Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukam monitorka:

najchętniej z rozdzielczością 2560x1080, ale mam do przeznaczenia max 1000zł +-/ 100zł (jeśli warto dołożyć), więc nic chyba takiego się nie znajdzie.

drugi warunek: 120Hz.

miło widziana możliwość podwieszenia go na ścianie.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki masz sprzęt. Bez mocnego SLI raczej nie warto pakować się w 120 Hz. No i wiadomo, taki monitor to nie nadaje się do niczego więcej niż gry ;)

 

Najtańszy sensowny monitor 120 Hz to jest Benq XL2411Z.

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej, mówił, że 120Hz to raczej do SLI, a tu jest 144Hz, więc wolę odpuścić - a co do tematu chcę monitor do... skąd mam wiedzieć, który wybrać? W przedziale dwustuzłotowym jest monitorów 10...

Edytowane przez szczepanx
Link to post
Share on other sites

 

 

Kolega wyżej, mówił, że 120Hz to raczej do SLI, a tu jest 144Hz, więc wolę odpuścić
 

 

120 czy 144 bez znaczenia, trzeba mieć mocny rig

 

 

 

a co do tematu chcę monitor do... skąd mam wiedzieć, który wybrać? W przedziale dwustuzłotowym jest monitorów 10...

 

bo są nie tylko powymieniane, ale opisane, a jak nie rozumiesz opisu to zajrzyj do FAQ, po to jest

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem to faq i tyle co wiem:

-szukam monitora do gier/filmów, będzie mało pracy z tekstem = plamka może być mała

- matryca IPS będzie najlepsza w moim przedziale cenowym

-flicker-free mile widziany

-led

-24 cale

-niski czas reakcji

-nie wiem czy 16:10, czy 16:9 - doradzicie?

 

Czy BenQ BL2411PT będzie dobrym wyborem? Ma 5ms czasu reakcji, ale 24-o calowców z niskim czasem reakcji w okolicy moich 1000zł nie widzę. Jasność 300cd/m2 nie będzie zbyt duża ;) ? Siedzę raczej w pokoju oświetlonym, ale osobiście wolę jak ekran jest troszkę mniej oświetlony - nie daje tak po oczach.

Edytowane przez szczepanx
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem czy 16:10, czy 16:9 - doradzicie?

 

zdecydowanie 16:10 to praktyczniejsza proporcja, ale równie dobra co mało dostępna, masówka czyli 16:9 jest tańsza w produkcji to też niewielu producentów się decyduje na poprawne proporcje

 

co do reszty, wiesz już czego szukasz, teraz wystarczy wybrać, na zamieszczonej liście nie ma pułapek, wszystkie propozycje są w ogólnie rzecz ujmując w porządku

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czasy reakcji można porównywać tylko po testach. W tym budżecie i przy takim zastosowaniu najlepsze opcje to IMO Dell P2414H i U2414H. Zwłaszcza jeśli chcesz powiesić monitor musisz skreślić 120/144Hz TN'ki, a AMVA jest za wolna przy wykorzystaniu monitora głównie do gier.

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś powiedzieć, co jest w nich lepsze względem BenQ BL2411PT ?

I co ma powieszenie monitora do 120/144 Hz? Już odpuściłem, bo kolega wyżej zasugerował, że potrzebuję SLI, żeby był sens takich monitorów. Budżet to 1000-1100zł więc chciałbym wykorzystać go maksymalnie i mieć jak najlepszy monitor, a widzę, że na rynku w moim budżecie prowadzi BenQ - więc go wybrałem.

Link to post
Share on other sites

TN ? Nie bardzo rozumiem ten skrót, ale skoro się nie da to się nie da ;-) Podwieszanie nie jest pewne, nie wiem jeszcze jak to rozwiąże ale tak czy inaczej bez SLI nie chce się pakować w 120Hz, bo za rok nie będę w stanie wykorzystać potencjału monitora przy moim sprzęcie :)

Link to post
Share on other sites
TN ? Nie bardzo rozumiem ten skrót, ale skoro się nie da to się nie da ;-)

 

Twisted Nematic, taki rodzaj panelu ciekłokrystalicznego, jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech są koszmarnie słabe kąty, czyli podatność na zniekształcenia obrazu, gdy patrzy się na niego nie-idealnie, co więcej to idealnie w cale nie jest całkiem na wprost, co w praktyce oznacza, że bez bardzo ergonomicznej regulacji zawsze będziesz na takim miał lekko skopany obraz, no a jak przymocujesz go do ściany to... sam rozumiesz 

 

PS to akronim, nie skrót  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...