Skocz do zawartości

Zestaw audio do komputera do +-1200 zł


Recommended Posts

Witajcie,

Mam do Was pytanie. Jestem posiadaczem słuchawek Shure SRH840 oraz karty dźwiękowej Xonar DX/XD 7.1, ale czasem chciałbym odpalić dobre kawałki jeszcze głośniej. Szczególnie w okresie wakacyjnym ;-) głównie rap z podbiciem bassów i wokalu. Co możecie mi polecić?

 

Chciałbym zestaw audio do max 1200 zł, czyli zapewne głośniki, subwoofer? 

 

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Przy takich głośnikach jak te logitechi to wymiana karty nie ma raczej większego sensu. Jeżeli zależy Ci na dużym basie, a nie na ogólnej jakości muzyki, to raczej odradzałbym kupno solówek. Osobiście mi ich brzmienie odpowiada, ale sąsiadom nie skruszysz ścian basem.

Link to post
Share on other sites

Regenerate, chcę po prostu czysty dźwięk i w miarę dobry bass, który nie będzie sztuczny. Po prostu coś dobrego do 1200 zł bez konieczności wymiany aktualnej karty dźwiękowej.

 

Polecicie coś? :-)


Regenerate, chcę po prostu czysty dźwięk i w miarę dobry bass, który nie będzie sztuczny. Po prostu coś dobrego do 1200 zł bez konieczności wymiany aktualnej karty dźwiękowej.

 

Polecicie coś? :-)

Link to post
Share on other sites

Zostałbym jednak przy głośnikach do kina domowego / komputera, jednak nie 5.1, a 2.1. Wydaję mi się, że 2.1 będzie lepszym wyborem do muzyki. 

 

Chodzi mi o dobry, przejrzysty bass, ktory wyrwie mi tyłek z krzesła :D

Edytowane przez daronian
Link to post
Share on other sites

2.1 nigdy nie będzie dobrym wyborem do takich zastosowań. Do muzyki najlepsze jest stereo jeśli chodzi o jakość dźwięku. 1200 zł to w miarę dużo jak na plastikowe pierdziawki do komputera, ale zapewne basu w nich nie brakuje. Każdy ma inny gust jeśli chodzi o muzykę i dla każdego "dobra jakość" oznacza coś innego. Te logitechi mogą dobrze spisać się w filmach, grach, ale nigdy nie zagrają lepiej (wierniej) muzyki od dobrego stereo. Wszystkie zestawy z subwooferem będą miały bardziej przesterowany bas i będzie on prawdopodobnie nachodził na inne pasma. Skoro to Ci odpowiada, to okej.

 

Polecam artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Link to post
Share on other sites

Zależy co rozumiesz poprzez orgazm basowy. Ja lubię bas pełny, ale kontrolowany i niezalewających innych pasm. Uważam, że dobry bas to taki, który czuć, że jest, ale który nie przysłania innych dźwięków. To może wynika też przez charakterystykę muzyki, którą słucham. Rapu ani hip hopu nie słucham prawie w ogóle. Mam te microlaby i ich dźwięk mi odpowiada, bo jest w miarę wierny. Obawiam się jednak, że skoro bas jest dla Ciebie najistotniejszy, to lepiej może zostań przy tych 2.1. 

 

Edifierów nigdy nie słyszałem, to nie będę się wypowiadał. Ostatnio miałem tylko kontakt z Logitechami Z623. Nie chcę ich polecać, czy coś, ale bas na pewno tam był i to dość "konkretny".

Link to post
Share on other sites

Znaczy, chciałbym czyste brzmienie, bass który będę czuć w krwi :D ale jednocześnie, który będzie współgrał ze sceną. A gdybym wziął te Microlab Solo 7C i podbił bass w ustawieniach karty dźwiękowej? Xonar umie nieźle wyciągnąć wg mnie (np. na Shure SRH840 mam orgazm w uszach :D),

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko o tym że microlaby są bardzo przeciętnymi głośnikami, choć w swojej cenie chyba nie mają zbytniej konkurencji. Co do ustawień, podbijanie może wyjść tylko na niekorzyść. Bas reflex z tyłu, czyli musisz mieć je odsunięte od ściany.

Link to post
Share on other sites

Equalizer chyba służy do drobnej korekty dźwięków, za duże mieszanie może jedynie pogorszyć, zafałszować odbiór. Bez sensu. Powiem kolejny raz. Jeżeli zależy Ci bardzo na tym "potężnym" basie, to raczej nie pchaj się w solówki. A jeżeli jesteś uparty to proszę bardzo. Ponadto możesz sobie podbić basy na samych głośnikach na maksa, to może wtedy dostaniesz wstrząśnienia mózgu;) 


Pamiętaj tylko o tym że microlaby są bardzo przeciętnymi głośnikami, choć w swojej cenie chyba nie mają zbytniej konkurencji. Co do ustawień, podbijanie może wyjść tylko na niekorzyść. Bas reflex z tyłu, czyli musisz mieć je odsunięte od ściany.

 

A jakie głośniki stricte komputerowe są lepsze niż tylko przeciętne? :)

Link to post
Share on other sites

R2600 Edifiera albo jak na filmiku -> zestaw stereo + wzmacniacz a nie kumputrowe gó**o.

Edifier Studio 6 nie będą zbyt "studyjne"? Chodzi mi oto, że wszystko będzie aż zbyt precyzyjne, tak jak to powinno być w studio, że gdy będę słuchał to mnie uszy będą boleć przez ewentualne fałsze wykonawców etc? :D I jak w tym przypadku z bassem?

Link to post
Share on other sites

Edifier R2600 Plus kupione! Powiem wam tak... zayebiste! ;-) lekko pobawiłem się equalizerem i jest pogrom! :D Bas kozacki, słychać prawdziwą muzykę w tym. Polecam każdemu.

 

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony na 2.0, ponieważ basy to u mnie podstawa, ale tutaj jest po prostu mega. Przekręcę pokrętło w głośniku i dam bas na +3 i jest MEGA! Polecam każdemu bez dwóch zdań.

Link to post
Share on other sites

 

 

lekko pobawiłem się equalizerem i jest pogrom!

 

 

Bas kozacki

 

 

Przekręcę pokrętło w głośniku i dam bas na +3 i jest MEGA!

 

http://www.eclectablog.com/wp-content/uploads/2012/07/JesusFacepalm2.png 

 

Powyższe trzy cytaty wykluczają:

 

 

słychać prawdziwą muzykę w tym
 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...