Skocz do zawartości

Sprawdzenie zestawu PC


Recommended Posts

Witam, 

Zestaw zamierzam kupić koło 10 lipca. Niestety brak na razie ssd ale powinien pojawić się we wrześniu październiku, tymczasowy brak funduszy.

  • Zastosowanie komputera: Gry 70%, 30% studia(catia, autocad) 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500zł
  • Których części potrzebujesz?: buda z monitorem
  • Czy używane części wchodzą w grę?: nie
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: -
  • Specjalne wymagania: zasilacz modularny, monitor co najmniej 24"
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? brak 
  • Własna propozycja zestawu: jest http://www.morele.net/inventory/info/XfdpZ/
  • Inne: Czy wszystko wejdzie do obudowy, jak się będzie sprawować. Od razu mówie że nie mam przekonania do radeonów. Miałem 2, po 3 latach padały. 
Link to post
Share on other sites

Mocno przepłacony zestaw:

-średnio opłacalna płyta, tutaj spokojnie wystarczy AsRock Z87 Extreme3, ewentualnie niesprawdzona przez rynek Z97-G43

-Corsair CS to dobry zasilacz, ale nie posiada warystora z MOV. Przydałoby się dokupić listwę antyprzepięciową. Możesz go zmienić na np. XFX XTR 550W (DC-DC, Seasonic G w środku, tryb półpasywny, odpinane kable)

-GTX 770 jest średnio opłacalny, a wersja 4 GB to już totalny kosmos. W tej samej cenie jest o wiele wydajniejszy R9 290 (tak, wiem, uprzedzenie do Radeonów). Jeśli nie dasz się przekonać do czerwonych, to zostaw GTX770, ale w wersji 2 GB

 

Pieniądze zaoszczędzone na płycie możesz wrzucić w lepsze chłodzenie (np. Thermalright Macho HR-02 Black White) i lepszą obudowę (Fractal Arc R2 / wyciszony Fractal R4)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej powiedział wszystko co można o tym zestawie :)

 

Dlatego lepszy wyborem będzie taki ZESTAW:

 

+ najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem

+ ciche i wydajne chłodzenie

+ solidna płyta główna z dwiema kośćmi UEFI

+ 8GB RAMu o standardowych parametrach

+ szybki i niezawodny HDD

+ zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC,

+ bardzo dobra i przewiewna obudowa

+ monitor na matrycy VA

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm, musze pomyśleć nad tym radeonem... Chociaż dalej nie jestem przekonany. Znajomy ma gtx 770 4gb z gigabyte i jest z niego bardzo zadowolony, głównie przez chłodzenie oraz wydajność.

Jak bym miał brać R9 to chyba tego: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-290-windforce-3x-4096-mb-ddr5-gv-r929oc-4gd-621430/

Przy okazji coś mi się obiło o uszy że Radeony nie mają jakieś tam technologi odpowiedzialnej za fizykę w grze, mit czy prawda?

 

Co do monitora, fakt nie zauważyłem ze to TN, chociaż teraz znalazłem chyba lepsze rozwiązanie(nie potrzebuje głośników wbudowanch mam microlaby ): http://www.morele.net/monitor-led-lg-24mp55-24mp55hq-p-23-8-fhd-ips-5mln-1-5ms-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-621597/

 

Co sądzicie? 

 

Obudowa: czy zalman jest aż tak zły? Chodzi tutaj o stosunek cena jakość. 

 

Zasilacz: 550W spokojnie starczy? Nawet do OC? 

 

Chłodzenie: Dużo czytałem i myślałem o Macho (dalej się zastanawiam), ale z tego co widziałem fera 2 też ma pozytywne noty, a w dodatku jest tania. 

 

Zależy mi na Z97, ze wzgędu na poźniejszą rozbudowe/wymiane procesora. Z tego co zdąrzyłem przeczytać to w AsRockach strasznie się grzeje sekcja zasilania. Co do MSI podobno jest bardzo przejrzysty bios do oc.

 

Dlaczego WD? Miałem w laptopie WD i strasznie irytował mnie jego dźwięk. 

 

Chyba tyle pytań z mojej strony :)

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o gtx 770 to nie opłaca się kupować 4gb, są drogie, a w porównaniu z 2 gb nie ma różnicy, osobiście sam planuje do 2 tyg. kupić sobie komputer i zastanawiam się nad zotac gtx 770 amp najmocniejszą 770 2gb jaka wyszła + 5 lat gwarancji i chyba 3/5 gier za darmo. Ale patrząc na testy to r9 290 za tą cenę miażdży!

 
Link to post
Share on other sites

O monitor udaj się do odpowiedniego działu jeśli chcesz coś konkretnego :)

 

Z9 jest dobrą konstrukcją, lecz ten Fractal jest conajmniej parę klas wyżej pod każdym względem. A obudowa jest na lata.

 

Ten zestaw nie weźmie więcej jak 400W, i to max...

 

Podaj konkretny model coolera o którym mówisz, nie będę zgadywał :)

 

A co jest złego w tym MOBO?

 

WD polecam ponieważ mają opinie mało awaryjnych :)

 

Kupowanie 4GB mija się z celem chyba że planujesz grę na kilku monitorach w FHD>....

Edytowane przez Sir Kafarus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi o macho BW a SilentiumPC fera 2. 

Wydaje mi się że Fera jest lepszym rozwiązaniem patrząc na cenę

 

Jest na H97- podobno nie będzie można robić oc.

 

Jaką płytę polecacie na z97 zamiast msi gaming 7??

 

Z testów jak widziałem to sam R9 bierze w obciążeniu ok 400W..

Link to post
Share on other sites

 

 

Chodzi o macho BW a SilentiumPC fera 2. 

Cena nie wynika z niczego. Fera jest o wiele słabsza od Macho

 

 

Jest na H97- podobno nie będzie można robić oc.

Da się podkręcać na H97

 

 

Z testów jak widziałem to sam R9 bierze w obciążeniu ok 400W..

Bzdura. Cały zestaw z podkręconą i7-demką pobierał 372W z gniazdka, więc nacisk na PSU jest jeszcze mniejszy...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...