miło. Przykładem może być starsza płyta ASUS M2N-E, która teoretycznie nie obsługiwała Phenom II, a w praktyce sam miałem na niej PII 955BE po aktualizacji BIOSU, choć w tym przypadku czasem zdarzały się crashe systemu ewidentnie z winy CPU.

 

W moim przypadku AsRock 970 Extreme4 byłem pewny, że FX8320 odpali, ponieważ płyta ma pełny support dla FX8150, więc niby czemu ma nie działać FX8320?

 

Jedno jest pewne: instalacja CPU na MOBO, które niby nie ma zgodności jest tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Trzeba liczyć się z możliwością wtopienia kasy w błoto. :)

Edytowane przez 3eslawek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...