Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem z dyskiem/-ami  raz na jakiś czas słyszę jak się "resetują". HDTune pokazuje że NR1 z systemem jest dobry, ale ma problem z komunikacją. Natomiast drugi jest naznaczony napisem "WARNING" co mnie nie pokoi. Są to dyski ATA mam je na jednej tasiemce, ale używam tylko tego NR1 drugi jest nie używany. Jest jakaś możliwość głębszego sprawdzenia który to dysk, ponieważ nie chcę mieć komunikatu że nie znaleziono systemu po uruchomieniu komputera a nie nie potrafię określić który to dysk.

https://www.dropbox.com/s/40s1y4zfocp3pnc/NR1.png
https://www.dropbox.com/s/tzmik8mnxj4oh3o/NR2.png
Gdyby linki nie działały proszę o informację.

Link to post
Share on other sites

05 jak jego nazwa mówi jest to informacja o przeniesionych/zastąpionych sektorach. Nie używam go więc się nie będę martwić, ale mam pytanie jaki dysk najlepiej kupić. Nie mam za dużo kasy a moja płyta główna obsługuje tylko SATA2.

Link to post
Share on other sites

kable SATA najpierw do wypięcia i dopięcia, a jak nie pomoże to do wymiany, jak wymiana nie pomoże (czyli c7 nie przestanie rosnąć) znaczy potencjalnie szwankuje kontroler na mobo

NR2 wygląda nieciekawie pokaż jeszcze screeny z crystal disk info

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Drachenfeles przeczytaj jeszcze raz co to za dyski. Od kiedy to kontroler sata obsluguje dwa dyski? Pomijajac, ze wyraznie było napisane ATA i "tasiemka". 

 

7 realokowanych sektorów na 80 GB dysku to nie jest duzy powod do niepokojow. Zadbaj o lepsze chlodzenie tego WD, zwroc uwage czy nie jest np. nad innym dyskiem i pod cd-romem, zapewnij mu lepsza cyrkulacje. Poza wymiana tasmy - powinno byc okej. Dbaj o kopie zapasowe. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...