Skocz do zawartości

upgarde komputera w oczekiwaniu na następny rok


Recommended Posts

witam was. Sporo czasu się zastanawiałem nad zakupem pod koniec roku komputera , lecz z racji tego , że nic nowego końcówka roku nie przynosi więc postanowiłem wymienić co nieco w moim starym ale dobrze działającym kompie. Moja specyfikacja

Intel i7 920 2,66

Asus Rampage II Extreme X58

ram 6 gb ddr 3 1333

zasilacz chieftec 650 wat nie pamietam modelu bo pudełko gdzieś sie zapodziało, jest niebieski ;) Grafika GTX 580 ale już sprzedany został po okazyjnej cenie ;)

Co planuje wymienić :

Karta grafiki : celuje w GTX 770 ( chyba że radek będzie tańszy i lepszy w tej cenie, przyznaje nie miałem jeszcze radków), planowałem w GTX 780 ale sporo naczytałem że procek nehalem będzie wąskim gardłem dla tej karty więc mysle że 770 będzie oki po podkręceniu procka. Chyba że radek r9 290 był by oki dla tego procka ? proszę o opinie

Zasilacz : raczej koniecznie - coś na corsiar 750 w z RM

Obudowa : Cooler master zostanie wymieniony na Corsiar Obisidian 750 d ( na przyszłość)

Moja propozycja: GTX 770 - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

Zasilacz - http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-750w-modular-80plus-gold-cp-9020055-eu-609905/

Uwagi  dotyczące takiego wybory a nie innego: Wymieniam ponieważ chciałbym zagrac w nowsze gierki które wyjdą ale też nie chce pakować kasy w sprzęt skoro w nastepnym roku maja być nowe procki oraz nowe ddr 4 Dlatego też wybrałem gtx 770 by potem go sprzedać,dołożyć i kupić coś mocniejszego, zasilacz już chciałbym zeby był wyborem dla modyfikacji w nastepnym roku na mocniejsza karte. obudowa już wybrana ponieważ będe robił albo małe LC lub zrobie większe LC. Co myślicie o tym wyborze zasilacz grafika. Czy może jakiś radek 280 a może 290 ?? Wiadomo procek swoje ma ale jest kręcony na 3,5 ghz także myśle że jeszcze styknie pozdrawiam


nikt nic nie zasugeruje ? 


w przyszłym roku jak wyjdą nowe procki i ddr 4 wymienie plyte procka i ramy 

Edytowane przez Mandriv19
Link to post
Share on other sites

Napiszę moje zdanie:

Bierz gtx 780 jeśli możesz. Dlaczego:

Karta jest wydajna, twój zasilacz ją "pociągnie" a po zmianie proca odblokujesz jej potencjał.

 

Aha, topowe gpu typu gtx 780 mają chyba więcej bloków wodnych, jeśli o tym myślisz.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...