Skocz do zawartości

Silentium PC Brutus M23 uzytkowanie, opinie posiadaczy tej obudowy


Recommended Posts

Witam

Obudow na rynku jest wiele i kazdy wobec nich ma indywidualne odmienne oczekiwania. Ja staram sie prawie zawsze w kwesti sprzetu i roznych rzeczy opierac sie na doswiadczeniu i stycznoscia z rzeczami o ktorych mowie. Zastanawialem sie nad Gladiusem M40 i Brutusem M23 padlo na te druga. Jestem bardzo zdumiony lekkoscia obudowy i rozwiazaniami w niej zastosowanymi odaz funkcjonalnoscia :) to pierwsze wrazenie taie na goraco :) Chcialbym zapytac uzytkownikow tej obudowy jak sie spisuje po dluzszym okresie czasu, czego moge sie spodziewac i co wam utrudnia zycie w jej uzytkowaniu

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Dla Ciebie moze  nie ale,  ja bedac posiadaczem CM 690 Dominator od razu zwrocilem na to uwage gdyz czasem wynoszac kompa na 4 pietro musialem sie niezle napocic :D teraz caly komp jest leciutki i bardzo fajnie mozna sie z nim poruszac w razie koniecznosci. Takkkk wiem do przenoszennia sa laptopy ale czasem trzeba i stanjonarke przemiescic :)


Jedna z wymienianych wad jest niewielka przestrzen za tacka na okablowanie i tu mam kontrargument bo ktos kto posiadal obudowe CM z serri Elite bedzie bardziej zadowolony z Gladiusa bo wypulka tacka robi to czego w CM nie ma a w przedziale cenowym plasuja sie podobnie :) Mialem CM elita 430 wiec tez mowie z doswiadczenia zeby nie bylo :)

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Mam i ja to się może wypowiem. Obudowa jak na cenę 140zł jest całkiem ok. Boli właśnie ta lekkość - czyli blachy kiepskiej jakości, mało miejsca za tacką na mobo, brak wyjmowanego całego kosza na dyski, słabej jakości filtry, mi się pogięły szybko i wyglądają okropnie, z frontu filtr jest bardzo ok ale co z tego skoro tam gdzie się wkłada rękę by zdjąć front panel kurz i tak się zbiera. To tyle z wad IMO. Z zalet:

-Cena

-Ofiltrowanie

-Miejsca na wentylatory

-2 wentyle w zestawie przy czym 1 u konkurencji :)

-Szybki i dobry serwis

-Fajny wygląd (IMO)

 

 I to chyba na tyle :D

Link to post
Share on other sites

Obudowę posiadam od 7 miesięcy. Zła nie jest, filtry robią robotę, jutro otwieram i patrzę ile zebrało się po 2 miesiącach bez odkurzacza ;) Co do blach... U mnie nic się nie wygina, próbując nią ruszać - ruszam całą obudową, a nie jej częścią. Zresztą dla mnie to nie problem - obudowa stoi, ja jej nigdzie nie zabieram i nic na niej ciężkiego nie kładę. No i nie powiem - stylistyka Samy mnie przekonuje. Minusy? Waląca po oczach niebieska dioda od przycisku power. Nie wiem sam co sądzić o USB na panelu przednim... ciężko się wkłada i wyjmuje. Z jednej strony mamy pewność, że dobrze siedzi, z drugiej może się zdarzyć, że te USB się kiedyś wyrwie - plastik jest mało przekonywującym materiałem co do trwałości. Blachy są wszędzie dobrze pomalowane, nie ma żadnych rys czy kawałków czystej blachy. Ale jak wiadomo - trafiła mi się po prostu dobra sztuka. Boli też, że dużo rzeczy jest zanitowanych (klatka na dyski). Obudowa nie wpada w wibracje. Mając zamontowanych 5 wentyli wentylacja jest dobra. I5 z Fortisem się nie gotuje. Na razie mam HD 5770 w grach dobija do 57-60*C. Jestem ciekaw jak będzie się sprawować z R9 280X...

Edytowane przez Ropasiak
Link to post
Share on other sites

Dla mnie obudowa prezentuje sie solidnie i nie uwazam ze grubosc blachy to jakis szczegolny minus. Co do plastiku to tez nie zauwazylem jakis przebarwien, wyplowien, itp. jednolita masa wlewana do formy. Co do giedkosci plastiku to tez nie uwazam zeby to przeszkadzalo w codziennym uzytkowaniu. Diode zawsze mozna zakleic ewentualnie zmienic na inny kolor ale to nie tylko silentium pc uzywa takiego niebieskiego designe'u. Wiem ze kazdy ma swoj gust ale czasem dla zlamania konwenansow mozna pojsc na krotki romans z silentium pc i przekonac sie na wlasnej skorze ze nie taki diabel straszny jak go maluja :) Zwlaszcza jesli ktos mial do czynienia np z CM elite gdzie cenowo jest podobnie a roznic jest sporo moim zdaniem na korzysc silentium pc. Naprawde nie chce zeby ktos odebral to jako cos w stylu kupilem to chwale bo akurat bardziej chcialem sprawdzic na wlasnej skorze i moc ewentualnie polecic lub odradzic znajomym. Co do szpary u frontu sluzacej do sciagania panelu przedniego to w wiekszosci obudow dziala o na tym samym schemacie wiec wymienianie tego jako minus to przesada bo tak mozna 90% obudow zminusowac.

