Skocz do zawartości

Komputer do grafiki i gier [5k]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Grafika + Gry
  • Maksymalna kwota : 5.000zł
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, w przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Będę kupował nowy o który zapytam się później, chyba że chcecie coś mi polecić dość taniego o rozmiarach minimalnych 19,a maxymalnych 27.
  • Specjalne wymagania : 8gb ramu na początek w jednej kości albo 16gb w dwóch. Możliwość podłączenia drugiej karty graficznej (gdybym chciał ulepszać komputer).
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nic
  • Własna propozycja zestawu -
  • Inne : Nie wiem czy czekać z kupnem do pojawienia się 8xx GTX na PC'ty czy też nie. Także nie wiem czy wybrać i5 czy i7. Graficzna Asus/Gigabyte/MSI. Ogólnie prosiłbym o złożenie komputera o normalnych wymiarach lecz także w obudowie Mini - różnica to chyba płyty głównej i obudowy tylko. Jestem na razie lajkiem co do grafiki lecz wiążę z tym przyszłość - przynajmniej teraz tak myślę. Jestem samoukiem i idę dopiero do Technikum gdzie cały materiał myślę już ogarnę bez problemu także będę się uczył czegoś większego w zaciszu domowym.

 

Link to post
Share on other sites
Także nie wiem czy wybrać i5 czy i7

 

Specjalne wymagania : 8gb ramu na początek w jednej kości albo 16gb w dwóch. Możliwość podłączenia drugiej karty graficznej (gdybym chciał ulepszać komputer).

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, w przyszłości

 

Skoro zamierzasz doinwestowywać ten zestaw to warto w tym przypadku pójść w i7 ze względu na pracę w 2D / 3D 

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr OC 3GB DDR5 384bit (954/6008)

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower (b/z)

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z97 Pro4 /intel Z97, LGA 1150/

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

 

5049 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Masz tutaj i7 z możliwością OC, oczywiście jak weźmiesz się za podkręcanie to najpierw kup chłodzenie. Dodatkowo, 8 GB DDR3 w jednej kości co umożliwi Ci rozbudowę do 32 GB. Zasilacz modularny, dobrze wykonana obudowa pod każdym względem, dysk SSD na system oraz soft. 

 

Odnośnie monitora, poszukiwania zacząłbym od 24 cali na IPS z Flicker Safe, przykładowo LG 24MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI)

 

gólnie prosiłbym o złożenie komputera o normalnych wymiarach lecz także w obudowie Mini

 

Fractal Design ARC Mini window (b/z) + AsRock Z97M Pro4 /intel Z97, LGA 1150/

 

 

Możliwość podłączenia drugiej karty graficznej (gdybym chciał ulepszać komputer).

 

Nie wiem czy będzie miało to sens, lepiej będzie Ci sprzedać to co będziesz posiadać i dołożyć do nowszego modelu.  Gdybyś jednak szedł w tym kierunku to zasilacz na Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular

Link to post
Share on other sites

Jest jakaś różnica cen między esc,a morele? No i czy ten GTX - jaka różnica jest między Asusem,a MSI? Widzę że na morele dają jakieś gry gratis do np takiego GTX780 dlatego pytam.

 

Jakie dobre chłodzenie polecisz do tego zestawu? Co do tych ramów to właśnie o to mi chodziło :)

Link to post
Share on other sites

Ceny w morele a esc trzeba porównać względem każdego podzespołu, różnice są zazwyczaj bardzo małe lecz czasem zdarza się np na karcie graficznej Sapphire r9 290 tri-x różnica 90 pln na korzyść  w esc.pl. natomiast w morelach Taniej zapłaciłem za obudowę, zasilacz, cooler, HDD na każdym po kilka kilkanaście złotych. Więc mój składany komputer został zakupiony w obu sklepach :)

Edytowane przez yazwa
Link to post
Share on other sites

To jeszcze te pytania jak wyżej:

Jaka różnica jest między Asusem,a MSI? Widzę że na morele dają jakieś gry gratis do np takiego GTX780 dlatego pytam.

Jakie chłodzenie do tego zestawu?

Czy jest jakaś różnica w wydajności jeśli wezmę mniejszą obudowę i płyte główną?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jaka różnica jest między Asusem,a MSI?

Głównie chłodzenie i cena.

 

 

Czy jest jakaś różnica w wydajności jeśli wezmę mniejszą obudowę i płyte główną?

Będziesz miał mniej złącz na płycie głównej

 

 

Jakie chłodzenie do tego zestawu?

Dobrym wyborem będzie ciche i wydajne Macho HR-02 

Link to post
Share on other sites

Co robię? Jeszcze nic i dopiero będę się uczył. Najpierw muszę kupić sprzęt,a będzie to po wakacjach. Szybko się uczę więc będę leciał non stop do przodu.

 

A zestaw dostałem tylko jeden także co mam innego do wyboru? Jeszcze się poprostu dopytuję bo są non stop walki R9 290 vs GTX780

 

@@@@@@EDIT:

 

No i w gre wchodzi teź 290x bo jest droższa od 780 o 100zł.

Edytowane przez Degarus
Link to post
Share on other sites

Pod naukę obróbki grafiki branie i7 może się wydawać trochę na wyrost, ale jak łykniesz bakcyla to kto wie :D Z nastawieniem na większą pracę z grafiką zestaw od kajtka jest więc OK. Również byłbym za GTX 780 w tym zestawie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra. No to chyba to na tyle. Posty rozwiązane chyba nie są usuwane?

Nie są. Najwyżej moderator zamknie temat, ale najpierw zapyta się Ciebie, czy można zamknąć.

 

 

 

Oglądałem właśnie wiele porównań i na full detalach R9 osiągał 90 ileś stopni gdzie GTX 70 coś.

Takie temperatury były na referencyjnych R9 290, a autorskie wersje rozwiązały ten problem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...