Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! 

 

Jak w temacie:

1) Od jakiegoś czasu systematycznie przytrafiają mi się przycięcia łącza internetowego. Jak to się objawia? Surfuję przez kilka minut, po czym nagle nie mogę się połączyć z żadną witryną - trwa to zwykle od kilkunastu sekund do minuty - potem wszystko samo wraca do normy. Mija kilka minut (choć zdarza się krócej) i cała historia się powtarza. 
Co może być przyczyną? Lipny mój sprzęt? Łącze mam 4 Mbit/s 2,4 Ghz. Router mam od TP-Linka, niestety nie pamiętam jaki dokładnie model (chyba TL-WR541G). Wykluczam zbyt dużą odległość, ponieważ (choć przez ścianę) to odległość ta w linii prostej to nie powinna przekraczać 3-4 metrów (poza tym i tak posiadam kartę sieciową USB z antenkami i zwiększoną czułością odbioru, a siła sygnału rzadko spada poniżej 90%).

 

2) Czytałem ostatnio o zabezpieczeniach WiFi. Co oznaczają: "typ zabezpieczeń" i  "typ szyfrowania". Znajduję tam różne pozycje, np. bez uwierzytelniania (otwarte), udostępnione, WPA-2 Personal, WPA, WPA-2 Enterprise, WPA-Enterprise, 802.1X. W "typie" z kolei WEP i brak. Co powinno być ustawione, żeby mieć bezpieczne WiFi?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrowienia!

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Spróbuj zmienić kanał swojego WiFi. Jeśli jest 'auto' to zmień na 'manual' i wybierz jeden z następujących kanałów: 1,6 lub 11

 

Co do zabezpieczeń, ustaw WPA2 i szyfrowanie AES. Taka kombinacja będzie bezpieczna dla domowej sieci.

 

Przy okazji możesz zmienić fabryczne hasło na swoje własne. Zobacz też czy przypadkiem ktoś nie próbował się "dostać" do Twojego routera - numery MAC urządzeń klientów powinny być w logach. Przy okazji wyłącz funkcje WPS jeśli taka istnieje w Twoim routerze, to ze względów bezpieczeństwa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...