Skocz do zawartości

NOTEBOOK - podwyższone temperatury i falujące obroty wentylatora


Recommended Posts

Cześć,

mam taki oto problem.

Ostatnio miałem na dysku C bardzo mało miejsca (tak poniżej 1 GB). Wyskoczył komunikat odnoszący się do plików stronicowania, ale już nie pamiętam jego treści. Komputer zaczął chodzić głośniej i temp podskoczyły (mierzone programem CPUID Hardware Monitor). Po jakimś czasie zrobiło się ponad 2 giga na dysku C. Dodam tu, że dysk się zapchał dużą ilością ściągniętych filmów, które już teraz nagrałem na płyty i mam sporo miejsca na dysku - ok 10 GB.

Poczytałem też o tym pliku stronicowania i wszedłem w odpowiednie opcje i zaznaczyłem żeby komputer sam go dostosował i mam go teraz na poziomie 3 GB maksymalnie.(Jest tam też napisane, że minimalnie 16 Mb i że jest dostępnych zalecane 3 GB)

I teraz niby chodzi przy niższych temp ale ciągle są wyższe niż przed tą całą sytuacją i obroty nadal falują. Teraz konkretne temp. Wiec zostawiając komputer włączony na noc przed całą tą niefortunną sytuacją miałem następujące:

MIN schodziły do:

TZ01                           45                    

Core0                         35

Core1                         35

GF 9600M GT            40 - 45

 

W krytycznym, że tak powiem momencie, tzn. gdy tego dysku było mało i wyskoczył komunikat o pliku stronnicowania. Podkteślam ze są to temp MIN. Jak coś robiłem np włączyłem film to tz01 dochodziło do 88 a core0 i core1 do 78 *C.

MIN + falujące obroty

TZ01                           65                    

Core0                         55

Core1                         55

GF 9600M GT            55

 

Po zamianie tych plików na zalecane przez komputer czyli 3GB, jest lepiej.  temp są teraz tak pomiędzy obiema sytuacjami pokazanymi powyżej (odnoszącymi się do MIN), ale ciągle obroty wentyla falują nawet w IDLE i ciągle temperatury są  większe niż było przed tą całą sytuacją.

 

Co więc jest jeszcze nie tak?

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...