Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam 3 pytania:

 

1. Czy do Obsidian-a 450D na front przy zamontowanej klatce na dyski zmieści się chłodnica 140 mm ?

2. Czy do i7 4770K @4.5 GHz 1.4 V i GTX'a 780Ti 1.2 V +240 MHz wystarczy jedna chłodnica 360 mm (EK CoolStream PE 360) ?

3. Ile jest miejsca między top-em obudowy, a płytą główną w tej obudowie ?

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy do Obsidian-a 450D na front przy zamontowanej klatce na dyski zmieści się chłodnica 140 mm ?
Tak, 

 

 

2. Czy do i7 4770K @4.5 GHz 1.4 V i GTX'a 780Ti 1.2 V +240 MHz wystarczy jedna chłodnica 360 mm (EK CoolStream PE 360) ?
Chyba nie za bardzi ale niech wypowie się ktoś inny.

 

 

3. Ile jest miejsca między top-em obudowy, a płytą główną w tej obudowie ?
 zmieścisz tak chłodnice 45mm grubości w konfiguracji push
Link to post
Share on other sites

Ja mam tylko jednego feserka 240mm i chłodzi phenoma @ 4.2ghz, r9 270 @ 1150mhz i mostek. Przy dwóch sy1225sl na 7v mam ok. 46st. więc 360 z Twoim konfigiem powinna dać

sobie radę.

Ja mam tylko jednego feserka 240mm i chłodzi phenoma @ 4.2ghz, r9 270 @ 1150mhz i mostek. Przy dwóch sy1225sl na 7v mam ok. 46st. więc 360 z Twoim konfigiem powinna dać

sobie radę.

Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno. Ile jest miejsca na zasilacz, gdy są zamontowane obie klatki na dyski ? Zmieści się RM 1000W z kablami i jak to jest z tymi łącznikami LC do kart graficznych w SLI/CFX ? Gdzie je kupić i jak montować ?

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie (mam nadzieję) 2 ostatnie pytania:

 

Jest duża różnica w wydajności chłodzenia między ustawieniem wentylatorów w PUSH a w PULL ?

 

Jakie elastyczne , przezroczyste węże polecicie ?

 

I to chyba na razie wszystko, co chciałem wiedzieć ;)

Link to post
Share on other sites

Miedzy push a pull jest różnica i jest ona zależna od tego jak jest zoptymalizowany wentylator. Np. Noctua NF-P12 świetnie ciągnie powietrze natomiast NB e-loop może i ciągną powietrze ale przy tej samej prędkości NB - eloop są głośne, świetnie za to pracują jako push. Gdyby nie to że chcesz mieć ledowe wentylatory to poleciłbym ci NB - S2 (o ile pamiętam) lub Coguar Vortex, bo Noctua jest szalenie droga ale sam nie mogłem uwierzyć, że dwa wentylatory z górnej półki mogą przy tej samej prędkości tak różnie pracować (na korzyść Noctu'y).

 

Co do chłodnicy to byłbym ostrożny z jedną chłodnicą do tak podkręconej maszyny. Fakt 4770K ma mniejsze TDP niż mój 3930K zwłaszcza po OC jednak wydaje mi się, że jak przywalisz w BF4 na Ultra, które umieją dać w kość większości kompów to na początku będzie ok ale jak płyn złapie temperaturę, będzie gorąco. Oczywiście jest to kwestia czysto empiryczna (warto zainwestować w czujnik temperatury i wkręcić go w układ. Sam mam w Phantomie 630 (zwanym "plastic fantastic") 360 na suficie i 240 na spodzie a i tak jest gorąco i właśnie dokupiłem 140mm Nemesisa na tył budy. Po prostu wyszło tak że kiedy wszystko składałem była zima i początek wiosny i dopiero jak się zrobiło naprawdę ciepło, brak wymiany ciepła dał o sobie znać. Osobiście jestem zwolennikiem dodania jednego rada więcej i skręcenia wentylatorów o te 100obr i mieć święty spokój niż cały czas martwić się czy płyn zacznie się gotować i manipulowani z prędkością obrotową wentylatorów.
 

O ile pamiętam D5 ma limit temperaturowy ustalony na 60 stopni. Ja staram się utrzymać temperaturę płynu na poziomie około 40-42 stopni i uważam że jest to rozsądne w budowie cichego LC.

 

Co do węży to tylko Primochill Advance LRT ale w wersji v2. V1 miały problemy z trzymaniem wymiarów (sam miałem z tym problemy). Poza tym węże warte każdej złotówki zwłaszcza jak się je połączy z Mythems X1.O ile wiem obecnie większość LRT już jest w wersji V2 i o ile pamiętam na tyle opakowania lub na jednym zboków jest informacja o tym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...