Skocz do zawartości

zalman z3 plus + q57h-am power


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

mam taki problemik ze wszystko przelozylem ze starej obudowy do zelmana etc ale nie wiem jak podlaczyc przyciski diody zasilania etc x] w zalmanie wszystko jest osobno i podpisane (led+ itp) czy jakos tak ;d a w starej mam wszystko na jednej koncowce i jest niepodpisane :/ plyta to Q57H-AM nigdzie nie moge instrukcji znalezc, skad mam wiedziec jak podlaczyc te dziadostwo >.<

Edytowane przez Patryk925
Link to post
Share on other sites

Na płytce obok pinów, powinno być wszystko podpisane.

Przykład (nie twoja płytka):

 

 http://images.tinypic.pl/i/00547/uzwdmmnmiadd_t.jpg

 

A najlepiej zrób zdjęcie punktu zaznaczonego na czerwono, bo nie wierzę, że nie ma żadnych podpisów:

 

http://files.tinypic.pl/i/00547/jdako62c1ve3_t.jpg

 

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Zewrzeć dwa odpowiedzialne za start płyty + i - trzeba jednocześnie dotknąć, wiesz jak szukałem nieraz w płytach powera to na pałe stykałem czubkiem śrubokręta aż nie odpaliło i nigdy nic sie nie stało jednak dla pełnegp bezpieczeństwa  najłatwiej jakbyś zrobił foto dolnej cześci płyty w dobrej rozdziałce to by się sprawdziło na pewniaka które to są, ale na płycie przy pinach jest na 100% małym druczkiem opisane co jest co, wystarczy się przyjrzeć, tylko pewnie skrótami pwr-sw, pwr-led itp takim malutkim białym druczkiem 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ona nie ma zasilania chce z nim zrobic porzadek zanim wsadze r9 270 ale ta gt420 stara o zadzialala tylko teraz znowu narzedzie do naprawy systemu podczas uruchamiania ... Nie mozna odpalic systemu o co chodzi

Tylko jak teraz prad dostanie to sam sie wlacza...

Link to post
Share on other sites

Narzędzie do naprawy systemu pewnie spowodowane tym że wyłączyłeś go w trakcie ładowania systemu, a powinieneś zaczekać aż się załaduje całkiem i wyłączyć start zamknij, natomiast że się sam odpala jak podepniesz zasilacz to jakaś magia bo nie powinien, polecam zanim coś zaczniesz z nim robić to złożyć go porządnie do kupy i przede wszystkim chociaż ten przycisk power SW sobie podłaczyć bo cały czas z śrubokrętem go włączać to nie jest dobra opcja, jeszcze bym się upewnił że jak przekładałeś płyte to czy wszystkie dystanse były w odpowiednich otworach czy jakiegoś zwarcia z tyłu nie ma

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

nie wygiąłeś pinów przypadkiem? W ogole na Twoim miejscu bym wyjął tą płytę i przypatrzył się na ten panel, rozpisał sobie schemat tych pinów ktory do czego a na bank jest malutkim druczkiem opisane, to tez na przyszłość będziesz miał i po prostu to podpiąć jak człowiek biały porządnie 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak mówie, najlepiej się przypatrzeć zrobić na kartce schemacik i podłączyć wszystko jak bóg przykazał, raz poświęcisz pół godzinki na to i już na przyszłość będziesz wiedział, ja też zrobiłem sobie patent z wtyczkami, że sobie je tasiemką izolacyjną skleiłem razem w odpowiednim układzie i teraz mam już gotowca jak coś tam wykręcam itp :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie no nie mam po co przeciez klamac... Nie jest opisane ten komputer to gotowy acerowski biurowiec... Zobacz w google grafika acer q57h-am tylko czemu podpinam sw power i wlaczac musze komputer przyciskiem reset?

Sory za double posta tablet mi sie chrzani, nie pomylilem niestety wtyczki ;/ tak samo nie ma onstrukcji do tej plyty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...