Skocz do zawartości

Płyta procek ram do 200zl


Recommended Posts

Siemanko,temat śmieszny ale nie mam bardzo pieniędzy,komputer moj 1.60 ghz 512mb ramu juz powoli pada chcialbym go wymienic,posiadam pare czesci

 

  • Zastosowanie komputera : Gry(Borderlands,moze Left4Dead jak pojdzie)
  • Maksymalna kwota :200zl MAX
  • Których części potrzebuję :Płyta głowna + procesor do niej pasujacy i do tego ram 1 najlepiej 2gb pasujacy do tej plyty głownej
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :chyba nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:Gateway FPD1730 1280:1024
  • Specjalne wymagania :W miare wydajny,wazne zeby poszedł Borderlands
  • Oto minimalne wymagania tej gry
  • System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista SP1
  • Procesor: Intel Pentium 4 2.4 Ghz lub AMD Athlon 64 2.4 Ghz
  • Pamięć RAM: 1 GB dla Windows XP / 2 GB dla Windows Vista
  • Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 256 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce serii 8 lub ATI Radeon serii HD3)
  • Ilość miejsca na dysku twardym: 8 GB
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Karta graficzna Radeon HD2600PRO 512MB DDR2V/D/VO HDCP To jest chba PCI czy tam PCI-e,Dysk Seagate Barracuda 7200 500GB (te czesci kupilem uzywane od kolegi, karta podobno prawie nowa) i zasilacz mam swoj 350w 7 letni chyba wiec jesli trzbe zmienic to doliczcie, jakies obudowy mam nie znam firmy moze bedzie pasowac jak nie to podajcie jakies tanie zeby tylko to wlozyc,moze wcale nie wygladac, mam 2 male wiatraki z kompa wczesniejszego też
  • Własna propozycja zestawu : BRAK
  • Inne :Najlepiej podajcie linka do czesci gdzie mozna odrazu je kupic z góry pięknie dziękuje

Ktoś pomoże?

Edytowane przez Eqall
Link to post
Share on other sites

Szukaj c2d z płytą + min 2GB RAM (najlepiej 4) coś w ten deseń allegro.pl/plyta-asus-p5k-vm-intel-core-2-duo-e7500-4gb-ram-i4349629464.html

Ale jak widać jesteśmy na granicy budżetu, mamy nie najnowsze już podzespoły, do tego do kompletu brakuje jakiejś karty graficznej jeśli chcesz grać. Choć może pierw kup platformę, potem będziesz myślał nad grafa zależnie od floty (płyta ma integre), bo jak widać 200 zł to trochę za mało na rozsądny upgrade.

Link to post
Share on other sites

Tutaj jest 2-rdzeniowy procek oraz płytka na chipsecie g31: http://allegro.pl/foxconn-g31mx-pentium-dual-core-e5300-cooler-i4374345641.html do tego dokup 4gb ram (do 90zł się znajdzie). W takim budżecie nie ma zbytnio z czego wybierać.

 

@up:

Autor posiada Radeona HD2600PRO, więc grafy nie trzeba dokupywać.

Link to post
Share on other sites

Myślę ze ta grafa wystarczy zeby odpalic borderlands na niskich.Ma 4,0 pixe lshader wymagane 3.0.Chodzi mi żeby poszło na low i sie nie scianło w miarę :) Z tym prockiem i moja karta graf i ramem 2 albo 4gb bedzie lepszy od intela4 chyba co ma 3,2ghz? Jest to 1 rdzeniowy procesor(znajomy znajomego ma takie kompy 3.2 procek chyba 1 rdzeniowy, 2 ramu albo 1 i grafa 256mb bez dysku za 60 zl i nie wiem cz brac to czy lepiej dozbierac i kupic to co polecacie?)(komp od tego goscia jest z firmy tzn on dostarcza firmom nowe kompy zabiera sobie stare bez dyskow i sprzedaje wiec tez uzywany)

Dzięki chłopaki za odpowiedź

Edytowane przez Eqall
Link to post
Share on other sites

To z tą płytą główną karta graf moja dyskiem 500gb prockiem i 4gb ramu bedzie chodził mi borderlands?:P Dobry bd sprzet?Jak sprawdzic jak moj dysk jest w sensie czy sata czy co bo zeby sie nie okazalo ze nie pasuje do plyty tej co podaliscie.Na nim sensownego pisze tylko Seagate Barracuda 7200.12 500GB nigdzie ani sata ani nic ;p Podpiecie power i data

Nie wiem czy to nie będzie ATA

Link to post
Share on other sites

Jak niedawno kupowany to najpewniej SATA, możesz ocenić na postawie szerokosci taśmy. SATA ma 7 pinów, ATA 40 i jest prawie szerokości dłoni. Z resztą obie płyty, moja propozycja i kolegi powyżej mają oba złącza, w tym płyta z mojego linku działa w szybszym standardzie ATA 133, a nie ATA 100.

Link to post
Share on other sites

 dysk tak mam to ata czy sata?

Co poradzicie, kupic z tej aukcji

allegro.pl/plyta-asus-p5k-vm-intel-core-2-duo-e7500-4gb-ram-i4349629464.html gotowy(nie rozwali sie w przesyłce?) czy szukac 4gb ramu do tego http://allegro.pl/fo...4374345641.html?Zasilacz stary 350w styknie?Jak dorzuce dysk 500 karte 512mb z chlodzeniem i 2 male wiaraczki wepne?10477392_420858804723367_325250427902401

Edytowane przez Eqall
Link to post
Share on other sites

img12.tablica.pl/images_tablicapl/113707223_2_644x461_maskownica-portow-blaszka-plyty-glownej-ga-945pl-s3p-rev-66-dodaj-zdjecia_rev001.jpg tego typu element montowany do obudowy, pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczyk/herkules-zestaw/przod-tyl.jpg dzięki temu komputer wygląda lepiej z tyłu i kurz tak bardzo nie "goni" do środka - mówiąc zrozumiale dla laika. Dobrze jakby była.

Link to post
Share on other sites

Jak zarzuce zestaw od Longhorna + Radeon Hd 2600Pro 512mb ddr2  którą mam to powinno smigac już,narazie więcej pytań nie mam dziękuje wam chłopaki serdecznie, jutro sie do goscia odezwe o ten sprzęt.Jednak da sie cos konkret zlozyc w takim budżecie,tylko ten zasilacz jeszce mnie martwi bo to 50zl wyjdzie z przesylka ;p Jeszcze prosze nei zamykac tematu

 

P.S nic sie nie spali napewno przy zasilaczu który podał

genisuken ?350w Edytowane przez Eqall
Link to post
Share on other sites

Jeśli wierzyć tego typu filmikom youtube.com/watch?v=DjLyOo-Njxs to ta gra borleands powinna pójść wtedy.

Generalnie sprzęt z tych części będzie działał. Jedynie zostaje kwestia zasilacza, nie podałeś jaki masz więc nie ocenimy czy nadaje się do wymiany. Ten forton podany wyżej jest do starych komputerów z grafiką AGP, dla twojego właściwy byłby np ten allegro.pl/zasilacz-atx-450-wat-cooler-master-rs-460-pcap-a3-i4376748354.html#thumb/2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...