Skocz do zawartości

Dysk Twardy WD caviar i napęd Lg nie działają po nowym zasilaczu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Klikacz,

Recommended Posts

Witam. Właśnie kupiłem nowiutki zasilacz Corsair RM850 moc 850w i gołd certificate i w ogóle. Wszystko ładnie podłączone ale... Po podłączeniu dysk zaczyna tykac i system się nie włącza. Tak samo napęd. Na początku pali się lampka napędu a potem w ogóle on już nie działa. Nie da się go otworzyć ani nic. Wyświetla mi się tez jakiś komunikat na żółto. Dysk systemu nawet nie uruchamia tylko ciągle cyka a później pisze i tak ze "reboot and select proper boot device" Czyścilem cmos, wyjmowalem i wkładalem baterie płyty głównej ,kable przemienialem ( podkreślam ze są one wszystkie dobrze podłączone). Po podłączeniu nowego zasilacza nie działa tylko dysk i napęd. Próbowałem tez różnych kabelkow do nich też i nic. Wszystko w biosie na ustawieniach fabrycznych jest... W skrócie; pomocy!

Ten żółty komunikat to startup.nsh cannot find required map name. Czy muszę kupować teraz nowy dysk? :(((

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na pewno wszystko jest na domyślnych w biosie? Najlepiej gdybyś miał drugi dysk i z niego spróbował odpalić, albo chociaż gdybyś sprawdził w HDTune ten aktualny HDD, bo prawdopodobnie może on już zdychać.

Link to post
Share on other sites

W tym przypadku cykanie może oznaczać (choć wcale nie musi), że dysk nie ma wystarczającego prądu. Takie cykanie jest charakterystyczne przy dyskach usb, ktore sa zasilane przed jeden port usb czy gdy końcówka (molex) od zasilacza jest uszkodzona albo ktorys z pinow w dysku jest uszkodzony odpowiadajacy za zasilanie. 

Także ponawia się kwestia prawidłowego podłączenia zasilacza do dysku. 

Link to post
Share on other sites

Tylko nie rozumiem jak skoro nawet na początku kabel który był podłączony do poprzedniego zasilacza i tego dysku i napędu został i wpinalem go do tego zasilacza. Potem zmieniałem kabel i tez nic.

W sensie do nowo zakupionego zasilacza

Ktoś coś może jeszcze wie co to może być?

Temat do zamknięcia, dzisiaj rano kupiłem nowy dysk i napęd. Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia, dzisiaj rano kupiłem nowy dysk i napęd. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...