Skocz do zawartości

Komputer do gier [max 5500 zł]


Recommended Posts

Witam.

Zamierzam kupić nowy komputer i jako, że będzie to mój pierwszy składak, chciałem zwrócić się do forumowych ekspertów o pomoc w złożeniu jak najwydajniejszego zestawu w cenie ok 5000-5500 zł, tak żeby wystarczył na kilka ładnych lat.

 

Zastosowanie komputera: gry 85%, filmy 10%, muzyka 5%

Maksymalna kwota: 5500 zł, choć wolałbym wydać trochę mniej

Których części potrzebuję: buda + monitor

Czy będę podkręcać sprzęt?: tak, w przyszłości jak to ogarnę, bo jeszcze nigdy tego nie robiłem

Rozdzielczość mojego monitora i model: kupuję nowy monitor, zapewne będzie to FHD

Specjalne wymagania: cisza

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): brak

Własna propozycja zestawu: brak

Inne: w skład zestawu ma wchodzić karta dźwiękowa

 

Bardzo proszę o argumentację pod każdą propzycją, tzn. dlaczego akurat takie podzespoły będą najlepsze, a nie inne itp.

Czekam na Wasze komentarze :)

Link to post
Share on other sites

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z87 Extreme3 /intel Z87, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold
Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

ZOTAC GeForce GTX 780 3GB DDR5 384bit (993/6008

Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower (b/z

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s

Benq GW2450HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

 

 

Bardzo proszę o argumentację pod każdą propzycją, tzn. dlaczego akurat takie podzespoły będą najlepsze, a nie inne itp.

To jest obowiązkowe na tym forum, co odróżnia nas od innych samowolek  8-)

 

Tak więc. Masz tutaj najmocniejszą i5'tkę na 1150 z odblokowanym mnożnikiem. Jest to seria Devils Canyon, którą cechuje lepsze odprowadzanie ciepła od Haswellów. Płyta z 8-fazową sekcją zasilania, możliwością SLI i obsługą ramów powyżej 1600 MHz. Świetny zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z odpinanymi kablami i genialną kulturą pracy, pamięci taktowane zegarem 2400 MHz. Bardzo wydajny cooler pod OC, szybki i pojemny SSD na system i programy. GTX780 z 5-letnią gwarancją (po rejestracji na stronie producenta) i niezawodny HDD 1 TB. Wszystko upakowane w bardzo solidnej i przewiewnej obudowie z oknem.

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

 

Razem: 5493zł
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, ale:

w skład zestawu ma wchodzić karta dźwiękowa

:)

 

I mam jeszcze kilka pytań.

1. Nie lepsza byłaby w tym przpadku płyta główna z chipsetem z97?

2. Jak grafika, którą podałeś wypada w porównaniu z radeonem r9 290?

3. I jeszcze takie pytanie odnośnie RAM. Otóż słyszałem, że duże znaczenie, nawet większe od taktowania mają czasy dostępu, a z twojej propozycji to nie wynika. Więc jak to jest?

 

Jeśli mogę prosić, chciałbym, aby więcej osób podało swoje propozycje zestawów.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Nie lepsza byłaby w tym przpadku płyta główna z chipsetem z97?

Niekoniecznie. Płyty na Z97 to nowość na rynku i nie wszystko problemy wyszły na wierzch.

 

 

3. I jeszcze takie pytanie odnośnie RAM. Otóż słyszałem, że duże znaczenie, nawet większe od taktowania mają czasy dostępu, a z twojej propozycji to nie wynika. Więc jak to jest?

Jest na odwrót. Taktowanie ma większe znaczenie od timingów

 

 

2. Jak grafika, którą podałeś wypada w porównaniu z radeonem r9 290?

GTX780 jest minimalnie wydajniejszy, a z reguły ludzie nie chcą radeonów.


Rozumiem, że zintegrowana dźwiękówka Ci nie wystarczy? Nie masz uprzedzeń do radeonów?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1. Właściwie wyszłoby na to samo. Z97 co prawda pozawala na upgrade procesora do Broadwella, ale w przypadku i5-4690K nie ma to sensu. Jeśli chcesz możesz dołożyć np do Z97 Extreme3

 

2. Jest porównywalna. Testy są szeroko dostępne w internecie.

 

3. Ważniejsza od timingów jest częstotliwość. A ma to znaczenie w przypadku konfiguracji obsługujących takie pamięci (jak propozycja wyżej): http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/haswell-ddr3_8.html , http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,21

 

Propozycja od szambora jest dobra i nie ma sensu podawać kolejnych prawie identycznych. Jedyne nad czym bym się zastanowił to zmiana monitora na coś lepszego. W takim budżecie celowałbym już np w Della P2414 lub BenQ BL2410PT z flicker free. Można albo dołożyć, albo zmienić kartę na R9 290 z dobrym chłodzeniem i dołożyć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że zintegrowana dźwiękówka Ci nie wystarczy?

Nie wystarczy, gdyż zależy mi na dźwięku naprawdę dobrej jakości. Jaką kartę byś polecił?

Nie masz uprzedzeń do radeonów?

Nie wiem. Do tej pory miałem styczność tylko z kartami nVidii. Nie orientuję się zbyt dobrze w świecie hardware, ale skoro piszesz, że większość nie chce radeonów to znaczy, że geforce rzeczywiście są lepsze. Wobec tego chyba zostanę przy GTX780.

 

Ostatnie pytanie. Co stracę biorąc AsRocka Extreme 3 zamiast np Extreme 4 albo Killera?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wystarczy, gdyż zależy mi na dźwięku naprawdę dobrej jakości. Jaką kartę byś polecił?

Chociażby Xonar DG

 

 

 

Ostatnie pytanie. Co stracę biorąc AsRocka Extreme 3 zamiast np Extreme 4 albo Killera?

Extreme4 ma lepszą sekcję zasilania (12 vs 8 faz), dual UEFI,większy odstęp między slotami PCI Express (przydatna rzecz przy multi_GPU) i wyświetlacz kodów POST.

Link to post
Share on other sites

Extreme4 ma lepszą sekcję zasilania (12 vs 8 faz), dual UEFI,większy odstęp między slotami PCI Express (przydatna rzecz przy multi_GPU) i wyświetlacz kodów POST.

 

 

O ile się nie mylę to temat faz jest wałkowany na różnych forach i Extreme 4 wcale nie ma 12 faz.

http://www.speedyshare.com/SS5CU/ef2b19d5-1.png

Edytowane przez lux666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...