Skocz do zawartości

Windows nie odpala się z ssd gdy mam podłączony HDD z system


Recommended Posts

Zainstalowałem win 7 na dysku ssd. Na starym HDD nadal mam na partycji C win 7. Podłączyłem oba, w biosie ustawiałem boot tylko z SSD, a z HDD całkiem wyłączyłem, na disable. Po restarcie nie chce się w ogóle odpalić. Pisze nie na ma bootu, tak jakby nie wykrywało win na SSD. 

Ale jak odłącze HDD od SATA to normalnie odpala się z SSD. Dodam, że jeżeli mam w biosie ustawione pierwszy boot z ssd, a drugi z hdd to od razu odpala z hdd. 

Czy tu pomoże jedynie format C na HDD ?

Link to post
Share on other sites

Windows 7 z dysku SSD korzysta z systemowej partycji rozruchu z dysku ze starym systemem.

Jak chcesz mieć niezależnie na 2 dyskach system i rozruch z indywidualnych partycji systemowych to musisz zainstalować na nowo na SSD nowy system ale podczas instalacji mieć wyłączony lub dołączony dysk ze starym systemem. Wówczas zrobi ci na SSD 2 partycje - partycje systemową na rozruch (widziana w menadżerze dysków jako zastrzeżone przez system) oraz właściwą partycje na Windows.

 

Po tej operacji będziesz musiał usunąć stare wpisy aktualnej instalacji na SSD z dysku ze starym systemem.

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

No to tak miałem. Były dwie partycje. Jedna zastrzeżona chyba 350 mb i druga to reszta czyli ok. 240 gb. Dysk HDD był całkiem odłączony podczas instalacji.

 

A to jak mam teraz sformatować partycje C na HDD ? 

 

No podłączyłem na twardo HDD przy odpalonym PC i go wykryło. Mam takie cuś: http://iv.pl/images/79084094430767459221.jpg

 

Dysk C to jest ten SSD. Na HDD systemowym jest dysk G. Co mam sformatować, żeby działało ? F czy G ?

Edytowane przez Dzonzi
Link to post
Share on other sites

Najlepiej (jeśli nie masz tam ważnych plików) nie formatuj tylko usuń cały dysk (obie partycje) za pomocą "Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego". Powinny się połączyć i nie robić syfu.  Ja akurat nie mam jak tego pokazać.

 

http://i57.tinypic.com/p4phd.png

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Systemową partycje sformatowałem, a tą zastrzeżoną usunąłem w tym menadżerze. Ale to jak sformatowałem to nie bede miał syfu co nie ? Czy lepiej ją teraz usunąć i jeszcze raz utworzyć od nowa z tego wolnego miejsca co zostanie ?

 

ps. zrobiłem, już mi się normalnie odpala.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Systemową partycje sformatowałem, a tą zastrzeżoną usunąłem w tym menadżerze. Ale to jak sformatowałem to nie bede miał syfu co nie ? Czy lepiej ją teraz usunąć i jeszcze raz utworzyć od nowa z tego wolnego miejsca co zostanie ?

 

ps. zrobiłem, już mi się normalnie odpala.

Hej i co zrobiłeś bo po latach mam identyczny problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...