Skocz do zawartości

upgrade do 1200 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałbym Was zapytać co mógłbym wymienić w obecnej konfiguracji - kompa używam głównie do netu + offica - jak czas pozwala to w jakiegoś erpegta pyknę, ale nie mam parcia na 4k i wodotryski

 

  • Zastosowanie komputera : j/w
  • Maksymalna kwota : 1200
  • Których części potrzebuję : prawdopodobnie procesor, płyta, karta graficzna, ram?, buda?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: hyundai 22' 1600x1000
  • Specjalne wymagania : nie narzekałbym gdyby płyta umożliwiała rozbudowę w przyszłości, albo całość starczyła na parę lat - jak wspomniałem - nie mam parcia na fotorealistyczną grafikę w nowościach, ale fajnie by było jakbym mógł pograć w diablo 3 na maks detalach i żeby wiedźmin 3 ruszył i chodził płynnie bez ustawiania opcji graficznych na "mam złom, wyłącz wszystko".
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

proc: phenom x3 720 2.8

grafa: radeon 4770

ram: 4gb 1333mhz

płyta główna: asus M4A77TD PRO 

zasilacz: ocz 500W [chodzi jak złoto]

hdd: łącznie ok 700GB w dwóch dyskach - starcza mi całkowicie.

buda: Take Me - modelu nie pomnę, ale kupiona z 7 lat temu za grosze.

 

 

 

Będę wdzięczny za sugestie i na wszystkie dodatkowe pytania szczegółowo odpowiem.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W takim razie:

-i5 2400 z allegro (~400 zł)

-R9 270 z allegro (szukaj od Gigabyte/Asus/MSI, ponieważ te karty mają 3-letnią gwarancję)

GA-Z68AP-D3 /intel Z68/ 

 

W ten sposób otrzymujesz naprawdę wydajny zestaw, który poradzi sobie w Twojej rozdzielczości. Mocny 4-rdzeniowy procesor z płytą, która umożliwi jego OC o ~450 MHz w górę. Do tego bardzo opłacalna karta, która da sobie radę przy Twoim monitorze,

Link to post
Share on other sites

Trzeba by wziąć słabszą płytę i i3. Moim zdaniem nie ma sensu, ale jak kto woli:

Intel Core i3-4150 /3.5GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81-D3 /intel H81, LGA1150/

 Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600)

 

Masz tutaj 2-dzeniowy/4-wątkowy CPU z zablokowanym mnożnikiem, płytę w ATX z chłodzoną sekcją zasilania i tylko 2 slotami na ram. Do tego karta od MSI z 3-letnią gwarancją

Link to post
Share on other sites

obadałem dokładnie allegro - trochę czapa z dostępnością tego i5 2400 obecnie 2 sztuki jedna 3 letnia a druga startuje na aukcji za 4 stówy - może jakaś propozycja co używanego w zamian?.

 

r9 270 też łatwo nie bedzie i jeszcze pytanie - widzę, że są 2 różne chłodzenia dostępne - to robi jakąś znacząca różnicę?

Link to post
Share on other sites

 

 

r9 270 też łatwo nie bedzie i jeszcze pytanie - widzę, że są 2 różne chłodzenia dostępne - to robi jakąś znacząca różnicę?

Pewnie Gigabyte i MSI. Cokolwiek byś nie wybrał i tak będziesz zadowolony. Z reguły polecam MSI 


 

 

obadałem dokładnie allegro - trochę czapa z dostępnością tego i5 2400 obecnie 2 sztuki jedna 3 letnia a druga startuje na aukcji za 4 stówy - może jakaś propozycja co używanego w zamian?.

Ciężko powiedzieć, bo do 400 zł to jest najlepsza propozycja :/

Być może jakimś cudem wyciągniesz 3350p/3470/3570/2500

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...