Skocz do zawartości

GTX 670 "gorszy" od 260 ? no i jeszcze jeden problem..


Recommended Posts

Witam!

 

Wczoraj zakupiłem sobie nową ...nowocześniejszą kartę graficzną - GTX 670 2GB OC. Spodziewałem się, że przyrost mocy będzie konkretny a tu zonk.

 

Ile było FPS tyle nadal mam w grach - może ze 2-3 więcej ale to jest niezauważalne. Jak były zacinki wcześniej tak są nadal. Praktycznie nie zauważyłem w grach absolutnie żadnej zmiany :/ Raczej nie tego się spodziewałem po wywaleniu prawie tysiaka na kartę...

 

Mój obecny sprzęt nie jest aż tak wiekowy żeby aż tak ograniczać chyba tą kartę graficzną?

 

Phenom II 960T 3.0 Ghz

AsRock 970 extreme 3

2x4 GB ramu ballstix 1600 (dzisiaj właśnie je wsadziłem bo miałem 4gb ale nadal zero poprawy)

 

Poprzednio miałem (jeszcze mam) kartę GTX 260 216sp.

 

DRUGI PROBLEM jaki boli mnie jeszcze bardziej to brak możliwości włączenia akceleracji sprzętowej "CUDA" podczas przetwarzania video w jakimkolwiek programie.

Wcześniej prawie na co dzień używałem programu Badaboom i FreemakeVideoConverter. Ten pierwszy konwertował filmy nawet z prędkością do 150 klatek / s. Teraz przy próbie konwersji wywala mi błąd o braku możliwości zainicjowania dekodera :o

 

Proszę o jakąś sugestię, co może być źle albo może o czymś zapomniałem przy zmianie karty na nową?

Zainstalowane mam najnowsze sterowniki "na czysto" a nawet instalowałem "CUDA SDK" ze strony nVidia - zero efektu.

 

Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie?

 

 

Link to post
Share on other sites

Procesor nieco za cienki do tej karty ( nawet po OC ) a drugi problem to raczej źle odinstalowane/zainstalowane sterowniki. Tryb awaryjny F8 i programem Revo odinstaluj sterowniki.

Edytowane przez batdal
Link to post
Share on other sites

 

 

Zainstalowane mam najnowsze sterowniki "na czysto" a nawet instalowałem "CUDA SDK" ze strony nVidia - zero efektu.

 

 

 

Teraz przy próbie konwersji wywala mi błąd o braku możliwości zainicjowania dekodera
 

 

Odinstalowal i zainstalowal juz wczesniej jesli dobrze rozumiem wiec cos namieszane jest i program nie startuje to mialem na mysli.

Link to post
Share on other sites

Przypuszczam, ze masz najnowsze stery. Zainstaluj zwykle sterowniki, a nie bety. Pare dni temu mialem ten sam problem na 340.43 CUDA nie działalo np. w bandicamie, na 337.88 wszystko dziala jak powinno

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

Ja na phenom 2x4 820 2.8ghz i gtx mialem w 3d mark 11 wynik nastempujace graphics score 6889, pshyics score 3730 , combined score 3606 ( w crysis 3 cielo strasznie niedalo sie grac ) po zmianie na i5 4430 punktacja graphics score 6966, pshyisc score 6349 , cobined score 5881 (problem w crysis 3 zniknal ) masz lepszego phenoma niz moj ale gtx 670 tez jest lepszy , procek ogranicza karte widac to po wynikach w 3d mark11.

Edytowane przez power1
Link to post
Share on other sites

 

 

czyli rozumiem że dopiero po przesiadce na i5 (max za 2 tygodnie - póki jest promo na zwrot 150 zł ;) ) poczuję przypływ mocy... ehhh :)

 

Wcale nie !

twój Phenom jest chyba wydajniejszy od mojego q6600

A skoro ja przesiadajac sie z GTX 260 na R9 280x zauważyłem róznice w wydajności gier to znaczy ze Ty też musisz .

GTX 670 jest blisko wydajności R9 280x

Link to post
Share on other sites

@@airborne82,

 

Masz rację, ale generalnie chodziło mi o to, że różnice nie były aż tak odczuwalne jak się tego spodziewałem. Ludzie na necie wypisywali o tym jak to wszystkie gry hulają na full detalach płynnie i w ogóle a ja ustawiam w takim FC3 full detale i gra jest daleka od płynności ;). Spokojnie - już wszystko wiem w temacie wydajności.

 

Nadal bolączką jest wspomaganie "CUDA", które nie działa bo nie i już.

Link to post
Share on other sites

Mialem Phenoma x4 965 z GTX 760 MSI TF wiec podobnie. Jesli chcesz zeby karta kokazala 80-100% swoich mozliwosci w zaleznosci od gry to Phenom musial by byc podkrecony do ok 4.0Ghz.

 

 

czyli rozumiem że dopiero po przesiadce na i5 (max za 2 tygodnie - póki jest promo na zwrot 150 zł ) poczuję przypływ mocy... ehhh

Przesiadka na nowa platforme nie bylaby konieczna bo taki FX 8320 ogarnie ta karte z zapasem (tez mialem FX 8350 z ta karta), ale twoja plyta nie ma wsparcia do "osmiordzeniowych" AMD-kow. Wiec i5 naprawi twoj problem. 

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7
i w ogóle a ja ustawiam w takim FC3 full detale i gra jest daleka od płynności

Far cry 3  na tym phenomie to ma max 35 klatek a to z powodu cpu .

Ale róznica usredniając miedzy gtx 260 i gtx 670 z tym cpu  w grach jest zancząca . Więc cos zle zapamietałeś :)

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...