Skocz do zawartości

Płyta główna w stosunku cena jakość.


Recommended Posts

Witam, jeżeli ktoś po przeczytaniu posta uzna że za słabo szukałem odp. na moje pytanie i zaśmiecam tylko forum przepraszam.

 

Otóż szukam dobrej płyty głównej pod i5 4 generacji. Komputer składany w celu pociągnięcia wszystkich nadchodzących tytułów. Słyszałem coś o tym że za rok mają się pojawić moduły DDR4 i zapewne masa innych nowych technologii więc nie chcę wydawać szczególnie dużych pieniędzy na kartę która nominalnie ma wytrzymać 3-4 maksymalnie 5 lat. Zastanawiałem się nad http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z97-gaming-7-79-985969.html?int_source=recommendation_985969_994438 na 9 po prostu mnie nie stać, a z reszty modeli na tym chipsecie bądź podobnych po prostu nie potrafię wybrać. Maksymalny koszt chciałbym utrzymać w okolicach 500-600 zł no chyba że byłaby naprawdę dobra płyta w okolicach 700 zł. Nie znam się na obecnych nowinkach więc wybaczcie jeżeli oczekuję zbyt wiele w tych pieniądzach bądź też podaję zbyt wysokie kwoty. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Witam, jeżeli ktoś po przeczytaniu posta uzna że za słabo szukałem odp. na moje pytanie i zaśmiecam tylko forum przepraszam.

 

Otóż szukam dobrej płyty głównej pod i5 4 generacji. Komputer składany w celu pociągnięcia wszystkich nadchodzących tytułów. Słyszałem coś o tym że za rok mają się pojawić moduły DDR4 i zapewne masa innych nowych technologii więc nie chcę wydawać szczególnie dużych pieniędzy na kartę która nominalnie ma wytrzymać 3-4 maksymalnie 5 lat. Zastanawiałem się nad http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z97-gaming-7-79-985969.html?int_source=recommendation_985969_994438 na 9 po prostu mnie nie stać, a z reszty modeli na tym chipsecie bądź podobnych po prostu nie potrafię wybrać. Maksymalny koszt chciałbym utrzymać w okolicach 500-600 zł no chyba że byłaby naprawdę dobra płyta w okolicach 700 zł. Nie znam się na obecnych nowinkach więc wybaczcie jeżeli oczekuję zbyt wiele w tych pieniądzach bądź też podaję zbyt wysokie kwoty. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Będziesz podkręcał procesor czy nie ? bo za 600zł kupisz płytę idealną do dobrego kręcenia ;)

Link to post
Share on other sites

Kręcenie zależy od sztuki procesora jaka się trafi, a nie od płyty (o ile ma odpowiedni chipset/bios) i nie trzeba wydawać 600zł na ten cel....

Niekoniecznie lecz za 600zł +/- dostaniesz Gigabyte Z97X Gaming 7 płyta jest całkiem dobra i wytrzymała :) nie wiem jak jest z Gaming 5 bo jest dużo tańsza i też do kręcenia ale testów żadnych

Edytowane przez Omnimatrix
Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe że tak ale bardzo delikatnie :) Podoba mi się ta GA 7 w porównaniu do MSI 7 ;) Choć szczerze mówiąc żaden ze mnie overclocker i GA w wersji 5 bardziej mi odpowiada. W sumie niepotrzebnie dałem zakres cenowy, szukam po prostu dobrego sprzętu na parę lat w możliwie najlepszej cenie który pozwoli bawić się w tytuły pecetowe w najbliższym czasie. Do tego sądzę że GA 5 ma wystarczająco dużo funkcji do delikatnego podkręcenia za które ew bym się brał.