Link to post
Share on other sites

chcialem uzyskac info czy abu obudowa po dluzszym czasie uzytkowania:

- wpada w drgania

- dzwoni

- odpada farba

- kiwa sie na boki

- psuje sie przedni panel audio

- inne dziwne rzeczy ktore nie powinny miec miejsca.

 

Co do konkurencji to zalezy jakiego konkurenta masz na mysli bo jest tych obudow troche 

Link to post
Share on other sites

 

 

dzwoni

 

http://pad3.whstatic.com/images/thumb/b/b9/Make-a-Social-Phone-Call-Step-3.jpg/670px-Make-a-Social-Phone-Call-Step-3.jpg

 

Do kogo miałaby dzwonić ? ;)

 

 

 

psuje sie przedni panel audio

 

Przedni nie, ale dolny tak ;) 

Link to post
Share on other sites

Tak sie czasami zastanawiam o co Tobie Nowaj tak naprawde chodzi...Lapanie ciagle za slowka i nadmierna " poprawnosc polityczna" z Twojej strony bywa czasem irytujaca zwlaszcza ze uzywajac pewnych potocznych slow zdecydowana wiekszosc ma doskonale pojecie o co mi chodzi. Panom w pewnym wieku szczeniacka upierdliwosc juz nie przystoi :) Bez urazy :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bezpośredni konkurent - Zalman Z3. 

 To akurat bardziej tyczy sie gladiusa M40 bo brutus wg mnie to dobra konkurencja dla CM Elite Midi tower. Zalman i gladius posiadaja kontrolery obrotow wiec funkcjonalnoscia i nowinkami sa bardziej zblizone do siebie niz ow brutus.

Link to post
Share on other sites

No nie za bardzo. W tym przedziale porównuje się raczej obudowy zbliżone ceną:

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/

 

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-usb3-0-spcobu44420-632588/

 

Wybór jest oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem brutusa m23 od sierpnia 2013 i jestem bardzo zadowolony, jak dla mnie jedyną wadą jest to że szybko zbiera się kurz na górnych filtrach, a nie chce mi sie codziennie czyscic obudowy ;p lecz to chyba dotyczy każdej obudowy ;D a tak pozatym małym minusem są odłamywane śledzie, lecz mi to nie przeszkadza bo wyrwałem tylko 1 od góry na grafike, wiec jak sie pomyśli zamin sie wyłamie to nie bedzie problemów, co do blachy to niby jest cienka, ale nie wygina się. I chyba miałem pecha bo przyszła mi z troszke uszczerbionym kątem na jednym bocznym panelu, ale to 1-2 mm ale pewnie to jakiś przypadek 1 na 1000, a miejsca z tyłu na ogarniecie kabli tez ma sporo, jak dla mnie dobra obudowa za małe pieniadze ;)

Link to post
Share on other sites

Mam Brutusa M23 od sierpnia 2013, powiem, że miała to być przejściowa obudowa, aby tylko że tak powiem trzymała kompa w całości, z braku finansów kupno obudowy się przesunęło na sierpień tego roku :) Co do obudowy :

-cienkie blachy

-lekka konstrukcja, dla mnie to minus bo nie jest stabilna po zdjęciu boku obudowy

-cienkie filtry, kurz i tak się przedostaje, siatka nie jest gęsta

-w porównaniu do konkurencji mniej wentylatorów

Link to post
Share on other sites

A co z dedykowanym otworem w tacce mobo na kabel zasilający typu EPS 8-pin ?

 

Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć ten temat ?

Dla mnie M23 to kompletna tandeta, na której firma SPC ma straszliwe przebicie cenowe.

Tutaj macie ceny zakupu tej budy - sami sobie policzcie ile kto na tym zarabia.

http://sama.en.alibaba.com/product/705449145-215452033/Power_Gaming_case.html

http://sama.en.alibaba.com/product/758044154-215452033/latest_gaming_casing_i03.html

http://sama.cn/en/showproducts.asp?id=57

 

Mało sztywna konstrukcja, papierowa blacha (0,5mm), mizerna jakość wykonania i tragiczny wygląd.

Tutaj było dość sporo o tej budzie.

http://forum.benchmark.pl/topic/98156-silentiumpc-m23-video-recenzja/

Link to post
Share on other sites

Omar dla mnie ta buda wyglada solidniej niz to co o niej mozna przeczytac zwlaszcza przez takich jak Ty. To nie jest typ obudowy do zadan specjalnych a wiekszosc z zaawansowanych userow ma wobec niej takie wymagania. Zboczenia takie jak codzienne zagladanie do wnetrza PC leczy sie u specjalisty o natrenctw :D Montujesz podzespoly ukladasz kable podpinasz wszystko i zamykasz. Otwierasz po jakims czasie czyscisz filtry wnetrze i koniec. Mama wrazenie ze wiekszosc z was z kabli robi codziennie warkocze albo kucyki zaglada czy pc zjadl wszystkie podane mu waty i mhz-ty :)Co do wygladu to o gustach sie nie dyskutuje a cena jest taka ile za nia mozna dac jesli sie sprzedaje to znaczy ze jest atrakcyjna i czy kogos to boli czy nie to pojednycze osoby nie maja takiego wplywu na rynek zeby wywrzecz na nim az taka presje by obnizyc cene. Ja w swojej obudowie umiescilem chlodzenie Corsair H50 i powiem tyle ze jesli chodzi o Kompaktowe LC  to dosc klopotliwy jest montaz na tylnej sciance obudowy bo wszystko miesci sie tam na styk ale trzeba sie liczy z tym ze jeden wentyl na topie trzeba bedzie zdjac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...