Edytowane przez Chark
Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe że tak ale bardzo delikatnie :) Podoba mi się ta GA 7 w porównaniu do MSI 7 ;) Choć szczerze mówiąc żaden ze mnie overclocker i GA w wersji 5 bardziej mi odpowiada. W sumie niepotrzebnie dałem zakres cenowy, szukam po prostu dobrego sprzętu na parę lat w możliwie najlepszej cenie który pozwoli bawić się w tytuły pecetowe w najbliższym czasie. Do tego sądzę że GA 5 ma wystarczająco dużo funkcji do delikatnego podkręcenia za które ew bym się brał.

proszę wypełnić :)

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :                                                         

Podkręcanie da ci więcej mocy obliczeniowej z czego starczy na dłużej :)

Edytowane przez Omnimatrix
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Głównie do rozrywki, gry, filmy, muzyka.

Maksymalna kwota : Zadowoliłoby mnie zamknąć kwotę płyty w około 500 zł choć jestem otwarty na droższe propozycje.

Których części potrzebuję : Płyta, grafika, procesor, co do procka to raczej i5 4690K, nie dość że K to i bez over trochę mocy ma.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Z biegiem czasu tak ale nie do granic, delikatne podciągnięcie możliwości

Specjalne wymagania : Raczej brak choć jestem otwarty na sugestie.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Wszystko od zera, choć obudowa Zalman z3 i dyski twarde już są.

Własna propozycja zestawu : i5 4690K, Gigabyte GA Z97X Gaming 5, wd blue 1tb, crucial mx100, co do grafy mam problem, otóż nie mam zielonego pojęcia co mogę wstawić poza Radeon R9 270X, choć nie ukrywam cena jak na kartę spoko dla mojego portfela zbyt wysoka.

Inne Zestaw musi posłużyć plus minus 3 lata na fajnym poziomie, nie wymagam ultra wysokich detali, 4k i innych wodotrysków.                                       

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/MpHgHA/

 

http://www.iv.pl/images/85105981803959565990.jpg

 

-Chłodzenie możesz dokupić później jeżeli na razie nie będziesz robił OC :)

-Wytrzymały markowy zasilacz spisze się idealnie

-Sprawdzone wydajne ramy

-Grafika spokojnie wystarczy na dłuższy czas

-dobra pasta termoprzewodząca

 

jeżeli masz jakieś uwagi to pisz śmiało ;)

Link to post
Share on other sites

Oj, zmieniłbym kilka rzeczy w zestawie wyżej. Określenie "Grafika spokojnie wystarczy na dłuższy czas" jest mocno naciągnięte, skoro karta już dziś ma problemy z bardziej wymagającymi grami. 

 

 

 

500 zł na samą płytę nie było w mojej wypowiedzi żadnego sformułowania mówiącego o budżecie.

Więc jaki budżet na całość? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oj, zmieniłbym kilka rzeczy w zestawie wyżej. Określenie "Grafika spokojnie wystarczy na dłuższy czas" jest mocno naciągnięte, skoro karta już dziś ma problemy z bardziej wymagającymi grami. 

 

 

 

Więc jaki budżet na całość? 

Sam autor pisał że r9 270x i tak już jest dużo na jego portfel tak to może poleciłbym coś z Nvidii np. GTX 760 i nie wolno skreślać 270x bo też daje radę spokojnie z większością gier ;)

Link to post
Share on other sites

Sumując wszystko budżet to około 3 tyś, sądzę że nie ma sensu wydawać więcej na coś co ma służyć około 3 lat.

To może dołóż do zasilacza na Cooler master G650m wszyscy twierdzą że lepiej w tą wersję się zaopatrzyć aby mocy nie brakło :)

jeżeli chcesz Radeona R9 280X w cenie 270X to możesz poszukać na allegro używanek :) z msi albo z Asusa bo (w tej cenie moim zdaniem nie warto kupować Nvidii nie jestem jakimś fanboyem radeona jak coś tylko patrzę na cenę i osiągi no fakt były lekkie problemy z radeonem lecz sama Nvidia nie jest święta ponieważ także miewała  problemy)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...